Kościół

Ogłoszenia parafialne

2015.02.01 04. Niedziela w ciągu roku – zwykła

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy adoracyjne.
 2. W poniedziałek 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego – tradycyjnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30  i  18.00. Podczas Mszy św. zostaną pobłogosławione świece, które w tym dniu przynosimy do kościoła. Poświęcona świeca ma nam wskazywać Chrystusa, Który swoim blaskiem może oświecać nasze życie zwłaszcza w chwilach próby, cierpienia i innych doświadczeń.
  Bardzo prosimy, aby przyniesione do kościoła świece były zabezpieczone przed rozlaniem. Wylewanie ciekłej zawartości świecy na posadzkę lub ławki nie powinno mieć miejsca! Zadbajmy, aby było inaczej.
 3. Z inicjatywy świętego Jana Pawła II, święto Ofiarowania Pańskiego jest także światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Ten rok, z ustanowienia papieża Franciszka, jest Rokiem Życia Konsekrowanego. Mając na uwadze te dwa ważne motywy modlitwą i ofiarą wspomagajmy osoby służące Bogu i ludziom w zakonach  i zgromadzeniach zwłaszcza zamkniętych czyli klauzurowych. Do puszek zbierane będą ofiary na materialną pomoc wspólnotom klauzurowym w naszej diecezji. Są nimi: Siostry Bernardynki z Łowicza, Siostry Klaryski z Miedniewic i Siostry Służebnice Bożego Miłosierdzia z Rybna.
 4. W najbliższy czwartek, jako pierwszy miesiąca, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy adorację eucharystyczną w tej intencji i zakończymy ją o godz. 20.00.
 5. W piątek, jako pierwszy miesiąca, spowiadamy rano, a po południu od godz. 16.00. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie odprawiona o godz. 7.30   i    18.00.
 6. W sobotę, jako pierwszą miesiąca, Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi będzie o godz. 7.30.
 7. Wspólnota Odnowy w Duchu świętym – „Miłosierdzie”, w sobotę na godz. 18.00 zaprasza do salki pod plebanią na modlitwę wstawienniczą o uzdrowienie. Na modlitwę zapraszamy wszystkich, którzy w życiu doświadczają różnego rodzaju udręk duchowych i fizycznych.
 8. PLAN  WIZYTY  DUSZPASTERSKIEJ
  Poniedziałek – 02 lutego – ul. Tetmajera nr 2 i  ul. Konarskiego nr 2
  Wtorek – 03 lutego – ul. Tetmajera nr 4 i 6; oraz bloki wojskowe – ul. Konarskiego nr 1 mieszkania 9 i 15 ul.  Konarskiego nr 4 mieszkania 12, 13, 19, 33; ul. Konarskiego nr 6 mieszkania 4, 8, 18, 21, 33.
  Środa – 04 lutego – ul. Leśmiana  nr  1 i 3;
  Czwartek – 05 lutego – ul. Wagnera nr 1;
  Piątek – 06 lutego – ul. Kpt Hali  nr 2;
  Sobota – 07 lutego -  ulice: Twarowskiej, Sienna, Rolna, Wiejska, Stęborowskiego, Kombatantów i Sułkowskiego.
  Początek wizyty od godz. 16.00; w sobotę od godz. 9.00
 9. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny.

2015.01.25 03. Niedziela w ciągu roku – zwykła

 1. W dzisiejszą niedzielę kończymy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i Światowy Dzień Chorych na Trąd. Kończy się Tydzień Ekumeniczny, ale nie kończy się troska o jedność wyznawców Chrystusa. W dalszym ciągu pogłębiajmy swoją wiarę, módlmy się o jedność i podejmujmy czyny chrześcijańskiego miłosierdzia w odniesieniu do braci odłączonych.
 2. W niedzielę za tydzień, jako pierwszą miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy adoracyjne.
 3. PLAN  WIZYTY  DUSZPASTERSKIEJ
  Poniedziałek – 26 stycznia – ul. Norwida  nr  7  i  8;
  Wtorek – 27 stycznia – ul. Norwida nr  9, 11  i  13;
  Środa – 28 stycznia – ul. Orkana  nr  8  i  10 oraz w bloku wojskowym ul. Orkana 3 mieszkania  13  i  14;
  Czwartek – 29 stycznia – ul. Orkana  nr 12, ul. Szarych Szeregów [domki] i Szarych Szeregów  nr 3;
  Piątek – 30 stycznia – ul. Tetmajera  nr  1, 3 i 5;
  Sobota – 31 stycznia – ulice: Jasna, Widok, Wyszyńskiego, Hibnera, Wiosenna, Samotna, Kameralna i Orzeszkowej.

