Kościół

Ogłoszenia parafialne

2014.07.20 16. Niedziela w ciągu roku – zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela, z racji bliskiego już wspomnienia św. Krzysztofa, rozpoczyna 15. Tydzień św. Krzysztofa jako czas szczególnej troski o bezpieczną Jazdę. Jest to również okazja, aby wesprzeć polskich misjonarzy. Dziękując Bogu za każdorazowy nasz powrót z podróży do domu, za bezpieczną jazdę, za posiadany pojazd, możemy wesprzeć polskich misjonarzy. Jesteśmy zaproszeni do włączenia się w wielkie dzieło misyjne przez złożenie dzisiaj ofiary do puszek.
 2. W piątek, 1 sierpnia, po Mszy św. o godz. 6.30 wyruszy z naszej parafii piesza pielgrzymka do Miedniewic Klasztornych. Osoby, które nie będą mogły udać się w pieszej pielgrzymce, będą mogły następnego dnia czyli 2 sierpnia skorzystać z zamówionego autokaru. Zapisy na pielgrzymkę przyjmuje Pani Marianna Kowalska [Tel. 46/ 833-97-89].
 3. W uroczystość Przemienienia Pańskiego – 6 sierpnia – wyruszy z Łowicza 19 Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wszystkich chętnych parafian, szczególnie młodzież, zapraszamy do udziału w tej szczególnej formie przeżywania Boga na pątniczym szlaku. Bliższe informacje dotyczące udziału w pielgrzymce, podane zostały na zewnątrz kościoła. Zapisy przyjmowane są w zakrystii kościoła oraz w dniach i godzinach czynnej kancelarii. Za tydzień wysłuchamy listu pasterskiego Biskupa łowickiego zapraszającego nas do udziału w pielgrzymce.
 4. W piątek, 15 sierpnia, organizowany jest wyjazd autokarem na uroczystość koronacji obrazu Matki Bożej Uzdrowienia Chorych do parafii SUSERZ  w naszej diecezji. Zapisy i bliższe informacje można uzyskać u Pani Marianny Kowalskiej [Tel. 46/833-97-89].
 5. W niedzielę za tydzień, po Mszy św. o godz. 9.30, Pan Andrzej Charzewski Przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Skierniewic, dokona prezentacji Pana Edwarda Włodarczyka i jego dorobku literackiego dotyczącego dziejów naszego miasta. Po Mszy św. , przed kościołem będzie można nabyć opracowania książkowe związane z historią Skierniewic, a także uzyskać dedykację ich autora.

2014.07.13 15. Niedziela w ciągu roku – zwykła

 1. Liturgia dzisiejszej niedzieli wskazuje nam na działanie słowa Bożego w naszym życiu. Zechciejmy zwrócić uwagę na to, czy przypadkiem nie jest z nami tak, że wprawdzie słuchamy słowa Bożego, ale ono do nas nie dociera.
 2. Lipiec, sierpień to miesiące żniw. W naszej codziennej modlitwie nie zapominajmy od rolnikach, dla których wakacje nie są czasem wypoczynku, lecz ciężkiej pracy. Wspomagajmy ich przynajmniej duchowo, a czasem i fizycznie, abyśmy razem mogli cieszyć się z obfitych plonów ziemi i dziękować Bogu za Jego dary.
 3. W środę, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku.
 4. Mimo czasu wakacyjnego, trwają parce związane z wyposażeniem naszej świątyni w kolejne okna witrażowe, w nawach bocznych oraz w oknach nad sufitem kościoła. Jest nadzieja, że do końca bieżącego roku, witraże w oknach będą wstawione. Pozostanie nam tylko spłacenie kosztów związanych z tą inwestycją. Liczymy na zrozumienie i przychylność wszystkich parafian oraz na wspieranie tego wspólnego dzieła konkretnymi ofiarami.
 5. W niedzielę 27 lipca, po Mszy św. o godz. 9.30, Pan Andrzej Charzewski, były wojewoda, a obecnie Przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Skierniewic, dokona prezentacji Pana Edwarda Włodarczyka i jego dorobku literackiego dotyczącego dziejów naszego miasta. Po Mszy św. , przed kościołem będzie można nabyć opracowania książkowe związane z historią Skierniewic, a także uzyskać dedykację ich autora.
 6. Po Mszy św. nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę, która wraz ze zmianą głównego redaktora, zmieniać będzie swój dotychczasowy profil, zachowując jednak katolicki charakter.

2014.07.06 14. Niedziela w ciągu roku – zwykła

 1. Trwają wakacje. Dla tych, którzy z nich korzystają, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno, które nas otacza, próbujmy dostrzec obecność Stwórcy i zechciejmy otworzyć nasze serca i umysły dla Niego.
 2. Przypominamy wszystkim korzystającym z wakacyjnego wypoczynku o obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej niedzielnej. Ani dorosły, ani osoba młoda czy dziecko szkolne nie są zwolnieni z uczestniczenia we Mszy świętej niedzielnej wypoczywając w kraju czy za granicą. Pamiętajmy o ubiorze, w jakim przychodzimy do kościoła, a także o zachowaniu zwłaszcza kiedy na szlakach wędrówek wakacyjnych zwiedzamy miejsca święte. Niech troska o chwałę Bożą, o codzienną modlitwę, może też o lekturę Pisma świętego i niedzielną Eucharystię będzie świadectwem naszej żywej wiary.
 3. Dziś niedziela adoracji eucharystycznej. Po Mszy św. o godz. 11.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy adoracyjne i procesja wokół kościoła.
 4. W okresie wakacyjnym, Msze św. w niedziele i święta są o godz. 6.30, 9.30, 11.00[suma]  i  18.00; w tygodniu o godz. 6.30, 7.00  i  18.00, w sobotę o godz.. 19.00 jako Msza św. niedzielna.
 5. Nabywamy prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

2014.06.22 12 Niedziela w ciągu roku – zwykła

 1. Trwa uroczysty obchód Bożego Ciała i przygotowanie do uroczystości odpustowej przez Nowennę do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzisiaj i aż do najbliższego piątku [27 czerwca] włącznie, po Mszy św. o godz. 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania i nowenna do Serca Jezusowego oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła. Wiernych, służby liturgiczne [asystę, lektorów, ministrantów i bielanki]  serdecznie zapraszamy do udział w nabożeństwie i procesji.
 2. W tym tygodniu adoracji eucharystycznej w kaplicy Najświętszego Sakramentu nie będzie! Mamy możliwość uwielbienia Chrystusa podczas Mszy św. o godz. 18.00 i w procesjach eucharystycznych oraz w najbliższy piątek od godz. 18.00.
 3. W czwartek, po Mszy św. o godz. 18.00, po nabożeństwie czerwcowym i procesji eucharystycznej wokół kościoła zostaną poświęcone wianki, które będzie można nabyć także u Pań pod chórem.
 4. W piątek, 27 czerwca, obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i odpust w naszej parafii. Jest to także dzień zakończenia roku szkolnego i katechetycznego oraz Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kaplanów.Msze św. w tym dniu będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. Na godz. 8.00 zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli, aby podziękować Bogu za rok nauki i prosić o dobre przeżycie czasu wakacji.
  O godz. 15.00 , w godzinie Bożego Miłosierdzia, w kościele będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji oraz modlitwy w intencji kapłanów. Zachęcamy wszystkich wiernych, którzy mogą oraz wspólnoty modlitewne do udziału w adoracji i modlitwie.

  O godz. 18.00  odprawiona zostanie uroczysta Msza św. odpustowa w intencji parafian. Kazanie odpustowe wygłosi kanonik Kapituły naszej kolegiaty, Ks. Paweł Staniszewski. Uroczysty charakter tego dnia zakończy nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna wokół kościoła, na którą zapraszamy służby liturgiczne, wspólnoty modlitewne, kółka różańcowe, Panów Strażaków z Mokrej Prawej i wszystkich chętnych parafian.

  W piątek, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa -  KANCELARIA  NIE  BĘDZIE CZYNNA!
  W piątek, z racji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa – można spożywać potrawy mięsne.
 5. W sobotę, 28 czerwca, obchodzimy w liturgii wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień bardzo ważny w dziejach naszej parafii. W tym dniu, jak usłyszymy za chwilę, podczas Mszy świętej o godz. 12.00 , w kaplicy „pod lasem”  przy budynku Przedszkola Diecezjalnego Świętej Rodziny z Nazaretu , Biskup Andrzej Franciszek Dziuba, biskup łowicki dokona erygowania nowej parafii. Na tę uroczystość serdecznie zaproszenie kieruje do wiernych Ksiądz Biskup. Do wspólnej modlitwy w tym pamiętnym dniu, a także na pierwszą uroczystość odpustową nowej parafii zapraszają Ksiądz Jacek Bereziński – Proboszcz Parafii na Widoku  i Ksiądz Rafał Babicki – Administrator  -  duszpasterz erygowanej parafii  i budowniczy nowego kościoła.
 6. W niedzielę, za tydzień, obchodzimy uroczystość świętych Apostołów: Piotra i Pawła. O godz. 9.30 odprawiona zostanie Msza św. w intencji naszych księży solenizantów – Księdza Piotra i Księdza Pawła.
 7. Od poniedziałku 31 czerwca do soboty 30 sierpnia b.r. Msze święte w tygodniu będą odprawiane o godz. 6.30, 7.00  i   18.00; w sobotę o godz. 19.00. Msze święte w niedziele i święta będą odprawiane o godz. 6.30, 9.30, 11.00   i    18.00. W niedzielę 31 sierpnia Msze św. będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30  i  18.00.
 8. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę, a w zakrystii  lipcowo/sierpniowy numer Małego Gościa dla dzieci.

2014.06.15 Niedziela Trójcy Przenajświętszej

 1. Dzisiejsza niedziela, uroczystością Najświętszej Trójcy, wprowadza nas w tzw. zwykły okres przeżywania prawd wiary i wydarzeń zbawczych. Liturgia dzisiejszej niedzieli przypomina nam, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach, jest Jeden a najdoskonalszej wspólnocie Osób. W sakramencie Chrztu zostaliśmy obdarowani znakiem Trójcy Przenajświętszej i wprowadzeni w Jej Życie.  Niech ten fakt będzie dla nas zachętą do rozwijania relacji między ludzkich na wzór Trójcy Świętej.
 2. W miesiącu czerwcu, w sposób szczególny oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Pamiętajmy o udziale w nabożeństwach czerwcowych, które  w parafii są odprawiane o godz. 17.30.
  Od najbliższej środy, podczas nabożeństwa czerwcowego, rozpoczniemy nowennę do Najświętszego Serca Pana Jezusa, przez uroczystością odpustową NSPJ w naszej parafii.
 3. W najbliższy czwartek, 19 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i  18.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami naszego osiedla do czterech ołtarzy. Trasa procesji przebiegać będzie w następujący sposób: wyjdziemy z kościoła do ulicy Szarych Szeregów, następnie ulicami Szarych Szeregów, Iwaszkiewicza, Narbutta dojdziemy do ulicy szarych Szeregów i tą ulicą powrócimy do kościoła.
  Ołtarze na trasie procesji przygotowują: Kółka Żywego Różańca, wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, wspólnoty Oazowe i parafianie z Mokrej Prawej. Prosimy pozostałych parafian o włączenie się i pomoc przy urządzaniu ołtarzy, porządkowaniu i udekorowaniu trasy procesji. Prosimy mężczyzn o pomoc w niesieniu chorągwi. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału we Mszy św. o godz. 11.00 i w procesji eucharystycznej. Zapraszamy asystę kościelną, lektorów, ministrantów, bielanki, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, Panów Strażaków z Mokrej Prawej, Kółka Różańcowe i wspólnoty modlitewne naszej parafii.
 4. Od piątku po Bożym Ciele do uroczystości odpustowej Najświętszego Serca Pana Jezusa włącznie czyli do piątku 27 czerwca (z wyjątkiem soboty 21 czerwca!) NIE  BĘDZIE  NABOŻEŃSTWA CZERWCOWEGO O GODZ. 17.30! Natomiast, po Mszy św. o godz. 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania i nowenna do Serca Jezusowego oraz procesja eucharystyczna  wokół kościoła. W sobotę, 21 czerwca, procesji nie będzie! Odmówimy litanię i nowennę do Serca Pana Jezusa, po Mszy św. o godz. 7.30.  Zapraszamy do udziału we Mszy św. w procesji służby liturgiczne naszej parafii, wspólnoty modlitewne i wszystkich chętnych parafian.
 5. W zakrystii oraz w dniach i godzinach czynnej kancelarii przyjmowane są zgłoszenia intencji mszalnych do końca tego roku.
 6. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy tegoroczny obchód Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to najstarsze święto w Kościele katolickim – obchodzone je bowiem już w czasach apostolskich. Jest uroczystością upamiętniającą rozpoczęcie działalności Kościoła na zewnątrz.

2. W poniedziałek obchodzimy święto Matki Bożej, Matki Kościoła. Zostało ono ustanowione na prośbę biskupów polskich podczas Soboru Watykańskiego II.

3. W czwartek, 12 czerwca, po raz drugi w kalendarzu kościelnym będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią ogarnijmy kapłanów naszej diecezji i kapłanów.

4. W najbliższą sobotę, 14 czerwca, przypada kolejna rocznica wizyty papieża Jana Pawła II w Łowiczu, jaką odbył w dniu 14 czerwca 1999 roku. W sobotę, w Łowiczu na terenie szkoły na Bratkowicach odprawione zostanie o godz. 19.00 uroczysta Msza św. dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II. Biskup Andrzej Franciszek Dziuba, biskup łowicki serdecznie zaprasza na tę uroczystość i wspólną modlitwę.

5. Rodzicom dzieci, które w roku szkolnym 2014/2015 przystąpią do Pierwszej Komunii św. przypominamy o konieczności zgłoszenia dziecka do parafii jeszcze przed wakacjami, składając w dniach i godzinach im znanych wypełnioną deklarację.

6. Podajemy do wiadomości następujący komunikat: Wydział Nauki Katolickiej Kurii Diecezjalnej Łowickiej informuje, że wszystkie dzieci, które z dniem 1 września 2014 roku rozpoczną naukę w I klasie szkoły podstawowej, przystąpią do I Komunii Świętej w III klasie. Dotyczy to zarówno 6-latków, jak i 7-latków. Zasada ta obejmuje wszystkie roczniki pierwszoklasistów w kolejnych latach szkolnych. Dzieci te korzystają z nowych podręczników do nauki religii. Wyjątkiem będą tylko te dzieci, które z dniem 1 września 2013 roku poszły o rok wcześniej do szkoły [6-latki] i znalazły się w I klasach w całości złożonych z sześciolatków.

Uzasadnienie tej informacji podane zostało w gablotce przed kościołem.

7. Dzisiaj do puszek zbierane są ofiary na poszkodowanych w wyniku powodzi na Bałkanach. Zbiórkę ofiar w parafiach, na wniosek Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, przeprowadza Caritas Polska.

8. Dzisiaj zbierane są podpisy popierające Obywatelski Projekt ustawy o nazwie: „Stop Pornografii” mający na celu zablokowanie planowanego wprowadzenia do przedszkoli i szkół zajęć o edukacji seksualnej o dość specyficznym i dalekim od normalności charakterze.

9. Wspólnota Sióstr Bernardynek w Łowiczu, w dniach 22-24 lipca b.r. organizuje rekolekcyjny pobyt dla dziewcząt w swoim Zgromadzeniu. Bliższe informacje podane zostały w gablotce przed kościołem.

10. Nabywamy prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny.

VI. Niedziela Wielkanocy

1. W tym tygodniu, w poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących.

2. Dzisiaj do puszek zbierane są ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. W ostatni tydzień tegorocznego maja zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na nabożeństwa ku czci Matki Bożej. W poniedziałek, 26 maja, w Dzień Matki zachęcamy wiernych do modlitwy w intencji naszych matek: dla zmarłych – o dar życia wiecznego , a dla żyjących o wszelkie potrzebne im łaski, aby mogły dobrze wypełniać swoją misję.

4. W najbliższą środę, przypada 33 rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Prośmy Boga o rychłą jego beatyfikację.

5. W sobotę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi panny. Ona jest świątynią Ducha świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie.

6. W przyszłą niedzielę, 1 czerwca, obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Przypominamy rodzicom i opiekunom dzieci, które w przyszłym roku będą przygotowywane do Pierwszej Komunii świętej, aby w terminach im wiadomych zgłosiły swe dzieci i złożyły deklaracje.

8. W niedzielę za tydzień, 1 czerwca, zapraszamy na Marsz dla Życia i Rodziny. Bliższe informacje podane zostały na plakatach oraz ulotkach leżących w kościele.

9. W trosce o ochronę dzieci przed demoralizacją i wpływami ideologii gender przez planowanie wprowadzenia do przedszkoli i szkół zajęć z edukacji seksualnej o dość specyficznym, dalekim od normalności charakterze, powstał Obywatelski projekt o nazwie: „Stop Pedofilii” mający za zadanie zablokowanie tego typu problematyki. W dwie niedziele 1 i 8 czerwca przed kościołem będą zbierane podpisy popierające obywatelski projekt ustawy. Wszystkich, którym leży na sercu normalne uformowanie w dzieciach i młodzieży całej sfery seksualnej, zachęcamy do składania na listach swoich podpisów z numerem PESEL.

10. Niedziela za tydzień, 1 czerwca, będzie Dniem Dziękczynienia Opatrzności Bożej. Będziemy dziękować Bogu za Dar Odkupienia dany nam w Jezusie Chrystusie. Po mszach świętych zbierane będą do puszek ofiary na wznoszoną w Warszawie na Polach Wilanowskich Świątynię Opatrzności Bożej.

Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

11. W minionym tygodniu, z racji podupadającego zdrowia, odszedł z funkcji kościelnego Pan Zenon Cieślak. Dziękujemy Panu Zenonowi za posługę w naszej parafii i życzymy mu rychłego powrotu do zdrowia.

12. Parafia zatrudni mężczyznę w średnim wieku [może nim być sprawny emeryt], zdrowego, odpowiedzialnego i religijnego do prac związanych z porządkowaniem terenu wokół kościoła oraz posługi w kościele. Zgłoszenia przyjmuje ks. proboszcz.

13. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę, w zakrystii można nabyć czerwcowy numer miesięcznika dla dzieci – Mały Gość Niedzielny.

IV. Niedziela Wielkanocna – Chrystusa Dobrego Pasterza

1. Dzisiejsza niedziela, zwana niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne. Włączmy się całym sercem w wołanie Kościoła, aby Pan posłał nowych, gorliwych i świętych robotników do swojej winnicy. Módlmy się w intencji alumnów WSD w Łowiczu, naszego kleryka Rafała. Prośmy Jezusa o nowe powołania do służby w Kościele z naszej parafii. Módlmy się za rodziny i wychowawców młodych ludzi, aby swoim przykładem, zachętą, delikatną radą pomagali im w rozpoznaniu powołania także do służby w Kościele. Prośmy Matkę Najświętszą o opiekę nad młodymi odkrywającymi w swoim sercu głos wzywającego Boga do pójścia drogą powołania kapłańskiego czy zakonnego. Prośmy też o łaskę odwagi podjęcia takiej decyzji.
2. Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 12.30, dzieci z klas drugich szkół podstawowych przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. W piątek poprzedzający tę uroczystość, dzieci po raz pierwszy w życiu przystąpiły do sakramentu pojednania czyli spowiedzi. Dzieci pierwszokomunijne, ich rodziców, opiekunów i najbliższych otoczmy modlitwą, aby wszyscy z wiarą przeżyli tę uroczystość. Niech odtąd spowiedź i Komunia święta oraz udział w niedzielnej Mszy świętej będą dla nich okazją do wzrastania w świętości.
3. Zachęcamy parafian: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie majowym, które w niedziele i w tygodniu – z wyjątkiem sobót – jest o godz. 17.30, a w sobotę o godz. 18.30.
4. W najbliższy wtorek, 13 maja, przypada kolejna rocznica objawień fatimskich, w których Maryja wzywała do modlitwy różańcowej i pokuty. Ta Jej prośba jest wciąż aktualna. Wymaga jednak od nas woli zmiany dotychczasowego życia [ czyli nawrócenia i pokuty] oraz modlitwy, zwłaszcza różańcowej. Ten dzień jest także rocznicą zamachu na papieża Jana Pawła II.
5. W tym tygodniu, w liturgii obchodzimy: w środę – święto świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Apostołów w miejsce Judasza; a w piątek święto świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.
6. Niepubliczna Szkoła Podstawowa „ŹRÓDŁA” w Skierniewicach zaprasza rodziców na Dzień Otwarty, który odbędzie się w piątek 16 maja o godz. 17.00 w siedzibie szkoły przy ul. Mazowieckiej 1b. W programie będzie miała miejsce prezentacja szkoły i jej modelu wychowawczo-edukacyjnego, zajęcia dla dzieci oraz rozmowy z kadrą i rodzicami uczniów. Szkoła prowadzi nabór dzieci na rok szkolny 2014/2015 do klasy zerowej, I i II-ej.
7. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny z płytą DVD i Niedzielę.

II. Niedziela Wielkanocy Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Dzisiejsza niedziela, zwana Niedzielą Miłosierdzia, wskazuje nam na podstawową prawdę o Bogu, Który objawił się w Jezusie Chrystusie, jako Miłość Miłosierna wobec każdego człowieka. Tegoroczna Niedziela Miłosierdzia ma szczególny wymiar. Dziś do chwały ołtarzy wyniesieni zostaną w Rzymie dwaj święci papieże: Jan XXIII i Jan Paweł II. Wdzięczni Bogu za dar świętości w osobach tych papieży, przez otwarcie się na Boże Miłosierdzie podążajmy ich śladami i za ich wstawiennictwem do świętości.

2. W niedzielę [jutro/dzisiaj] , Msze święte będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i po południu o godz. 16.30 i 18.00. MSZY ŚWIĘTYCH O GODZ. 11.00 i 12.30 nie będzie!!! O godz. 15.00 zapraszamy wiernych do świątyni na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy uzyskać także odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii świętej, modlitwa w intencjach jakie z tym odpustem podjął Ojciec święty. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za kogoś ze zmarłych.

3. Niedzielą Bożego Miłosierdzia rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Poprzez modlitwę i uczynki starajmy się rozwijać w sobie postawę miłosierdzia. Dzisiaj do puszek zbierane są ofiary na Caritas Diecezjalną.

4. W poniedziałek obchodzimy w liturgii uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, a w środę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła.

5. Od czwartku rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony szczególnie czci NMP. Zapraszamy parafian: dorosłych, młodzież i dzieci na nabożeństwa majowe, które w naszej świątyni będą w niedziele i tygodniu, z wyjątkiem sobót, o godz. 17.30 [w soboty o godz. 18.30]. Tam, gdzie jest zwyczaj zachęcamy do „majówek” przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych. Prosimy też o szczególne zadbanie, udekorowanie tych miejsc, które powstały dzięki pobożności wiernych.

6. W czwartek, jako pierwszy miesiąca, na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę O Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, podczas której modlić się będziemy o powołania kapłańskie. W piątek, jako pierwszy miesiąca – spowiadać będziemy od godz. 16.00, natomiast o godz. 18.00 podczas Mszy św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa modlić się będziemy w intencji wynagradzającej Boskiemu Sercu za nasze i naszych bliźnich grzechy, zniewagi, zaniedbania.

7. W sobotę, 3 maja, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i rocznicę Konstytucji 3 maja 1791 roku. Msze święte o charakterze świątecznym będą tylko przed południem o godz. 6.30, 8.00 i 9.30, o godz. 18.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 19.00 Msza św. o charakterze niedzielnym.
W tym dniu na godz. 10.30 zapraszamy Kółka Żywego Różańca na spotkanie wielkanocne w auli parafialnej. Zapraszamy bielanki, asystę kościelną, ministrantów i członkinie Kółek Różańcowych.
O godz. 19.00, przy Krzyżu na Mokrej Prawej [pierwszym od kościoła] odbędzie się nabożeństwo majowe i modlitwy w intencji mieszkańców. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

8. W niedzielę, za tydzień, jako pierwszą miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy adoracyjne i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy wiernych, asystę kościelną, lektorów, ministrantów, bielanki, kółka różańcowe oraz wspólnoty modlitewne do udziału w tej szczególnej formie uwielbienia Jezusa.
W niedzielę, 4 maja, podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji tegorocznych maturzystów. Na tę Mszę św. serdecznie zapraszamy maturzystów, rodziców, nauczycieli i wychowawców.

9. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Miłosierdzie” zaprasza na modlitwę wstawienniczą o uzdrowienie, która odbędzie się w sobotę 3 maja om godz. 18.00 w salce pod plebanią. Na tę modlitwę może przyjść każdy, kto w swoim życiu doświadcza różnego rodzaju trudności, cierpienia czy choroby.

10. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 13.04.2014

1. Liturgia dzisiejszej niedzieli rozpoczyna w Kościele najważniejszy okres przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestnicząc w popołudniowej liturgii Wielkiego Tygodnia, aby wzmocnić naszą wiarę i coraz głębiej przeżywać najważniejsze wydarzenia historii naszego zbawienia.

2. W dzisiejszą Niedzielę Palmową Kościół obchodzi pamiątkę wjazdy Chrystusa Pana do Jerozolimy dla dokonania Paschalnego Misterium – Męki, Śmierci i Zmartwychwstania. Będziemy przeżywać „godzinę Jezusa”, Który wypełniając wolę Ojca Niebieskiego odkupił człowieka z jego grzechów, a zmartwychwstając otworzył mu bramy nieba. Zapraszamy parafian do wspólnego przeżywania tego tygodnia i udziału zwłaszcza w liturgii popołudniowej Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty.

3. Dzisiejsza Niedziela jest obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Młodzieży. Łączymy się modlitewnie z młodymi, którzy gromadzą się dzisiaj w Rzymie przy papieżu Franciszku i w stolicach diecezji, a więc i w Łowiczu. Delegacja młodzieży z naszej parafii, podczas Mszy św. w katedrze, przyjmie z rąk Biskupa Ordynariusza miniaturę Krzyża Światowych Dni Młodzieży oraz Ikonę Matki Bożej. Przywiezione do parafii, pozostaną do dyspozycji młodzieży, aby w ten sposób mogła włączyć się duchowo i czynnie w przygotowanie się do Światowego Dnia Młodzieży, jaki będzie miał miejsce w naszym kraju. Prośmy o łaskę wiary dla młodych ludzi i odwagę wyznawania jej życiem.

4. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15. Po Mszy św. o godz. 18.00, w kościele, Chór naszej kolegiaty wykona śpiewy pasyjne. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału we Mszy św. o godz. 18.00 i do wspólnej refleksji nad treściami pasyjnymi.

5. Od najbliższego poniedziałku aż do poniedziałku po niedzieli Miłosierdzia Bożego – NIE BĘDZIE ADORACJI EUCHARYSTYCZNEJ W KAPLICY! Zachęcamy parafian do adoracji Pana Jezusa w Wielkim Tygodniu w Ciemnicy i w Grobie Pańskim, zwłaszcza w Wielką Sobotę. Wszystkich, którzy mogą, a szczególnie wspólnoty modlitewne naszej parafii zapraszamy w Piątek i Sobotę na Jutrznie – wspólną modlitwę o godz. 7.30.

6. W Wielki Czwartek – o godz. 10.00, w bazylice katedralnej w Łowiczu, podczas Mszy św. koncelebrowanej przez kapłanów zgromadzonych wokół Biskupa naszej diecezji, zostaną poświęcone oleje używane do namaszczenia chorych, podczas chrztu, bierzmowania i święceń kapłańskich. Jest to także dzień parafialnej służby liturgicznej. Wyrażając już dzisiaj serdeczną wdzięczność za posługę przy ołtarzu: asyście kościelnej, lektorom i ministrantom za liturgiczną posługę w naszej parafii, zapraszamy do Łowicza, a po południu na wspólną liturgię do kościoła.

7. W Czwartek w naszej świątyni o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umycia nóg. Po Mszy św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Adoracji. Zapraszamy parafian, szczególnie dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe, młodzież , wspólnoty modlitewne do udziału w liturgii tego dnia i następnych. Zapraszamy Panów Strażaków z Mokrej Prawej do udziału w adoracji i procesji rezurekcyjnej.

8. W Wielki Piątek – Dzień Męki i Śmierci Jezusa. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii-Mszy św. w całym Kościele. Liturgię Męki Pańskiej z adoracją Krzyża rozpoczniemy o godz. 18.00. W tym dniu jesteśmy zobowiązani do zachowania ścisłego postu [całkowitego wstrzymania się od potraw mięsnych i ograniczenia posiłków do trzech w ciągu dnia, w tym jeden do syta]. Podczas adoracji Krzyża – jak co roku – zbierane będą ofiary na utrzymanie bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po zakończeniu liturgii Najświętszy Sakrament przeniesiony zostanie do „Grobu Pańskiego”.

9. W Wielką Sobotę – adorujemy Pana Jezusa. Do adoracji zapraszamy parafian, a szczególnie: od godz. 9.00-10.30 ministrantów i bielanki; od godz. 10.30-12.00 lektorów; od godz. 12.00-14.00 Kółka Żywego Różańca; od godz. 14.00-15.30 wspólnotę oazową; od godz. 15.30-17.00 wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym; a po liturgii wieczornej do godz. 21.00 zapraszamy pozostałe wspólnoty. Adorujemy Chrystusa w ciszy i w skupieniu. Starajmy się zachować post w ciągu dnia do czasu liturgii wieczornej, która jeszcze w tym roku będzie o godz. 18.00. Liturgię Paschalną rozpoczniemy na zewnątrz obrzędem poświęcenia ognia, a następnie Mszą św. o charakterze rezurekcyjnym. Uczestnicy liturgii wieczornej, już rezurekcyjnej, po jej zakończeniu mogą świętować pamiątkę Zmartwychwstania Pańskiego. Na liturgię wieczorną przynosimy do kościoła świece zabezpieczone przed rozlaniem!

10. Święcenie Pokarmów w Wielką Sobotę w kościele będzie w godzinach od 9.00 do 16.00 włącznie. W remizie OSP w Mokrej Prawej będzie o godz. 11.00. W ciągu dnia, przed głównym wejściem do kościoła, będzie można nabrać wody święconej do buteleczek przyniesionych ze sobą, a także złożyć ofiarę na kościół – w tym na witraże.

11. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja o godz.. 6.00 rano. Obwieścimy Zmartwychwstanie Pana Jezus także dzwonami. W ciągu dnia Msze św. będą o godz. 8.00 , 9.30 , 11.00 , 12.30 i 18.00.

12. W Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30[chrzty] i 18.00.

13. W minionym tygodniu wymieniono w kościele okno nad chórem i wstawiono witraż o powierzchni około 30 m2. Znaczną część kosztów tej inwestycji pokryły ofiary wiernych z tegorocznej kolędy, ofiary składane na tace i indywidualne ofiary wiernych wpłacone na konto parafii. Dziękując dotychczasowym Ofiarodawcom, zwracamy się do wszystkich parafian dobrej woli o „taką z serca świąteczną ofiarę” złożoną na tacę podczas tych świąt na pokrycie pozostałych kosztów i już dziś tym Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

14. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę.