Kościół

Ogłoszenia parafialne

2015.07.12 15. Niedziela w ciągu roku – zwykła

 1. Biskup Andrzej Franciszek Dziuba, biskup łowicki, uchylił dekret mianujący Księdza Grzegorza Grzegorczyka  wikariuszem naszej parafii i mianował go wikariuszem parafii pw. św. Karola Boromeusza w Żyrardowie. Dekretem z dnia 3 lipca 2015 r. Ksiądz Andrzej Młodziejewski  został mianowany  wikariuszem naszej parafii. Ksiądz Andrzej ma 59 lat, w kapłaństwie 27 lat, był już wikariuszem, proboszczem, rezydentem. Ze względu na stan zdrowia, nie przyjął proponowanego mu probostwa.
 2. Stowarzyszenie Kościoła Katolickiego „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, działające przy Konferencji Episkopatu Polski zwraca się do wiernych w parafiach z prośbą o włączenie się w akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt ten zutylizowany przyniesie wymierną pomoc najbardziej potrzebującym. Hasło tegorocznej akcji brzmi: „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Daj nadzieję żyjącym bez domu na końcu świata”. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można składać w naszej parafii do 24 lipca włącznie, a koordynatorem jest pan Marcin Seliga – nasz pan kościelny. Wszystkim, którzy włączyli się już i tym , którzy się włączą w akcję zbierania zużytego sprzętu – wyrażamy serdeczne podziękowanie.
 3. Z pewnym wyprzedzeniem informujemy parafian o pielgrzymce do Miedniewic Klasztornych, która wyruszy z naszej parafii w sobotę 1 sierpnia. Jak co roku osoby, które nie będą mogły udać się pieszo do sanktuarium w Miedniewicach, będą mogły w niedzielę skorzystać z zamówionego autokaru.
 4. W uroczystość Przemienienia Pańskiego – 6 sierpnia – wyruszy z Łowicza XX Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wszystkich chętnych parafian, szczególnie młodzież, zapraszamy do udziału w tej szczególnej formie przeżywania obecności Boga na pielgrzymim szlaku. Bliższe informacje dotyczące udziału w pielgrzymce podane zostały na zewnątrz kościoła. Zapisy przyjmowane są w zakrystii kościoła oraz w dniach i godzinach czynnej kancelarii.
 5. W niedzielę za tydzień rozpoczniemy XVI Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Nieśmy Chrystusa na peryferie świata”.
 6. W gablotce przed kościołem wywieszony został tekst Pisma Biskupa Łowickiego skierowanego do Parafian w związku z przeprowadzoną w maju br. kanoniczną wizytacją naszej parafii.
 7. Po Mszy św. nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Tygodnik Niedzielę.

2015.06.28 13. Niedziela w ciągu roku – zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela dla wielu parafian rozpoczyna okres zasłużonego wypoczynku. Udającym się na wakacje i urlopy życzymy słonecznej pogody oraz dobrego wykorzystania czasu danego im przez Boga. Dla chrześcijanina czas wolny, to jednak nie czas samowolny. Chrześcijanin wypoczywa z Bogiem! Pamięta o codziennej modlitwie, o uczestniczeniu we Mszy świętej niedzielnej, o wierności Bogu przez zachowywanie Jego przykazań, o szanowaniu miejsc świętych. Każdy chrześcijanin, dziecko, młodzieniec czy dorosły, gdziekolwiek się znajdzie, całym sobą daje świadectwo, że jest Dzieckiem Bożym.
 2. W poniedziałek, 29 czerwca, obchodzimy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu msze św. będą o godz. 6.30, 9.30 , 11.00  i  18.00. Poniedziałek jest dniem Imienin księży Pawła i Piotra. Obu kapłanom życzymy wielu Bożych łask otrzymywanych przez wstawiennictwo świętych Apostołów,  szczególnie głębokiej wiary i gorliwości w życiu i posłudze kapłańskiej.
 3. Od dzisiejsze niedzieli aż do soboty 29 sierpnia włącznie – Msze św. w tygodniu o godz. 6.30, 7.00  i  18.00 [w sobotę o godz. 19.00], w niedziele i święta Msze św. będą o godz. 6.30, 9.30, 11.00 [suma] i 18.00.
  KANCELARIA  PARAFIALNA  czynna będzie w w/w czasie
  : w poniedziałek w godz. 9.00-11.00; w środę oraz piątek w godz. 16.00 – 18.00 z wyjątkiem świąt i uroczystości. W sprawach bardzo ważnych np. pogrzebu – w tygodniu przed lub po Mszy świętej rano i po południu.
 4. PUNKT CHARYTATYWNY CARITAS działający w parafii, od 29 czerwca do końca sierpnia br. nie będzie czynny!
 5. We wtorek – zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek – podczas Mszy św. popołudniowej modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; w piątek – spowiadamy na mszach św. rano i po południu od godz. 16.00; w sobotę – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi i w intencji Kółek Żywego Różańca będzie o godz. 6.30.
 7. W sobotę na godz. 18.00 do salki pod plebanią Wspólnota Odnowy w Duchu świętym – Miłosierdzie zaprasza chętnych na modlitwę wstawienniczą o uzdrowienie.
 8. Ostatni tydzień czerwca, w diecezjach naszego kraju, był czasem ogłaszania zmian dotyczących kapłanów. W naszej diecezji było podobnie. Zmiany personalne nie ominęły naszego dekanatu i naszej parafii. Dekretem Biskupa Łowickiego: Ks. mgr Krzysztof Michalski został zwolniony z funkcji wikariusza w naszej parafii i mianowany administratorem parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Rdutowie, dekanat Krośniewice;
  Ks. dr Jarosław Łękarski został zwolniony z funkcji wikariusza w naszej parafii i mianowany wikariuszem parafii pw. Św. Wawrzyńca w Sochaczewie, w dekanacie miejscowym.
  Obu kapłanom składam serdeczne podziękowanie za dobrą współpracę w zespole, za kapłańską postawę, sumienność, pracowitość. Księdzu Jarosławowi za czteroletnią pracę, zwłaszcza z dziećmi pierwszokomunijnymi, lektorami, ministrantami i asystą, za opiekę duszpasterską we Wspólnocie Odnowy w Duchu świętym. Księdzu Krzysztofowi składam wyrazy wdzięczności za pracę w kancelarii, opiekę duszpasterską wobec Kół Żywego Różańca, za dekoracje i cierpliwą pomoc proboszczowi. Obu Wam Kapłani dziękujemy za wszelkie dobro, jakie – Bogu tylko wiadome – stało się  naszym udziałem.  Jemu niech będzie chwała, a Wam  wdzięczność i modlitwa.
 9. Dekretami Biskupa Łowickiego od lipca br. pracę duszpasterską w naszej parafii podejmą: Ks. mgr lic. Mariusz Makowski, dotychczasowy wikariusz w parafii pw. św. Wawrzyńca w Sochaczewie  i  Ks. mgr Grzegorz Grzegorczyk, dotychczasowy wikariusz w parafii pw. św. Stanisława, bpa i męczennika w Kutnie. Obu Kapłanów serdecznie witamy w naszej parafii ufając, że po urlopach podejmą posługę duszpasterską, która przynosić będzie oczekiwane owoce.
 10. W dniach i godzinach czynnej kancelarii oraz w zakrystii kościoła przyjmowane są zgłoszenia intencji mszalnych do końca tego roku.
 11. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny.

2015.06.14 11. Niedziela w ciągu roku – zwykła

 1. W ubiegły piątek, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, rozpoczął się w Warszawie IV Krajowy Kongres Misyjny pod  hasłem  „Radość Ewangelii źródłem misyjnego zapału”. Jest to ważne wydarzenie duchowe, nie tylko dla środowisk misyjnych, ale całego Kościoła w Polsce i Kościoła Powszechnego. Celem Kongresu jest zatrzymanie się nad powołaniem misyjnym i uświadomienie sobie, że wszyscy należymy do Kościoła z natury misyjnego i że jesteśmy „uczniami – misjonarzami”, do których, jak niegdyś do Apostołów, Chrystus kieruje naglące wezwanie: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…”. Niech to wezwanie rozbudzi w nas zapał misyjny i spowoduje „misyjne nawrócenie” przede wszystkim naszych serc, a także rodzin, parafii i diecezji, zgromadzeń zakonnych, liderów wspólnot i ruchów kościelnych. Zachęcamy do modlitwy w intencji dzieł misyjnych, za wszystkich powołanych i posłanych do bycia świadkami Jesusa Chrystusa.
 2. Trwają nabożeństwa czerwcowe, w tygodniu o godz. 17.00, w sobotę o godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 17.30.
 3. Od poniedziałku wznawiamy adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy naszego kościoła. Adoracja odbywa się w tygodniu, z wyjątkiem sobót i świąt, po Mszy św. o godz. 7.30 do godz. 17.00. Zachęcamy parafian w nawiedzania Pana Jezusa w kaplicy adoracji. Zadbajmy o to, aby w Kaplicy – Pan Jezus nie był sam.
 4. W dniach i godzinach czynnej kancelarii, a także w zakrystii przyjmowane są zgłoszenia intencji mszalnych do końca tego roku, a także zgłoszenia adresów parafian chętnych do przyjęcia pod swój dach na jedną noc osoby niedowidzącej lub niewidomej z przewodnikiem.
 5. Przypominamy wiernym, że ocieplenie i upał nie zwalnia nas z wrażliwości na  ubiór, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on wyrazem naszego szacunku do Boga, kiedy stajemy w jego obecności, a także szacunku do samych siebie.
 6. Od niedzieli 28 czerwca do soboty 29 sierpnia włącznie – Msze św. w tygodniu  będą o godz. 6.30, 7.00 i 18.00 [sobotę o godz. 19.00], w niedziele Msze św. będą o godz. 6.30, 9.30, 11.00[suma] i 18.00. Będą zmienione dni i godziny czynnej kancelarii, o czym powiadomimy niebawem.
 7. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę.

2015.06.07 10. Niedziela w ciągu roku – zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela jako pierwsza miesiąca obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia Opatrzności Bożej. Po Mszy św. o godz.12.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakrament, Akt Zawierzenia Opatrzności Bożej i modlitwa w intencji parafii. Po Mszach św. do puszek zbierane będą ofiary na świątynię Opatrzności Bożej wznoszoną na Polach Wilanowskich w Warszawie.
 2. W tym tygodniu nie będzie adoracji eucharystycznej w kaplicy Najświętszego Sakramentu. Mamy możliwość uwielbienia Chrystusa podczas Mszy świętych o godz. 18.00 i w procesjach eucharystycznych do piątku włącznie.
 3. Trwa uroczysty obchód Bożego Ciała i przygotowanie parafii do uroczystości odpustowej Najświętszego Serca Pana Jezusa w najbliższy piątek 12 czerwca. Od dzisiejszej niedzieli aż do piątku włącznie nie będzie nabożeństwa czerwcowego o godz. 17.00. Natomiast  każdego dnia aż do piątkowego odpustu, po Mszy św. o godz. 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania, nowenna do Serca Jezusowego i procesja eucharystyczna wokół kościoła. W czwartek, po procesji, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, zostaną poświęcone wianki.
 4. Piątek, 12 czerwca, obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i odpust w naszej parafii. Msze św. w tym dniu będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30  i  18.00. Mszę św. o godz. 18.00 odprawi Ksiądz Biskup Andrzej Franciszek Dziuba, biskup łowicki. Kazanie wygłosi Ks. dr Adam Domański, kanonik kapituły naszej kolegiaty. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Do udziału w uroczystym obchodzie Bożego Ciała i Odpustu serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mogę. Prosimy o udział w nabożeństwach i procesjach służby liturgiczne czyli asystę, lektorów,  ministrantów, bielanki, wspólnoty modlitewne jak Kółka Żywego Różańca, Odnowę w Duchu, Oazę, Domowy Kościół. Na procesję w piątkowy odpust zapraszamy także Panów Strażaków z Mokrej Prawej.
 5. W piątek, z racji uroczystości odpustowej – można spożywać potrawy mięsne. KANCELARIA W  TYM DNIU  NIE  BĘDZIE  CZYNNA!
 6. W sobotę, obchodzimy w liturgii wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu, w nowej parafii na Widoku, obchodzona będzie uroczystość odpustowa. W Boże Ciało nasza parafia  przekazała nowej parafii jako dar  monstrancję, w której Pan Jezus szedł z nami podczas procesji eucharystycznej.
  Wyrażamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w dniu Bożego Ciała uczestniczyli we Mszy św. i w procesji eucharystycznej ulicami obu parafii na Widoku. Wyrazy wdzięczności kierujemy do tych, którzy na trasie procesji przygotowali ołtarze, do asyst, lektorów, ministrantów, Bielanek, dzieci komunijnych, kółek różańcowych i pozostałych wspólnot obu parafii. Dziękujemy szczególnie chórowi naszej kolegiaty i panu Eugeniuszowi za prowadzenie śpiewu na trasie procesji. Dziękujemy Siostrom zakonnym, opiekunkom Bielanek, panom niosącym chorągwie i panom Strażakom z Mokrej Prawej. Dziękujemy wszystkim, którzy trasę procesji przebyli w skupieniu, bez zbędnych rozmów i ze śpiewem.
 7. W tym roku w Łowiczu odbędą się dwa ważne wydarzenia: Zjazd Dużych Rodzin  i  Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Niewidomych i Niedowidzących.  Zjazd Dużych Rodzin odbędzie się w dniach 19-21 czerwca br. Dziękujemy tym Parafianom, którzy odpowiadając na naszą prośbę , przyjmą w tym miesiącu do swoich domów rodziny wielodzietne.
  Natomiast w dniach 11/12 września br. odbędzie się Pielgrzymka Osób Niewidomych i Niedowidzących do Łowicza. Na nasz apel zgłosiło się kilka rodzin z  parafii gotowych przyjąć na jedną noc uczestników tej pielgrzymki. Dziękując tym Parafianom i licząc na ich pomoc, ponawiamy prośbę jeszcze o kilka rodzin, które zechciałyby przyjąć osobę niewidzącą z przewodnikiem lub osobę słabo widzącą bez przewodnika. Ponieważ do końca czerwca jesteśmy zobowiązani przekazać liczbę osób, które byłyby przyjęte w rodzinach naszej parafii, dlatego prosimy Parafian dobre woli, którzy mają taką możliwość, o zgłoszenie się do zakrystii lub do kancelarii.
 8. W dniach i godzinach czynnej kancelarii, a także w zakrystii, przyjmowane są intencje mszalne do końca bieżącego roku.
 9. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę, a w zakrystii czerwcowy numer Małego Gościa dla dzieci.

2015.05.31 Niedziela Trójcy Przenajświętszej

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jedynego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za sakrament chrztu, dzięki któremu uczestniczymy w tym życiu.
 2. Dzisiaj zapraszamy wiernych na ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 17.30, natomiast od poniedziałku rozpoczynamy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwie czerwcowym. W tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek i środę i czwartek nabożeństwo będzie o godz. 17.30. W środę rozpoczniemy nowennę najświętszego Serca Pana Jezusa przed uroczystością odpustową NSPJ w naszej parafii.
 3. W czwartek – obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa czyli Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30 , 11.00   i   18.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 z kościoła wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. W tym roku trasa procesji będzie zmieniona. Wyjdziemy z kościoła na Widoku do nowej parafii „pod lasem” ulicami Szarych Szeregów i Północną [przecinając ulicę Nowobielańską]. Na trasie procesji dwa ołtarze przygotują wierni z naszej parafii i dwa ołtarze wierni z nowej parafii. W tym roku prosimy Odnowę w Duchu świętym i parafian z Mokrej Prawej o przygotowanie ołtarzy na odcinku ulicy Szarych Szeregów. Zakończenie procesji błogosławieństwem eucharystycznym będzie przy czwartym ołtarzu na terenie pod nowy kościół. Prosimy parafian o udekorowanie  trasy procesji, mężczyzn o pomoc w niesieniu chorągwi. Zapraszamy wiernych obu parafii do udziału we Mszy św. o godz. 11.00 i w procesji eucharystycznej. Zapraszamy asystę kościelną, lektorów, bielanki, dzieci komunijne, panów Strażaków z Mokrej Prawej, Kółka Różańcowe i wspólnoty modlitewne.
 4. Od piątku po Bożym Ciele aż do uroczystości odpustowej czyli do piątku 12 czerwca br. włącznie [z wyjątkiem najbliższej soboty] nabożeństwa czerwcowe będą po Mszy św. o godz. 18.00 z procesją eucharystyczną wokół kościoła i z nowenną. W sobotę, 6 czerwca, procesji nie będzie! Odmówimy Litanię i nowennę po Mszy św. o godz. 19.00.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiadamy rano podczas Mszy św., a po południu od godz. 16.00. W sobotę – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi z modlitwą różańcową będzie o godz. 7.30.
 6. W sobotę 6 czerwca Bp. Józef Zawitkowski będzie świętował 25-tą rocznicę swoich święceń biskupich. Biskup Andrzej Franciszek Dziuba, biskup łowicki prosi o modlitwę w intencji dostojnego Jubilata i zaprasza w tym dniu do Bazyliki Katedralnej w Łowiczu na Mszę św. o godz. 18.00 w Jego intencji.
 7. Niedziela za tydzień 7 czerwca obchodzona będzie jako Święto Dziękczynienia. W tym dniu szczególnie dziękować będziemy Matce Bożej – Królowej Polski za Jej opiekę nad Polską i naszymi rodzinami. Dziękować będziemy Opatrzności Bożej za wszelkie przejawy opieki nad nami i naszym narodem. Do puszek zbierane będą w tym dniu ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej wznoszoną w Warszawie na Polach Wilanowskich.
 8. W zakrystii oraz w dniach i godzinach czynnej kancelarii przyjmowane są zgłoszenia intencji mszalnych do końca tego roku.
 9. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę.

 

2015.05.24 Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy tegoroczny obchód Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to najstarsze święto w Kościele katolickim – obchodzone już w czasach apostolskich. Jest uroczystością upamiętniającą rozpoczęcie działalności Kościoła.
 2. W dzisiejszym dniu przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych oraz VIII Dzień Modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach.
 3. Dzisiaj do puszek zbierane są ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 4. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, wprowadzone do kalendarza w Polsce w czasie Soboru Watykańskiego II.
 5. W czwartek – obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.  Jest to także dzień rocznicy śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
 6. W czwartek, po Mszy św. o godz. 18.00, w auli parafialnej, odbędzie się spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej, która w przyszłym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania. Prosimy o przybycie na to spotkanie wszystkich zainteresowanych.
 7. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Od tego roku trasa procesji będzie zmieniona. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyjdziemy w procesji eucharystycznej do nowej parafii „pod lasem” ulicami Szarych Szeregów i Północną [przecinając ulicą Nowobielańską]. Na trasie procesji dwa ołtarze przygotują wierni z nowej parafii i dwa ołtarze wierni z naszej parafii. W tym roku prosimy o przygotowanie ołtarzy na odcinku ulicy Szarych Szeregów przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym i parafian z Mokrej Prawej. Zakończenie procesji błogosławieństwem eucharystycznym nastąpi przy czwartym ołtarzu w nowej parafii! W przyszłym roku, kolejność procesji będzie odwrotna.
 8. Trwa miesiąc maj – pamiętajmy o udziale w nabożeństwie majowym.
 9. W zakrystii oraz w dniach i godzinach czynnej kancelarii przyjmowane są intencje mszalne na drugą połowę tego roku.

2015.05.17 Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a także wizytację kanoniczną parafii. Biskup Józef Zawitkowski, powitany na granicy parafii i w asyście Strażaków z OSP w Mokrej Prawej przybędzie do kościoła [w niedzielę] o godz. 8.00. Podczas Mszy świętych o godz. 8.00, 9.30, 11.00  i 12.30 przyjmie sprawozdania z działalności wspólnot parafialnych. O godz. 9.30  spotka się z młodzieżą z gimnazjum i liceum, a o godz. 11.00 z dziećmi ze szkół podstawowych z terenu naszej parafii. Wygłosi słowo pasterskie i udzieli błogosławieństwa dzieciom, młodzieży, dyrekcji szkół, nauczycielom, wychowawcom, rodzicom i wszystkim uczestnikom niedzielnej Mszy świętej. O godz. 12.30 Ksiądz Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży gimnazjalnej i na zakończenie pobytu w naszej parafii udzieli wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.
 2. Trwa miesiąc maj szczególnie dedykowany Matce Najświętszej. Zapraszamy wiernych na nabożeństwa majowe, które w naszej świątyni odprawiane są w tygodniu o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 18.30. Zachęcamy też do podtrzymywania zwyczaju gromadzenia się wiernych przy kapliczkach na wspólną modlitwę oraz odmawianie litanii w rodzinach lub indywidualnie, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.
 3. W niedzielę za tydzień, 24 maja, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, podczas Mszy św. o godz. 12.30 dzieci z klas trzecich będą obchodziły rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. W środę i czwartek o godz. 16.00 dzieci  będą miały spotkania w kościele, a w piątek od godz. 16.00 będzie spowiedź dla dzieci, rodziców i najbliższych.
 4. Z racji spowiedzi dzieci, w najbliższy piątek kancelaria po południu nie będzie czynna!
 5. Dzisiejsze ofiary składane na tace przeznaczone są na potrzeby organizatorów Światowych Dni Młodzieży, jakie odbędą się w Krakowie w 2016 roku. Natomiast w niedzielę za tydzień do puszek zbierane będą ofiar na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 6. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę.

2015.05.10 06. Niedziela Wielkanocna

 1. Trwa miesiąc maj szczególnie dedykowany Matce Najświętszej. Zapraszamy wiernych na nabożeństwa majowe, które w naszej świątyni odprawiane są w tygodniu o godz. 17.00 , a w sobotę o godz. 18.30. Zachęcamy też do podtrzymywania zwyczaju gromadzenia się wiernych przy kapliczkach na wspólną modlitwę oraz do odmawiania litanii w rodzinach lub indywidualnie, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.
 2. W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu Caritas Polska  zwraca się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli  o modlitwę  w intencji poszkodowanych oraz zbiórkę pieniężną do puszek w dniu dzisiejszym.
 3. Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 12.30, dzieci z klas drugich przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci oraz ich rodziców polecamy modlitwie parafian, aby z wiarą przeżyli tę uroczystość.
 4. W piątek od godz. 16.00 spowiedź dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania, ich świadków i najbliższych.
 5. Z racji spowiedzi, w najbliższy piątek kancelaria po południu nie będzie czynna!
 6. W niedzielę 17 maja, Biskup Józef Zawitkowski przybędzie do naszej parafii. O godz. 7.30 na granicy parafii przy kapliczce na Mokrej Prawej zostanie powitany i w asyście Strażaków z OSP w Mokrej Prawej przyjedzie do kościoła. Biskup Józef będzie uczestniczył we Mszy św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. Podczas Mszy św. przyjmie sprawozdania z działalności wspólnot parafialnych. Spotka się z młodzieżą z gimnazjum i liceum oraz z dziećmi ze szkół podstawowych z ternu naszej parafii. Wygłosi słowo pasterskie i udzieli błogosławieństwa dzieciom, młodzieży, dyrektorom szkół, nauczycielom, wychowawcom i rodzicom. Podczas Mszy św. o godz. 12.30 Ksiądz Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży gimnazjalnej. Na zakończenie pobytu w naszej parafii wszystkim udzieli pasterskiego błogosławieństwa. Zachęcamy wiernych do modlitwy  w intencji Biskupa Józefa, aby Jego obecność i posługa przyniosły wszystkim błogosławione owoce.
 7. W dniach 19/20 i 20/21 czerwca [piątek/sobota i sobota/niedziela] w Łowiczu odbędzie się Zjazd Dużych Rodzin. W tym roku zorganizowanie Zjazdu przypadło na Diecezję Łowicką. Do Łowicza na spotkania, wspólną modlitwę itd. przybędzie dość sporo rodzin wielodzietnych. Trzeba  im zapewnić przede wszystkim nocleg. Zwracamy się do parafian dobrej woli o przyjęcie pod swój dach na dwa noclegi z 19/20  i  20/21  jednej czteroosobowej rodziny [jeden rodzic i troje dzieci]. Parafianie chętni do udzielenia gościny tej rodzinie, proszeni są o pilne zgłoszenie się do parafii. Wyrażamy serdeczną wdzięczność tym parafianom, którzy zgłosili chęć przyjęcia pod swój dach siedmioosobowej rodziny.
 8. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny.

2015.05.03 05. Niedziela Wielkanocna

 1. Trwa miesiąc maj szczególnie dedykowany Matce Najświętszej. Zapraszamy wiernych na nabożeństwa majowe, które w naszej świątyni odprawiane są w tygodniu o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 18.30. Zachęcamy też do podtrzymywania zwyczaju gromadzenia się wiernych przy kapliczkach na wspólną modlitwę oraz do odmawiania litanii w rodzinach lub indywidualnie, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.
 2. Dzisiaj niedziela miesięcznej adoracji. Po Mszy św. o godz. 12.30 będzie wystawienie Najświętszego sakramentu, modlitwa oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 3. W niedzielę za tydzień, podczas Mszy św. o godz. 12.30, dzieci z klas drugich przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Wcześniej w piątek dzieci po raz pierwszy w życiu przystąpią do  sakramentu pokuty i pojednania. Spowiadać będziemy od godz. 15.00.  Dzieci oraz ich rodziców polecamy modlitwie parafian, aby z wiarą przeżyli tę uroczystość. Osoby, które nie są związane z tą uroczystością zapraszamy na  Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.3, 11.00  i  18.00.
 4. Zwracamy się do rodziców i opiekunów dzieci, aby w tych dniach większą niż zazwyczaj troskę i uwagę zwrócili na przygotowanie z dzieckiem pierwszej w jego życiu spowiedzi i Komunii świętej. Niech to będzie okazją do wspólnej modlitwy i do rozmów o Bogu! Nadmierna troska o zewnętrzną oprawę uroczystości tak w kościele, jak i w domu, nie powinna zastąpić tego, co najważniejsze, czyli przeżycia w gronie najbliższych obecności Jezusa w sercu dziecka!
 5. W piątek 8 maja obchodzimy uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Z racji tej uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
 6. W niedzielę 17 maja, Biskup Józef Zawitkowski przybędzie do naszej parafii. O godz. 7.30 na granicy parafii przy kapliczce na Mokrej Prawej zostanie powitany i w asyście Strażaków z OSP w Mokrej Prawej przyjedzie do kościoła. Biskup Józef będzie uczestniczył we Mszy św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00  i 12.30. Podczas Mszy św. przyjmie sprawozdania z działalności wspólnot parafialnych. Spotka się z młodzieżą z gimnazjum i liceum oraz z dziećmi ze szkół podstawowych z ternu naszej parafii. Wygłosi słowo pasterskie i udzieli błogosławieństwa dzieciom, młodzieży, dyrektorom szkół, nauczycielom, wychowawcom i rodzicom. Podczas Mszy św. o godz. 12.30 Ksiądz Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży gimnazjalnej. Na zakończenie pobytu w naszej parafii wszystkim udzieli pasterskiego błogosławieństwa. Zachęcamy wiernych do modlitwy  w intencji Biskupa Józefa, aby Jego obecność i posługa przyniosły wszystkim błogosławione owoce.
 7. W dniach 19/20 i 20/21 czerwca [piątek/sobota i sobota/niedziela] w Łowiczu odbędzie się Zjazd Dużych Rodzin. W tym roku zorganizowanie Zjazdu przypadło na Diecezję Łowicką. Do Łowicza na spotkania, wspólną modlitwę itd. przybędzie dość sporo rodzin wielodzietnych. Trzeba  im zapewnić nocleg i skromny posiłek. Zwracamy się do parafian dobrej woli o przyjęcie pod swój dach na dwa noclegi z 19/20  i  20/21 czerwca trzech dużych rodzin [1– cztery osoby, 2 – 6 osób, 3 – 7 osób]. Parafianie chętni do udzielenia gościny tym rodzinom, proszeni są o pilne zgłoszenie się do parafii.
 8. W związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku, zwracamy się do wszystkich wiernych z prośbą o otoczenie modlitwą młodych z całego świata, młodzież naszej parafii, diecezji i Ojczyzny. Po wakacjach będziemy peregrynację Krzyża i Ikony Matki Bożej – Symboli ŚDM w naszej diecezji, a więc i w naszej parafii. Niech spotkanie z Jezusem i Maryją w Symbolu Krzyża i Ikony posłuży młodym i wszystkim wiernym w diecezji w pogłębieniu wiary i ożywieniu miłości.
 9. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny.

2015.04.26 04. Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiejsza niedziela, zwana niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna w Kościele Tydzień Modlitw  o Powołania kapłańskie i zakonne. Włączmy się całym sercem w wołanie Kościoła, aby Pan posłał nowych, gorliwych i świętych robotników do swojej winnicy. Prośmy o dar powołania do służby w Kościele z naszej parafii. Módlmy się za rodziny i wychowawców młodych ludzi, aby swoim przykładem, zachętą, delikatną radą pomagali im w rozpoznaniu właściwej drogi życiowej także w życiu kapłańskim czy zakonnym. Prośmy o łaskę odwagi w podejmowaniu takich decyzji. Dzisiejsze ofiary złożone na tace są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Łowiczu.
 2. Od najbliższego piątku rozpoczyna się maj – miesiąc poświęcony szczególnie czci NMP. Zapraszamy parafian: dorosłych, młodzież i dzieci na nabożeństwa majowe: w najbliższy piątek o godz. 17.30, w sobotę o godz. 18.30 i w niedzielę o godz. 17.30. Tam, gdzie jest zwyczaj zachęcamy do „majówek” przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych. Prosimy też o szczególne zadbanie, udekorowanie tych miejsc, które powstały dzięki pobożności wiernych.
 3. W piątek, jako pierwszy miesiąca spowiadać będziemy rano podczas mszy świętych, a po południu od godz. 16.00.
 4. W najbliższą sobotę – 2 maja – obchodzić będziemy w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 roku. Msze święte o charakterze świątecznym będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00. O godz. 18.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 19.00 msza św. o charakterze niedzielnym.
 5. W sobotę 2 maja o godz. 18.00 w salce pod plebanią – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Miłosierdzie” zaprasza wszystkich chętnych na modlitwę wstawienniczą o uzdrowienie.
 6. W niedzielę 3 maja, jako pierwszą miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa adoracyjna i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy wiernych, asystę kościelną, lektorów, ministrantów, bielanki, kółka różańcowe i wspólnoty modlitewne do udziału w tej szczególnej formie uwielbienia Jezusa.
 7. W niedzielę o godz. 19.00 przy Krzyżu na Mokrej Prawej [pierwszy od strony kościoła] odbędzie się nabożeństwo majowe i modlitwy w intencji mieszkańców. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 8. W niedzielę 10 maja, podczas Mszy św. o godz. 12.30  dzieci z klas drugich szkół podstawowych przystąpią do Pierwszej Komunii świętej. W niedzielę 17 maja Bp Józef Zawitkowski dokona wizytacji kanonicznej naszej parafii i podczas Mszy św. o godz. 12.30 udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania. Natomiast w niedzielę 24 maja podczas Msz św. o godz. 12.30  dzieci z klas trzecich będą miały rocznicę Pierwszej Komunii świętej. Parafian, którzy zazwyczaj uczestniczą w niedzielnej Eucharystii o godz. 12.30 prosimy o wyrozumiałość i o skorzystanie  w te trzy niedziele maja ze Mszy św. o  innej godzinie.
 9. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę, a w zakrystii miesięcznik dla dzieci – Mały Gość.