  Początek wizyty godz. 16.00  , w sobotę – godz. 9.00

 4. W zakrystii oraz w dniach i godzinach czynnej kancelarii przyjmowane są intencje mszalne do końca czerwca bieżącego roku.
 5. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny.

2015.01.18 02. Niedziela w ciągu roku – zwykła

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy o tych, którzy przebywają poza granicami kraju z własnej woli. Szczególnie polecajmy Bogu w modlitwie tych, którzy w pośpiechu zmuszeni byli opuścić swoje domy, ojczyznę z powodu wojen czy regionalnych konfliktów tracąc wszystko, co do tej pory zyskali. Niech los tych ludzi nie będzie nam obojętny. Zechciejmy włączyć się w akcje pomocy, zwłaszcza jeśli możemy choć trochę materialnie czy duchowo przyczynić się do poprawy ich losu.
 2. Od dzisiejszej niedzieli w Kościele rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W naszych modlitwach prośmy Boga o dar zjednoczenia wszystkich wyznawców Chrystusa. W tygodniu podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji jedności chrześcijan.
 3. Dzisiaj do puszek zbierane są ofiary na odbudowę katedry diecezji sosnowieckiej, która w październiku ubiegłego roku po pożarze uległa poważnym zniszczeniom.
 4. Dzisiaj, we Mszy św. o godz. 18.00 weźmie udział Miejska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Pana Szczepana Bieszczada. Po Mszy świętej Orkiestra zagra także kilka kolęd, w które będzie można włączyć się przez wspólny śpiew.
 5. PLAN  WIZYTY  DUSZPASTERSKIEJ
  Poniedziałek – 19 stycznia – ul. Iwaszkiewicza  nr 5 i 7;
  Wtorek – 20 stycznia – ul. Iwaszkiewicza  nr  8, 9, 10;
  Środa – 21 stycznia – Iwaszkiewicza  nr  12  i   14 oraz w bloku wojskowym nr 11 – mieszkania  11 i  30;
  Czwartek – 22 stycznia – ul. Iwaszkiewicza  nr 16; ul. Norwida nr  2 i 4;
  Piątek – 23 stycznia – ul. Orkana nr 2A; ul. Norwida  nr  3  i  5;
  Sobota – 24 stycznia – ul. Norwida nr 6; ulice – Bielańska, Składowa i Nowobielańska[nr 1-33A  i nr 6-42].

  Początek wizyty od godz. 16.00; w sobotę od godz. 9.00.

 6. W związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży zapraszamy młodzież z parafii na rekolekcje ewangelizacyjne, jakie odbędą się w czasie ferii zimowych w Kutnie – Woźniakowie w dniach od 5 do 8 lutego i od 12 do 15 lutego [dla województwa łódzkiego]. Szczegółowe informacje można uzyskać w naszej parafii  u Koordynatora przygotowań do ŚDM – Księdza Pawła Pietrzaka.
 7. W tym roku, w Łowiczu odbędą się dwa ważne wydarzenia: Zjazd Dużych Rodzin z Polski oraz Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Niewidomych i Niedowidzących. Zjazd Dużych Rodzin odbędzie się w dniach 19-21 czerwca br. natomiast Pielgrzymka Osób Niewidomych w dniach 11-12 września br. Zwracamy się do Parafian dobrej woli o przyjęcie do swoich domów rodziny wielodzietnej [dwa noclegi], jak również pielgrzymów niewidomych wraz z opiekunami [jeden nocleg]. Księża podczas odwiedzin kolędowych przyjmować będą zapisy i adresy parafian chętnych do  przyjęcia tych osób. Również w dniach i godzinach czynnej kancelarii, a także w zakrystii przyjmowane będą zgłoszenia oraz udzielane bliższe informacje.
 8. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny.

2015.01.11 Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego

 1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy uroczysty obchód Narodzin naszego Zbawiciela. Wprawdzie, zgodnie z polską tradycją, będziemy śpiewać kolędy aż do 2 lutego, to w kalendarzu liturgicznym od jutra rozpocznie się tzw. okres zwykły, w którym naszą uwagę kierować będziemy na Chrystusa nauczającego.
 2. W niedzielę za tydzień, 18 stycznia, zapraszamy parafian na Mszę św. o godz. 18,00, w której weźmie udział Miejska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Pana Szczepana Bieszczada.  Po Mszy św. Orkiestra zagra także kilka kolęd, w które będzie można się włączyć przez wspólny śpiew. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych parafian.
 3. Ze środków przekazu, zwłaszcza radia i telewizji wiemy, że w październiku ubiegłego roku w pożarze  poważnemu uszkodzeniu uległ kościół katedralny diecezji sosnowieckiej. Spłonęła znaczna część dachu, zniszczeniu uległy cenne freski i wyposażenie katedry. Na prośbę Konferencji Episkopatu Polski zwracamy się do wszystkich wiernych dobrej woli z prośbą o materialną pomoc w odbudowie zniszczeń. Dlatego, w niedzielę za tydzień, do puszek zbierane będą ofiary na ten cel.
 4. Za tydzień – w trzecią niedzielę w ciągu roku – obchodzony będzie Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Rozpoczniemy także Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 5. PLAN  KOLĘDY  W  TYM  TYGODNIU:
  Poniedziałek – 12 stycznia -  ul. Armii Krajowej nr  59; ul. Prusa  nr 1
  Wtorek – 13 stycznia – ul. Prusa nr 2, 3  i   4
  Środa – 14 stycznia – ul. Prusa  nr  5  i  8
  Czwartek – 15 stycznia – ul. Prusa nr 6 i  8A; ul. Iwaszkiewicza nr 2
  Piątek – 16 stycznia – ul. Iwaszkiewicza  nr  4  i  6
  Sobota – 17 stycznia – ul. ŁowickaPoczątek kolędy od godz. 16.00; w sobotę od godz. 9.00
 6. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę.

2014.12.28 Niedziela – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

 1. Dzisiejsza niedziela kończącego się roku kalendarzowego jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu. Pomimo trudności, jakich doświadczali Maryja i Józef w związku z narodzeniem Jezusa, pozostali otwarci na działanie Boga, powierzając Mu całe swoje życie. Święta Rodzina niech będzie dla naszych rodzin przykładem godnym naśladowania.
 2. W środę, w ostatni dzień roku kalendarzowego na godz. 18.00 zapraszamy parafian na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynno-błagalne.
 3. W czwartek- 1 stycznia 2015 roku – w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, pierwsza Msza św. będzie o godz. 8.00, następne o godz. 9.30, 11.00, 12.30  i  18.00.
 4. W piątek, jako pierwszy miesiąca – spowiadać będziemy od godz. 16.00, a podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę –oddajemy się Niepokalanemu Sercu NMP.
 5. W niedzielę za tydzień, po Mszy św. o godz. 12.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna.
 6. We wtorek, 6 stycznia, obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną także jako święto Trzech Króli. Msze św. w tym dniu będą, jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje. U Pań pod chórem będzie można nabyć kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych domów. Na godz. 11.00 zapraszamy w tym dniu szczególnie dzieci. Prosimy, aby z pomocą rodziców i katechetów przyniosły na Mszę św. wykonane przez siebie KORONY z kolorowego papieru!
 7. W uroczystość Trzech Króli, po Mszy św. o godz. 12.30 w salce pod plebanią odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Kół Żywego Różańca, Bielanek i asysty kościelnej. Serdecznie zapraszamy.  W tym samym dniu, po Mszy św. o godz. 18.00, w kościele, odbędzie się  k o n c e r t k o l ę d  w wykonaniu Orkiestry, Kameralnego Zespołu Wokalnego Państwowych Szkół Muzycznych w Skierniewicach i Chóru naszej kolegiaty. Parafian oraz wszystkich chętnych zapraszamy na Mszę św. i na koncert w naszej świątyni.
 8. W związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży, jakie z udziałem Ojca świętego Franciszka odbędą się w Krakowie w 2016 roku, zapraszamy Ambasadorów i Wolontariuszy, a także chętną młodzież z parafii na rekolekcje ewangelizacyjne. Odbędą się one w czasie ferii zimowych: od 22 do 25 stycznia  oraz od 29 stycznia do 1 lutego [dla województwa mazowieckiego], jak również od 5 do 8 lutego oraz od 12 do 15 lutego [dla województwa łódzkiego]. Zaproszenie do udziału w rekolekcjach  w Kutnie – Woźniakowie kierujemy do każdego, kto ukończył 15 rok życia, jak również do kapłanów i katechetów. Jest to szansa, aby zaangażować się w dzieło przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji i w Krakowie. Szczegółowe informacje i zapisy można uzyskać na stronie internetowej: www.sdmlowicz.pl. W naszej parafii koordynatorem przygotowań do ŚDM jest Ks. Paweł Pietrzak.  On też służy wszelką informacją dotyczącą między innymi rekolekcji ewangelizacyjnych w czasie ferii zimowych.
 9. W dniach 11 – 12 września 2015 r. w Łowiczu odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka osób niewidzących i słabo widzących oraz ich opiekunów. Zwracamy się z prośbą  o zapewnienie uczestnikom tej pielgrzymki noclegu w rodzinach naszej parafii. Chodzi o przenocowanie i posiłek osoby niedowidzącej lub osoby niewidzącej i jej opiekuna [jedna noc]. Podczas odwiedzin kolędowych kapłani będą przyjmowali zgłoszenia od wszystkich parafian, którzy będą mogli przyjąć pod swój dach taką osobę lub osoby. Mając na uwadze okazywaną często wielką życzliwość i chęć pomocy parafian wobec potrzebujących – ufamy, że zgłoszeń będzie wiele.
 10. PLAN  KOLĘDY
  29 grudnia [pon] – ul. Asnyka 2-76[segmenty] i Asnyka  nr 3 i 5
  30 grudnia [wt] – ul Asnyka  nr  7, 9  i  78
  02 stycznia [pt] – ul. Asnyka 84
  03 stycznia [sob]- Mokra Prawa – prawa strona idąc od kościoła w kierunku Łowicza.
  05 stycznia [pon] – ul Armii Krajowej [domki], Armii Krajowej nr 41, 47;
  06 stycznia – kolędy nie ma!
  07 stycznia [śr] – ul. Armii Krajowej n 45 i 49
  08 stycznia [czw] – ul. Armii Krajowej nr 49A, 51, 53
  09 stycznia [pt] – ul. Armii Krajowej nr 55 i  57
  10 stycznia [sob] – Mokra Prawa – lewa strona idąc od kościoła w kierunku Łowicza.
  Początek wizyty  od godz. 16.00 ; w sobotę od godz. 9.00

2014.12.21 04. Niedziela Adwentu

 1. W minionym tygodniu zakończyliśmy rekolekcje adwentowe. Wyrażamy serdeczną wdzięczność Księdzu Dyrektorowi, Księdzu Piotrowi za bardzo dobrze przygotowane i wygłoszone nauki. Niech ich treść stanie się  źródłem pogłębienia chrześcijańskiej tożsamości przez otwarcie się na Bożą Miłość  przychodzącą do nas w Dzieciątku Jezus.
 2. W kościele pod chórem można jeszcze nabyć opłatek wigilijny oraz kalendarz na rok przyszły.
 3. Ostatnie dni przed wigilią starajmy się przeżyć także w klimacie oczekiwania  z Matką Bożą na Narodzenie się Jezusa, naszego Zbawiciela. W środę zapraszamy na ostatnie w tym adwencie – Roraty! ŚRODA jest także dniem wigilijnym. W domach, rodzinach zadbajmy o chrześcijańską oprawę tego wieczoru. Wieczerzy wigilijnej niech towarzyszy modlitwa, lektura fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Zbawiciela, dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd. Zachowując chrześcijański charakter wigilii zadbajmy, aby nie było na niej alkoholu i pokarmów mięsnych. Pamiętajmy także o osobach samotnych, często mieszkających za ścianą naszych mieszkań, osobach chorych, bezdomnych i bardziej potrzebujących. Dodatkowe miejsce przy wigilijnym stole, a także w czasie świąt, nie musi być puste  lub tylko wspomnieniem tych, którzy od nas już odeszli. Czas radosnego świętowania niech będzie wypełniony szczerą, wzajemną życzliwością. Pasterka o godz. 24.00.
 4. W czwartek, 25 grudnia, w uroczystość Narodzenia Pańskiego – pierwsza Msza św. po pasterce będzie dopiero o godz. 8.00; następnie o godz. 9.30, 11.00, 12.30  i   18.00.
 5. W piątek, 26 grudnia, w święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika – Msze św. będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 [chrzty]  i 18.00. W tym dniu nie ma obowiązku zachowania postu!
 6. W kalendarzu liturgicznym Kościół obchodzi uroczystość Bożego Narodzenia przez osiem kolejnych dni czyli  oktawę dla podkreślenia doniosłości tego wydarzenia dla naszego zbawienia. Adorację eucharystyczną w kaplicy rozpoczniemy od środy 7 stycznia 2015 roku.
 7. W niedzielę 28 grudnia obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na godz. 12.30  zapraszamy na Mszę św. szczególnie małżonków z różnym stażem przeżytych lat. Podczas Mszy św. małżonkowie będą  mogli odnowić przyrzeczenia małżeńskie i przyjąć Boże błogosławieństwo.
 8. W środę, 31 grudnia, w ostatni dzień roku kalendarzowego, zapraszamy parafian na godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynno-błagalne.
 9. Od poniedziałku 29 grudnia br. rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie rodzin. Pragniemy odwiedzić wszystkich, którzy przed księdzem nie zamkną drzwi swoich mieszkań, przyjmą go z życzliwością i bez uprzedzeń. Odwiedziny dla wielu osób czy rodzin mogą być jedyną okazją w roku, aby w osobie księdza zaprosić do domu samego Boga i przyjąć Jego błogosławieństwo.

  PLAN  WIZYTY
  Poniedziałek, 29 grudnia – ul. Asnyka 2-76[segmenty], Asnyka  nr  3  i 5;
  Wtorek , 30 grudnia – ul. Asnyka  numery: 7, 9 i  78;
  Piątek , 02 stycznia 2015 r. – ul. Asnyka  84
  Sobota, 03 stycznia 2015 r. – Mokra Prawa – prawa strona idąc od kościoła w kierunku Łowicza.
  Początek wizyty  od godz. 16.00; w sobotę od godz. 9.00

  Na czas wizyty prosimy, aby zwierzęta domowe, zwłaszcza psy i koty pozostały w innym pomieszczeniu. Tegoroczne ofiary kolędowe, zgodnie z zapowiedzią, będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z ubezpieczeniem budynku kościoła i wiernych oraz  górnych witraży założonych w świątyni. Wszystkim dotychczasowym Ofiarodawcom oraz wszystkim czującym potrzebę materialnego wspierania naszej parafii wyrażamy serdeczną wdzięczność i ofiarujemy modlitwę.

 10. Na czas trwania kolędy czyli do końca lutego 2015 r.  – kancelaria parafialna będzie czynna  w poniedziałki, środy i piątki  t y l k o  przed południem; w soboty  kancelaria nie będzie czynna!
 11. U ministrantów nabywamy świąteczną prasę religijną: Niedzielę i Gość Niedzielny.

2014.12.14 03. Niedziela Adwentu

 1. Tegoroczny obchodzony z liturgii Adwent zbliża się ku końcowi. Od środy 17 grudnia wejdziemy w bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Bożego Narodzenia kierując ku Bogu wezwania – prośby [tzw. Antyfony Wielkie] o przyjście Syna Bożego do naszych serc i o nastanie Jego Królestwa.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Będą one trwały do wtorku włącznie. Księdza Piotra, Dyrektora Zespołu Szkół im. Ks. Stanisława Konarskiego – głosiciela nauk – polecamy szczególnej modlitwie parafian.PLAN   REKOLEKCJI   JEST   NASTĘPUJĄCY

  W niedzielę, nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30  i  18.00

  W poniedziałek  i  wtorek Msze św. z naukami będą przed południem o godz. 6.30 [Roraty], 8.00, 9.30 , a  po  południu o godz. 16.30  i  18.00

  Na Msze św. om godz. 16.30  zapraszamy dzieci, a na godz. 18.00 dorosłych, młodzież i kandydatów do bierzmowania.

  W dniach trwających rekolekcji  nie będzie  adoracji eucharystycznej!
  W poniedziałek kancelaria parafialna nie będzie czynna!

  S P O W I E D Ź
  W niedziele – podczas Mszy świętych spowiadać będą miejscowi księżą i  Ojcowie Franciszkanie z Niepokalanowa
  W poniedziałek i wtorek  księża będą spowiadali od godz. 6.30,
  Od godz. 8.00 spowiadać będą Ojcowie Franciszkanie i księża z innych parafii.
  Spowiedź będzie zatem od godz. 6.30  do  godz. 11.00, a po południu  od godz. 15.30  do  19.30

  Prosimy o skorzystanie ze spowiedzi w dniach trwających rekolekcji, gdyż przed świętami miejscowi księża spowiadać będą w sąsiednich parafiach i będą obciążeni innymi  zajęciami.

 3. SPOWIEDŹ dla osób starszych i chorych pozostających w domach będzie w poniedziałek, 15 grudnia, od godz. 9.00. Jeszcze dzisiaj przyjmujemy zgłoszenia tych osób.
 4. Na Msze Święte o Matce Bożej – na RORATY zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno dorosłych, jak młodzież i dzieci. Roraty odprawiane są w tygodniu o godz. 6.30.
 5. U Pań  pod chórem, w niedziele i w rekolekcje, można nabyć opłatek wigilijny, świecę wigilijną i kalendarz ścienny i tym samym wesprzeć Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzone przez Caritas Polska. Ofiary z tegorocznych opłatków i kolędy przeznaczone będą  na pokrycie kosztów związanych z zamontowaniem w górnych oknach naszej świątyni witraży.
 6. W parafialnym Ośrodku Caritas istnieje możliwość uzyskania pomocy żywnościowej. Caritas Polska otrzymała produkty żywnościowe z Krajowej Agencji Rynku Wewnętrznego. Osoby zainteresowane uzyskaniem takiej pomocy, mogą ją otrzymać w naszej parafii ale po złożeniu uzyskanego poświadczenia z Ośrodka Pomocy Społecznej w Skierniewicach. Bardzo prosimy, aby jak najszybciej  przedstawić u Pań w naszym Caritasie owe zaświadczenia, aby można było sprowadzić  do parafii odpowiednią ilość żywności nie płacąc kary za sprowadzoną nadwyżkę!
 7. U ministrantów nabywamy prasę katolicką, Niedzielę i Gość Niedzielny.

2014.12.07 02. Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj po Mszy św. zbieramy do puszek ofiary na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Pamiętajmy o naszych braciach i siostrach żyjących w różnych i odległych rejonach dawnego imperium sowieckiego, którzy na skutek zsyłek i przez lata komunizmu byli pozbawieni wszechstronnej opieki, w tym i opieki duchowej. Nasze modlitwy i ofiary mogą służyć pomocą w realizacji niezbędnych inicjatyw jak np. budowę czy remonty odzyskiwanych kościołów, stołówek, sierocińców, domów opieki dla osób starszych i chorych.
 2. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 12.30, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
 3. Dzisiaj, w katedrze w Łowiczu, biskup Alojzy Orszulik SAC, senior, obchodzi jubileusz 25 – lecia sakry biskupiej. Dostojnego Jubilata i pierwszego biskupa, powołanej przez Ojca świętego Jana Pawła II diecezji łowickiej,  polecamy Bogu i opiece Matki Bożej.
 4. W poniedziałek, 8 grudnia, obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00  i  18.
 5. Na Msze Święte o Matce Bożej – na RORATY zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno dorosłych, jak młodzież i dzieci. Roraty odprawiane są w tygodniu o godz. 6.30.
 6. W niedzielę za tydzień, rozpoczniemy w parafii REKOLEKCJE  ADWENTOWE, które potrwają do wtorku, 16 grudnia włącznie. Nauki rekolekcyjne głosić będzie Ks. dr Piotr Karpiński, Dyrektor Zespołu Szkół im. Ks. Stanisława Konarskiego. Nauki głoszone będą w niedzielę podczas Mszy świętych. W poniedziałek i wtorek Msze św. z naukami będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30  i  po południu o godz. 16.30 [dla dzieci]  i  18.00 [dla młodzieży i dorosłych]. SPOWIADAĆ BĘDZIEMY W  NIEDZIELE PODCZAS  MSZY ŚW.  W PONIEDZIAŁEK   I  WTOREK SPOWIADAĆ BĘDZIEMY OD GODZ. 6.30 – 11.00  I  PO  POŁUDNIU   OD GODZ. 15.30- 19.30.
 7. SPOWIEDŹ  dla osób starszych i chorych pozostających w domach będzie w poniedziałek, 15 grudnia, od godz. 9.00. W zakrystii oraz w dniach i godzinach czynnej kancelarii przyjmowane są zapisy tych parafian, których odwiedzimy z posługą sakramentalną.
 8. U Pań  pod chórem, w niedziele i w rekolekcje, można nabyć opłatek wigilijny, świecę wigilijną i kalendarz ścienny i tym samym wesprzeć Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzone przez Caritas Polska. Ofiary z tegorocznych opłatków i kolędy przeznaczone będą  na pokrycie kosztów założonych w naszej świątyni witraży w górnych oknach.
 9. W parafialnym Ośrodku Caritas istnieje możliwość uzyskania pomocy żywnościowej. Caritas Polska otrzymała produkty żywnościowe z Krajowej Agencji Rynku Wewnętrznego. Osoby zainteresowane uzyskaniem takiej pomocy, mogą ją otrzymać w naszej parafii, ale po złożeniu uzyskanego poświadczenia z Ośrodka Pomocy Społecznej w Skierniewicach. Bardzo prosimy, aby jak najszybciej  przedstawić u Pań w naszym Caritasie owe zaświadczenia, aby można było sprowadzić  do parafii odpowiednią ilość żywności i nie płacić kary!
 10. U ministrantów nabywamy prasę katolicką, Niedzielę i Gość Niedzielny.

2014.11.30 01. Niedziela Adwentu

 1. Rozpoczynamy kolejny w naszym życiu okres Adwentu i nowy rok liturgiczny. W polskim Kościele będzie on przebiegał pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Nasze działania będziemy też skupiać na przygotowaniu do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w przyszłym roku. W naszej diecezji i parafiach będziemy też czynić przygotowania do Nawiedzenia Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej.
 2. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest przygotowaniem duchowym do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest on okresem , w którym rozbudzamy naszą tęsknotę i oczekiwanie na powtórne przyjście Jezusa na końcu czasów. Z obu tych powodów Adwent jest czasem pobożnego i radosnego oczekiwania.
 3. Wzorem adwentowego oczekiwania dla nas jest Matka Najświętsza. Towarzyszyć Jej będziemy w oczekiwaniu na Narodzenie Jezusa w naszym życiu biorąc udział w Roratach, które będą w tygodniu o godz. 6.30. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich którzy mogą do udziału w Roratach, a więc dorosłych, młodzież i dzieci.
 4. W niedzielę za tydzień w kościołach w naszym kraju przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.
 5. Od dzisiaj, w kościele u Pań pod chórem, a w tygodniu w zakrystii u Pana Kościelnego można nabywać poświęcone opłatki wigilijne. Można też nabyć świecę wigilijną i kalendarz i tym samym wesprzeć Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom prowadzone przez Caritas Polska.
 6. W minionym tygodniu w naszym kościele zostały wymienione dotychczasowe górne okna na oryginalne okna witrażowe. Ofiary z opłatków oraz z tegorocznej kolędy będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z tą inwestycją. Wszystkim Wiernym  wspierającym materialnie naszą parafię wyrażamy uznanie i  składamy serdeczne podziękowania.
 7. REKOLEKCJE  ADWENTOWE – w naszej parafii rozpoczniemy w niedzielę 14 grudnia i trwać będą do wtorku 16 grudnia włącznie.
 8. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy wiernych i wspólnoty modlitewne na Mszę św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz na adorację eucharystyczną w tej intencji do godz. 20-tej zakończoną Apelem Jasnogórskim.
 9. W piątek jako pierwszy miesiąca, Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i litanią będzie o godz. 8.00 . Msza św. wotywna będzie także o godz. 18.00. Spowiadać będziemy od godz. 16.00.
 10. W sobotę na godz. 7.30 zapraszamy Członkinie Kół Żywego Różańca na Mszę św. a potem na spotkanie.
 11. W sobotę na godz. 18.00  do salki pod plebanią Odnowa w Duchu Świętym zaprasza wszystkich, którzy doświadczają w życiu różnego rodzaju udręk duchowych i fizycznych na modlitwę wstawienniczą o uzdrowienie.
 12. W zakrystii oraz w dniach i godzinach czynnej kancelarii przyjmowane są zgłoszenia intencji mszalnych na pierwszą połowę przyszłego roku.
 13. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę, a w zakrystii grudniowy numer Małego Gościa dla dzieci.

2014.11.23 34. Niedziela w ciągu roku – zwykła (uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata)

 1. W ostatnią niedzielę roku liturgicznego oddajemy cześć i uwielbienie Chrystusowi, Królowi Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 11.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Dzisiejsze taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Łowiczu.
 2. Od niedzieli za tydzień rozpoczniemy Adwentem – nowy rok liturgiczny i duszpasterski, którego hasłem jest: Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. Czas Adwentu niech będzie dla nas okresem szczególnego duchowego przygotowania na spotkanie z Bogiem przy końcu czasów oraz do świąt Bożego Narodzenia.
 3. Od niedzieli za tydzień, u Pań pod chórem, a w tygodniu u Pana kościelnego w zakrystii będzie można nabyć poświęcony opłatek wigilijny.  Tegoroczne ofiary z opłatków i kolędy będą przeznaczone na pokrycie kosztów wykonania i montażu witraży w naszej świątyni. Przypominamy, że w kancelarii i na plebanii opłatki nie będą rozprowadzane!!!
  Będzie można także nabyć kalendarz ścienny oraz świecę wigilijną i tym samym wesprzeć Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom  prowadzone przez Caritas Polska.
 4. W niedzielę za tydzień, przypada liturgiczne święto św. Andrzeja, apostoła. Jest to dzień imienin Pasterza naszej diecezji. W katedrze w Łowiczu podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji Biskupa Andrzeja. Modlitwie parafian polecamy osobę Dostojnego Solenizanta i jego posługę w diecezji.
 5. Osoby chętne do pomocy przy roznoszeniu  opłatków do rodzin naszej parafii serdecznie prosimy o kontakt z ks. proboszczem.
 6. W tym tygodniu, w naszej świątyni zostaną wymienione dotychczasowe górne okna na oryginalne okna witrażowe oraz wymienione siłowniki je otwierające i zamykające. Liczymy na wyrozumiałość zaistniałych trudności [rusztowania] przez Parafian ale także na wspieranie modlitwą i ofiarą tej inwestycji. Wszystkim dotychczasowym Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania i wyrazy szacunku.
 7. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę.