Kościół

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28 LUTEGO 2016 r.

1. Dzisiejsza niedziela po raz kolejny wzywa nas do nawrócenia i przemiany dotychczasowego życia. Opowiada o Bogu cierpliwym i wspomagającym nasze dążenia oraz wysiłki, aby nasze życie przynosiło dobre owoce. Zadbajmy o to zwłaszcza w Roku Miłosierdzia.

Zachęcamy i zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w MISYJNYCH REKOLEKCJACH WIELKOPOSTNYCH, które rozpoczniemy już za tydzień w parafii. MISYJNE REKOLEKCJE będzie prowadził Ks. Adam Wituch, Salezjanin, Proboszcz Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku. Szczegółowy plan misji podany został w gablotce przed kościołem.
Wykorzystajmy dobrze ten szczególny czas łaski dany nam przez Boga w Roku Miłosierdzia i Roku Nawiedzenia Matki bożej w kopii Jasnogórskiego Wizerunku. Módlmy się za naszą parafię, abyśmy jak najliczniej i jak najlepiej skorzystali z nauk misyjnych i dobrze odbytej spowiedzi. Przypominamy, że za udział w misyjnych rekolekcjach, wierni mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnie dni przed świętami. Księża będą zajęci w sąsiednich parafiach głosząc rekolekcje i spowiadając. Czas MISJI REKOLEKCYJNYCH w parafii jest po to zaplanowany, abyśmy mając do dyspozycji posługę Misjonarza i liczne grono spowiedników, jak najowocniej go przeżyli i skorzystali ze spowiedzi właśnie w tym czasie łaski.

2. W zakrystii oraz w dniach i godzinach czynnej kancelarii przyjmowane są zgłoszenia chorych i osób starszych pozostających w domach, których nawiedzimy w poniedziałek 7 marca (od godz. 9.00) z posługą sakramentalną.

3. Zapraszmay wiernych do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.00 i nabożeństwie Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.15.

4. Do puszek stojących w kościele zbieramy ofiary na bardziej potrzebujących z naszej parafii oraz na kwiaty i świąteczny wystrój naszej świątyni.

5. Młodzież III klas Gimnazjum – przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w czwartek na Mszę Św. o godz. 18.00, a następnie na spotkanie w auli parafialnej.

6. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
W I czwartek miesiąca zapraszamy Parafian na Mszę Św. na godz. 18.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, a potem na Adorację Eucharystyczną do godz. 20.00 również w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz w intencji Misij Parafialnych.
W I piątek miesiąca zapraszamy na Mszę Św. wotywną o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.00. Ze spowiedzi prosimy skorzystać podczas Misji Parafialnych.
W I sobotę miesiąca – Msza Św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00, a po Mszy Św. różaniec w intencji Misji Parafianych i spotaknie Kółek Żywego Różańca w salce pod plebanią.

7. W sobotę Wspólnota ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM na godz. 18.00 zaprasza do sali pod plebanią wszystkich chętnych na modlitwę wstawienniczą o uzdrowienie.

8. KLASYCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE i GIMNAZJUM im. KS. S. KONARSKIEGO zapraszają na DZIEŃ OTWARTY w sobotę 12 marca w godiznach 9.00 – 13.00. W programie przewidziane jest zwiedzanie szkoły, pokazy naukowe i konkursy oraz koncert zespołów młodzieżowych. Więcej informacji można uzyskać z plakatu wywieszonego w gablotce przed kościołem.

9. KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA im. KS. S. KONARSKIEGO w Skierniewicach informuje, że przyjmuje zapisy dzieci w wieku 6 i 7 lat do klasy pierwszej na rok szkolny 2016/2017. Szczegółowe informacje udzielane są w sekretariacie szkoły. Rodziców i dzieci serdecznie zapraszamy.

10. Przedszkole Niepubliczne Diecezji Łowickiej im. Świętej Rodziny, działające w Skierniewicach przy ul. Armii Krajowej 4, a prowadzone przez Siostry Świętej Rodziny, organizują dla Rodziców i dzieci dnia 3 marca o godz. 16.30 DZIEŃ OTWARTY. dodatkowe informacje dotyczące zapisów dzieci podane zostały na plakacie w gablotce przed kościołem.

11. Nabywamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Niedzielę.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 14 lutego 2016 r.

1. Środą Popielcową rozpoczął się w kościele Wielki Post, podczas którego rozważamy mękę i śmierć Pana Jezusa, naszego Zbawiciela, a przez nawrócenie się i pokutę (modlitwę, post, uczynki miłosierdzia) możemy przyjąć Boże miłosierdzie i tym samym doświadczyć paschalnego zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.00 i nabożeństwie Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 17.15.

2. Od dzisiaj przez okres Wielkiego Postu w naszej parafii odbywa praktykę duszpasterską alumn VI roku WSD w Łowiczu, diakon Paweł Pawlak. Witamy go bardzo serdecznie i cieszymy się, że w naszym zespole i w naszej parafii dzielić się będzie swoją wiarą i posługą diakońską.

3. W niedzielę za tydzień przeżywać będziemy Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami, pod hasłem „Miłosierny aż po krańce świata”. W tym dniu pragniemy uświadomić sobie, że na mocy chrztu świętego wszyscy jesteśmy misjonarza!i, i każdy z nas winien dzielić się swoją wiarą. Należymy do kościoła, który z natury swojej jest misyjny, posłany do świata, do wszystkich ludów i narodów z orędziem zbawienia. Potrzeba, abyśmy przeżywając radość wiary stawali się jej świadkami w naszych rodzinach, społecznościach lokalnych oraz na całym świecie. Za tydzień do puszek zbierane będą ofiary na pomoc Polskim Misjonarzom w świecie. Obecnie w świecie pracuje ponad 2015 misjonarek i misjonarzy z Polski. Otaczajmy ich modlitwą i ofiarą.

4. Do puszek stojących w kościele zbierane są ofiary na bardziej potrzebujących objętych troską punktu charytatywnego Caritas oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego i świąteczny wystrój naszego kościoła.

5. Rekolekcje Wielkopostne – Misje w naszej parafii rozpoczniemy w niedzielę 6 marca i będą trwały do środy 9 marca włącznie. W tym roku będą one miały charakter misji, duchowego przygotowania do nawiedzenia Matki Bożej w jasnogórskim wizerunku, które nastąpi w sobotę 5 listopada od godz. 17.00 do 6 listopada do godz. 16.00. Rekolekcje odbywają się w roku Miłosierdzia. Wykorzystajmy ten szczególny czas łaski dany nam przez Boga, aby przez nawrócenie i pokutę dostąpić Jego miłosierdzia. Módlmy się za naszą parafię, abyśmy jak najlepiej duchowo przygotowali się na przeżycie świąt wielkanocnych i uroczystości nawiedzenia Matki Bożej.

6. Trwa okres rozliczeń podatkowych za ubiegły rok. Kolejny raz możemy 1% podatku od dochodu przekazać organizacjom pożytku publicznego. Zwraca się z prośbą do wszystkich o przekazanie 1% na rzecz Fundacji Caritas Diecezji Łowickiej. Na stronie Fundacjiwww.fundacja.diecezja.lowicz.pl znajduje się darmowy program do rozliczenia podatku za 2015 rok. Na stoliku pod chórem można też wziąć ulotkę zawierającą informacje o fundacji i sposobie przekazania 1%. Za rok 2014 z 1% Fundacja uzbierała 186.158,60 zł, dzięki temu mogła wesprzeć wiele dzieł charytatywnych i parafialnych. Od wielu lat nasza parafia otrzymuje z Fundacji Caritas dotacje na wakacyjny pobyt dzieci nad morzem.

7. U ministrantów nazywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę.

Ogłoszenia parafialne 5 Niedziela w ciągu roku – zwykła 07-02-2016

1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna w Kościele TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU. W tygodniu kończącego się karnawału i rozpoczynającego się wielkiego postu prośmy Boga o miłość i trzeźwość dla wszystkich polskich rodzin. Prosimy także o miłosierdzie Boże dla wszystkich zniewolonych.

2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Imienia Jezus. Dzisiaj na godz. 17.30 zapraszamy do salki pod kancelarią katechetów nauczających młodzież gimnazjalną.

3. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i piątek od godz. 9.00-11.00 i od 16.00-18.00, w sobotę od godz. 9.00-11.00. W najbliższą środę kancelaria nie będzie czynna.

4. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Msze Św. z obrzędem posypania naszych głów popiołem na znak pokuty będą w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.00. W tym dniu zobowiązani jesteśmy do zachowania postu ścisłego polegającego na powstrzymaniu się od pokarmu mięsnego i spożycia jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Przy tej okazji przypominamy o zachowaniu postu w każdy piątek oraz o życiu w trzeźwości.

5. Przypominamy, że okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.

6. W czwartek obchodzimy wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. W tym dniu zapraszamy wszystkich chorych, którzy z pomocą najbliższych mogą przybyć do kościoła i osoby w podeszłym wieku na Mszę Św. w ich intencji o godz. 9.00. Podczas Mszy Św. udzielony będzie tym osobom sakrament namaszczenia chorych.

7. W piątek zapraszamy Parafian na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00. Zapraszamy szczególnie młodzież i dzieci, ale również osoby dorosłe na to piękne nabożeństwo wielkopostne.

8. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie w niedzielę o godz. 17.15.

9. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną tradycyjnie kolędą. Dziękujemy tym wszystkim Parafianom, którzy otworzyli drzwi swoich domów przyjmując księdza ze swojej parafii i błogosławieństwo na bieżący rok 2016. Dziękujemy za ofiary złożone przy tej okazji na potrzeby naszej parafii.
Dziękujemy także osobom, które zgłosiły chęć przyjęcia młodzieży, która przyjedzie na ŚDM do Krakowa, do swojego domu. Jednocześnie prosimy osoby, które chciałyby ofiarować nocleg młodym ludziom przyjmując ich pod dach swojego domu, a jeszcze nie zgłosiły się. Deklaracje i bliższe informacje można uzyskać u księży: Pawła i Mariusza.

10. Ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Fr. Dziuba wyraził zgodę na, aby w kościele św Jakuba w Skierniewicach – w kościele stacyjnym związanym z Jubileuszem Miłosierdzia – od I Niedzieli Wielkiego Postu odprawiały się Msze Św w rycie łacińskim. Najbliższa Msza Św. w niedzielę o godz. 14.30.

11. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę

3 Niedziela Zwykła w ciągu roku – 24.01.2016

1. Dzisiejsza Niedziela kończy TYDZIEŃ POWSZECHNEJ MODLITWY O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN. Jednak troska o jedność wyznawców Chrystusa wpisana jest w postawę wiary każdego chrześcijanina. Pogłębiajmy zatem swoją wiarę, módlmy się o jedność i nie rezygnujmy z działań wobec naszych braci odłączonych.

2. Trwają przygotowania do ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY. Wraz z Zespołem Ewangelizacyjnym Biura ŚDM naszej diecezji zapraszamy młodzież, która ukończyła 15 rok zycia, jak również katechetów do udziału w czterodniowych rekolekcjach ewangelizacyjnych „MŁODZI NA MAXA”. Rekolekcje odbędą się w dwóch ośrodkach – Ośrodku Salezjańskim w Kutnie-Woźniakowie w terminach od 4 do 7 lutego, od 11 do 14 lutego, od 18 do 21 lutego oraz od 25 do 28 lutego. W Ośrodku rekolekcyjnym w Żdżarach k/Nowego Miasta nad Pilicą w terminach – od 4 do 7 lutego i od 25 do 28 lutego. Koszt rekolekcji to 150 zł (bez dojazdu).

3. W ramach przygotowań do ŚDM parafie naszego dekanatu poproszone zostały do przyjęcia 172 młodych pielgrzymów. nasza parafia, jako najwieksza w diecezji i ekanacie, powinna przyjąć 65 uczestników. Prosimy naszych Parafian o otwarcie gościnnego serca i drzwi swoich domów, aby w dniach od 20 do 25 lipca 2016 roku mogli oni znaleźć gościnę i nocleg. Ci Parafianie, którzy pobrali już deklaracje proszeni są o ich złożenie u ks. Pawła lub ks. Mariusza. Prosimy też o zgłaszanie się kolejnych Parafian chętnych do przyjęcia młodych pielgrzymów. Szczegółowych informacji udzielają księża – Paweł i Mariusz.

4. Wizyta duszpasterska w najbliższym tygodniu. Pragniemy odwiedzić mieszkańców z następujących ulic

25 stycznia – poniedzialek – ul. Tetmajera nr 1, 3, 5,
26 stycznia – wtorek – ul. Tetmajera nr 2, 4, 6,
27 stycznia – środa – ul. Kapitana Hali 2, 4, 6,
28 stycznia – czwartek – ul. Iwaszkiewicza nr 2 i 4,
29 stycznia – piątek – ul. Iwaszkiewicza nr 5 i 7,
30 stycznia – sobota – ulice Twarowskiej, Sienna, Rolna, Wiejska, Stęborowskiego, Kombatantów i Sułkowskiego.

Początek wizyty od godz. 16.00, w sobotę od godz. 9.00

5. U ministrantów nabywamy prasę katolicką – Niedzielę i Gość Niedzielny

2016.01.10 – Święto Chrztu Pańskiego

1. Dzisiejsza Niedziela obchodzona jest jako święto Chrztu Pańskiego. Kończy ona uroczysty obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z polską tradycją będziemy śpiewać jeszcze kolędy do 2 lutego. Według kalendarza liturgicznego od jutra wejdziemy w zwykły czas przeżywania naszej wiary, kierując uwagę na Chrystusa nauczającego.

2. Trwa wizyta duszpasterska. W tym tygodniu plan wizyty jest następujący:

11 stycznia – poniedziałek: ul. Orkana nr 10 i 12
12 stycznia – wtorek: ul. Prusa nr 1, 3, 4 i 5
13 stycznia – środa: ul. Prusa nr 8 i 8A
14 stycznia – czwartek: ul. Armii Krajowej nr 41, 45 i 49A
15 stycznia – piątek: ul. Armii Krajowej nr 47 i 55
16 stycznia – sobota: ul. Łowicka (cała)

Początek wizyty od godz. 16.00, w sobotę od godz. 9.00

3. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: NIEDZIELĘ i GOŚĆ NIEDZIELNY.

2015.07.12 15. Niedziela w ciągu roku – zwykła

 1. Biskup Andrzej Franciszek Dziuba, biskup łowicki, uchylił dekret mianujący Księdza Grzegorza Grzegorczyka  wikariuszem naszej parafii i mianował go wikariuszem parafii pw. św. Karola Boromeusza w Żyrardowie. Dekretem z dnia 3 lipca 2015 r. Ksiądz Andrzej Młodziejewski  został mianowany  wikariuszem naszej parafii. Ksiądz Andrzej ma 59 lat, w kapłaństwie 27 lat, był już wikariuszem, proboszczem, rezydentem. Ze względu na stan zdrowia, nie przyjął proponowanego mu probostwa.
 2. Stowarzyszenie Kościoła Katolickiego „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, działające przy Konferencji Episkopatu Polski zwraca się do wiernych w parafiach z prośbą o włączenie się w akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt ten zutylizowany przyniesie wymierną pomoc najbardziej potrzebującym. Hasło tegorocznej akcji brzmi: „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Daj nadzieję żyjącym bez domu na końcu świata”. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można składać w naszej parafii do 24 lipca włącznie, a koordynatorem jest pan Marcin Seliga – nasz pan kościelny. Wszystkim, którzy włączyli się już i tym , którzy się włączą w akcję zbierania zużytego sprzętu – wyrażamy serdeczne podziękowanie.
 3. Z pewnym wyprzedzeniem informujemy parafian o pielgrzymce do Miedniewic Klasztornych, która wyruszy z naszej parafii w sobotę 1 sierpnia. Jak co roku osoby, które nie będą mogły udać się pieszo do sanktuarium w Miedniewicach, będą mogły w niedzielę skorzystać z zamówionego autokaru.
 4. W uroczystość Przemienienia Pańskiego – 6 sierpnia – wyruszy z Łowicza XX Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wszystkich chętnych parafian, szczególnie młodzież, zapraszamy do udziału w tej szczególnej formie przeżywania obecności Boga na pielgrzymim szlaku. Bliższe informacje dotyczące udziału w pielgrzymce podane zostały na zewnątrz kościoła. Zapisy przyjmowane są w zakrystii kościoła oraz w dniach i godzinach czynnej kancelarii.
 5. W niedzielę za tydzień rozpoczniemy XVI Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Nieśmy Chrystusa na peryferie świata”.
 6. W gablotce przed kościołem wywieszony został tekst Pisma Biskupa Łowickiego skierowanego do Parafian w związku z przeprowadzoną w maju br. kanoniczną wizytacją naszej parafii.
 7. Po Mszy św. nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Tygodnik Niedzielę.

2015.06.28 13. Niedziela w ciągu roku – zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela dla wielu parafian rozpoczyna okres zasłużonego wypoczynku. Udającym się na wakacje i urlopy życzymy słonecznej pogody oraz dobrego wykorzystania czasu danego im przez Boga. Dla chrześcijanina czas wolny, to jednak nie czas samowolny. Chrześcijanin wypoczywa z Bogiem! Pamięta o codziennej modlitwie, o uczestniczeniu we Mszy świętej niedzielnej, o wierności Bogu przez zachowywanie Jego przykazań, o szanowaniu miejsc świętych. Każdy chrześcijanin, dziecko, młodzieniec czy dorosły, gdziekolwiek się znajdzie, całym sobą daje świadectwo, że jest Dzieckiem Bożym.
 2. W poniedziałek, 29 czerwca, obchodzimy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu msze św. będą o godz. 6.30, 9.30 , 11.00  i  18.00. Poniedziałek jest dniem Imienin księży Pawła i Piotra. Obu kapłanom życzymy wielu Bożych łask otrzymywanych przez wstawiennictwo świętych Apostołów,  szczególnie głębokiej wiary i gorliwości w życiu i posłudze kapłańskiej.
 3. Od dzisiejsze niedzieli aż do soboty 29 sierpnia włącznie – Msze św. w tygodniu o godz. 6.30, 7.00  i  18.00 [w sobotę o godz. 19.00], w niedziele i święta Msze św. będą o godz. 6.30, 9.30, 11.00 [suma] i 18.00.
  KANCELARIA  PARAFIALNA  czynna będzie w w/w czasie
  : w poniedziałek w godz. 9.00-11.00; w środę oraz piątek w godz. 16.00 – 18.00 z wyjątkiem świąt i uroczystości. W sprawach bardzo ważnych np. pogrzebu – w tygodniu przed lub po Mszy świętej rano i po południu.
 4. PUNKT CHARYTATYWNY CARITAS działający w parafii, od 29 czerwca do końca sierpnia br. nie będzie czynny!
 5. We wtorek – zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek – podczas Mszy św. popołudniowej modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; w piątek – spowiadamy na mszach św. rano i po południu od godz. 16.00; w sobotę – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi i w intencji Kółek Żywego Różańca będzie o godz. 6.30.
 7. W sobotę na godz. 18.00 do salki pod plebanią Wspólnota Odnowy w Duchu świętym – Miłosierdzie zaprasza chętnych na modlitwę wstawienniczą o uzdrowienie.
 8. Ostatni tydzień czerwca, w diecezjach naszego kraju, był czasem ogłaszania zmian dotyczących kapłanów. W naszej diecezji było podobnie. Zmiany personalne nie ominęły naszego dekanatu i naszej parafii. Dekretem Biskupa Łowickiego: Ks. mgr Krzysztof Michalski został zwolniony z funkcji wikariusza w naszej parafii i mianowany administratorem parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Rdutowie, dekanat Krośniewice;
  Ks. dr Jarosław Łękarski został zwolniony z funkcji wikariusza w naszej parafii i mianowany wikariuszem parafii pw. Św. Wawrzyńca w Sochaczewie, w dekanacie miejscowym.
  Obu kapłanom składam serdeczne podziękowanie za dobrą współpracę w zespole, za kapłańską postawę, sumienność, pracowitość. Księdzu Jarosławowi za czteroletnią pracę, zwłaszcza z dziećmi pierwszokomunijnymi, lektorami, ministrantami i asystą, za opiekę duszpasterską we Wspólnocie Odnowy w Duchu świętym. Księdzu Krzysztofowi składam wyrazy wdzięczności za pracę w kancelarii, opiekę duszpasterską wobec Kół Żywego Różańca, za dekoracje i cierpliwą pomoc proboszczowi. Obu Wam Kapłani dziękujemy za wszelkie dobro, jakie – Bogu tylko wiadome – stało się  naszym udziałem.  Jemu niech będzie chwała, a Wam  wdzięczność i modlitwa.
 9. Dekretami Biskupa Łowickiego od lipca br. pracę duszpasterską w naszej parafii podejmą: Ks. mgr lic. Mariusz Makowski, dotychczasowy wikariusz w parafii pw. św. Wawrzyńca w Sochaczewie  i  Ks. mgr Grzegorz Grzegorczyk, dotychczasowy wikariusz w parafii pw. św. Stanisława, bpa i męczennika w Kutnie. Obu Kapłanów serdecznie witamy w naszej parafii ufając, że po urlopach podejmą posługę duszpasterską, która przynosić będzie oczekiwane owoce.
 10. W dniach i godzinach czynnej kancelarii oraz w zakrystii kościoła przyjmowane są zgłoszenia intencji mszalnych do końca tego roku.
 11. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny.

2015.06.14 11. Niedziela w ciągu roku – zwykła

 1. W ubiegły piątek, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, rozpoczął się w Warszawie IV Krajowy Kongres Misyjny pod  hasłem  „Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału”. Jest to ważne wydarzenie duchowe, nie tylko dla środowisk misyjnych, ale całego Kościoła w Polsce i Kościoła Powszechnego. Celem Kongresu jest zatrzymanie się nad powołaniem misyjnym i uświadomienie sobie, że wszyscy należymy do Kościoła z natury misyjnego i że jesteśmy „uczniami – misjonarzami”, do których, jak niegdyś do Apostołów, Chrystus kieruje naglące wezwanie: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…”. Niech to wezwanie rozbudzi w nas zapał misyjny i spowoduje „misyjne nawrócenie” przede wszystkim naszych serc, a także rodzin, parafii i diecezji, zgromadzeń zakonnych, liderów wspólnot i ruchów kościelnych. Zachęcamy do modlitwy w intencji dzieł misyjnych, za wszystkich powołanych i posłanych do bycia świadkami Jesusa Chrystusa.
 2. Trwają nabożeństwa czerwcowe, w tygodniu o godz. 17.00, w sobotę o godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 17.30.
 3. Od poniedziałku wznawiamy adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy naszego kościoła. Adoracja odbywa się w tygodniu, z wyjątkiem sobót i świąt, po Mszy św. o godz. 7.30 do godz. 17.00. Zachęcamy parafian w nawiedzania Pana Jezusa w kaplicy adoracji. Zadbajmy o to, aby w Kaplicy – Pan Jezus nie był sam.
 4. W dniach i godzinach czynnej kancelarii, a także w zakrystii przyjmowane są zgłoszenia intencji mszalnych do końca tego roku, a także zgłoszenia adresów parafian chętnych do przyjęcia pod swój dach na jedną noc osoby niedowidzącej lub niewidomej z przewodnikiem.
 5. Przypominamy wiernym, że ocieplenie i upał nie zwalnia nas z wrażliwości na  ubiór, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on wyrazem naszego szacunku do Boga, kiedy stajemy w jego obecności, a także szacunku do samych siebie.
 6. Od niedzieli 28 czerwca do soboty 29 sierpnia włącznie – Msze św. w tygodniu  będą o godz. 6.30, 7.00 i 18.00 [sobotę o godz. 19.00], w niedziele Msze św. będą o godz. 6.30, 9.30, 11.00[suma] i 18.00. Będą zmienione dni i godziny czynnej kancelarii, o czym powiadomimy niebawem.
 7. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę.

2015.06.07 10. Niedziela w ciągu roku – zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela jako pierwsza miesiąca obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia Opatrzności Bożej. Po Mszy św. o godz.12.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakrament, Akt Zawierzenia Opatrzności Bożej i modlitwa w intencji parafii. Po Mszach św. do puszek zbierane będą ofiary na świątynię Opatrzności Bożej wznoszoną na Polach Wilanowskich w Warszawie.
 2. W tym tygodniu nie będzie adoracji eucharystycznej w kaplicy Najświętszego Sakramentu. Mamy możliwość uwielbienia Chrystusa podczas Mszy świętych o godz. 18.00 i w procesjach eucharystycznych do piątku włącznie.
 3. Trwa uroczysty obchód Bożego Ciała i przygotowanie parafii do uroczystości odpustowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w najbliższy piątek 12 czerwca. Od dzisiejszej niedzieli aż do piątku włącznie nie będzie nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.00. Natomiast  każdego dnia aż do piątkowego odpustu, po Mszy św. o godz. 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania, nowenna do Serca Jezusowego i procesja eucharystyczna wokół kościoła. W czwartek, po procesji, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, zostaną poświęcone wianki.
 4. Piątek, 12 czerwca, obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i odpust w naszej parafii. Msze św. w tym dniu będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30  i  18.00. Mszę św. o godz. 18.00 odprawi Ksiądz Biskup Andrzej Franciszek Dziuba, biskup łowicki. Kazanie wygłosi Ks. dr Adam Domański, kanonik kapituły naszej kolegiaty. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Do udziału w uroczystym obchodzie Bożego Ciała i Odpustu serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mogę. Prosimy o udział w nabożeństwach i procesjach służby liturgiczne czyli asystę, lektorów,  ministrantów, bielanki, wspólnoty modlitewne jak Kółka Żywego Różańca, Odnowę w Duchu, Oazę, Domowy Kościół. Na procesję w piątkowy odpust zapraszamy także Panów Strażaków z Mokrej Prawej.
 5. W piątek, z racji uroczystości odpustowej – można spożywać potrawy mięsne. KANCELARIA W  TYM DNIU  NIE  BĘDZIE  CZYNNA!
 6. W sobotę, obchodzimy w liturgii wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu, w nowej parafii na Widoku, obchodzona będzie uroczystość odpustowa. W Boże Ciało nasza parafia  przekazała nowej parafii jako dar  monstrancję, w której Pan Jezus szedł z nami podczas procesji eucharystycznej.
  Wyrażamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w dniu Bożego Ciała uczestniczyli we Mszy św. i w procesji eucharystycznej ulicami obu parafii na Widoku. Wyrazy wdzięczności kierujemy do tych, którzy na trasie procesji przygotowali ołtarze, do asyst, lektorów, ministrantów, Bielanek, dzieci komunijnych, kółek różańcowych i pozostałych wspólnot obu parafii. Dziękujemy szczególnie chórowi naszej kolegiaty i panu Eugeniuszowi za prowadzenie śpiewu na trasie procesji. Dziękujemy Siostrom zakonnym, opiekunkom Bielanek, panom niosącym chorągwie i panom Strażakom z Mokrej Prawej. Dziękujemy wszystkim, którzy trasę procesji przebyli w skupieniu, bez zbędnych rozmów i ze śpiewem.
 7. W tym roku w Łowiczu odbędą się dwa ważne wydarzenia: Zjazd Dużych Rodzin  i  Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Niewidomych i Niedowidzących.  Zjazd Dużych Rodzin odbędzie się w dniach 19-21 czerwca br. Dziękujemy tym Parafianom, którzy odpowiadając na naszą prośbę , przyjmą w tym miesiącu do swoich domów rodziny wielodzietne.
  Natomiast w dniach 11/12 września br. odbędzie się Pielgrzymka Osób Niewidomych i Niedowidzących do Łowicza. Na nasz apel zgłosiło się kilka rodzin z  parafii gotowych przyjąć na jedną noc uczestników tej pielgrzymki. Dziękując tym Parafianom i licząc na ich pomoc, ponawiamy prośbę jeszcze o kilka rodzin, które zechciałyby przyjąć osobę niewidzącą z przewodnikiem lub osobę słabo widzącą bez przewodnika. Ponieważ do końca czerwca jesteśmy zobowiązani przekazać liczbę osób, które byłyby przyjęte w rodzinach naszej parafii, dlatego prosimy Parafian dobre woli, którzy mają taką możliwość, o zgłoszenie się do zakrystii lub do kancelarii.
 8. W dniach i godzinach czynnej kancelarii, a także w zakrystii, przyjmowane są intencje mszalne do końca bieżącego roku.
 9. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę, a w zakrystii czerwcowy numer Małego Gościa dla dzieci.

2015.05.31 Niedziela Trójcy Przenajświętszej

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jedynego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za sakrament chrztu, dzięki któremu uczestniczymy w tym życiu.
 2. Dzisiaj zapraszamy wiernych na ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17.30, natomiast od poniedziałku rozpoczynamy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwie czerwcowym. W tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek i środę i czwartek nabożeństwo będzie o godz. 17.30. W środę rozpoczniemy nowennę najświętszego Serca Pana Jezusa przed uroczystością odpustową NSPJ w naszej parafii.
 3. W czwartek – obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa czyli Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30 , 11.00   i   18.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 z kościoła wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. W tym roku trasa procesji będzie zmieniona. Wyjdziemy z kościoła na Widoku do nowej parafii „pod lasem” ulicami Szarych Szeregów i Północną [przecinając ulicę Nowobielańską]. Na trasie procesji dwa ołtarze przygotują wierni z naszej parafii i dwa ołtarze wierni z nowej parafii. W tym roku prosimy Odnowę w Duchu świętym i parafian z Mokrej Prawej o przygotowanie ołtarzy na odcinku ulicy Szarych Szeregów. Zakończenie procesji błogosławieństwem eucharystycznym będzie przy czwartym ołtarzu na terenie pod nowy kościół. Prosimy parafian o udekorowanie  trasy procesji, mężczyzn o pomoc w niesieniu chorągwi. Zapraszamy wiernych obu parafii do udziału we Mszy św. o godz. 11.00 i w procesji eucharystycznej. Zapraszamy asystę kościelną, lektorów, bielanki, dzieci komunijne, panów Strażaków z Mokrej Prawej, Kółka Różańcowe i wspólnoty modlitewne.
 4. Od piątku po Bożym Ciele aż do uroczystości odpustowej czyli do piątku 12 czerwca br. włącznie [z wyjątkiem najbliższej soboty] nabożeństwa czerwcowe będą po Mszy św. o godz. 18.00 z procesją eucharystyczną wokół kościoła i z nowenną. W sobotę, 6 czerwca, procesji nie będzie! Odmówimy Litanię i nowennę po Mszy św. o godz. 19.00.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiadamy rano podczas Mszy św., a po południu od godz. 16.00. W sobotę – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi z modlitwą różańcową będzie o godz. 7.30.
 6. W sobotę 6 czerwca Bp. Józef Zawitkowski będzie świętował 25-tą rocznicę swoich święceń biskupich. Biskup Andrzej Franciszek Dziuba, biskup łowicki prosi o modlitwę w intencji dostojnego Jubilata i zaprasza w tym dniu do Bazyliki Katedralnej w Łowiczu na Mszę św. o godz. 18.00 w Jego intencji.
 7. Niedziela za tydzień 7 czerwca obchodzona będzie jako Święto Dziękczynienia. W tym dniu szczególnie dziękować będziemy Matce Bożej – Królowej Polski za Jej opiekę nad Polską i naszymi rodzinami. Dziękować będziemy Opatrzności Bożej za wszelkie przejawy opieki nad nami i naszym narodem. Do puszek zbierane będą w tym dniu ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej wznoszoną w Warszawie na Polach Wilanowskich.
 8. W zakrystii oraz w dniach i godzinach czynnej kancelarii przyjmowane są zgłoszenia intencji mszalnych do końca tego roku.
 9. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę.