Kościół

Ogłoszenia parafialne

2015.05.24 Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy tegoroczny obchód Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to najstarsze święto w Kościele katolickim – obchodzone już w czasach apostolskich. Jest uroczystością upamiętniającą rozpoczęcie działalności Kościoła.
 2. W dzisiejszym dniu przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych oraz VIII Dzień Modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach.
 3. Dzisiaj do puszek zbierane są ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 4. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, wprowadzone do kalendarza w Polsce w czasie Soboru Watykańskiego II.
 5. W czwartek – obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.  Jest to także dzień rocznicy śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
 6. W czwartek, po Mszy św. o godz. 18.00, w auli parafialnej, odbędzie się spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej, która w przyszłym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania. Prosimy o przybycie na to spotkanie wszystkich zainteresowanych.
 7. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Od tego roku trasa procesji będzie zmieniona. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyjdziemy w procesji eucharystycznej do nowej parafii „pod lasem” ulicami Szarych Szeregów i Północną [przecinając ulicą Nowobielańską]. Na trasie procesji dwa ołtarze przygotują wierni z nowej parafii i dwa ołtarze wierni z naszej parafii. W tym roku prosimy o przygotowanie ołtarzy na odcinku ulicy Szarych Szeregów przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym i parafian z Mokrej Prawej. Zakończenie procesji błogosławieństwem eucharystycznym nastąpi przy czwartym ołtarzu w nowej parafii! W przyszłym roku, kolejność procesji będzie odwrotna.
 8. Trwa miesiąc maj – pamiętajmy o udziale w nabożeństwie majowym.
 9. W zakrystii oraz w dniach i godzinach czynnej kancelarii przyjmowane są intencje mszalne na drugą połowę tego roku.

2015.05.17 Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a także wizytację kanoniczną parafii. Biskup Józef Zawitkowski, powitany na granicy parafii i w asyście Strażaków z OSP w Mokrej Prawej przybędzie do kościoła [w niedzielę] o godz. 8.00. Podczas Mszy świętych o godz. 8.00, 9.30, 11.00  i 12.30 przyjmie sprawozdania z działalności wspólnot parafialnych. O godz. 9.30  spotka się z młodzieżą z gimnazjum i liceum, a o godz. 11.00 z dziećmi ze szkół podstawowych z terenu naszej parafii. Wygłosi słowo pasterskie i udzieli błogosławieństwa dzieciom, młodzieży, dyrekcji szkół, nauczycielom, wychowawcom, rodzicom i wszystkim uczestnikom niedzielnej Mszy świętej. O godz. 12.30 Ksiądz Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży gimnazjalnej i na zakończenie pobytu w naszej parafii udzieli wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.
 2. Trwa miesiąc maj szczególnie dedykowany Matce Najświętszej. Zapraszamy wiernych na nabożeństwa majowe, które w naszej świątyni odprawiane są w tygodniu o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 18.30. Zachęcamy też do podtrzymywania zwyczaju gromadzenia się wiernych przy kapliczkach na wspólną modlitwę oraz odmawianie litanii w rodzinach lub indywidualnie, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.
 3. W niedzielę za tydzień, 24 maja, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, podczas Mszy św. o godz. 12.30 dzieci z klas trzecich będą obchodziły rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. W środę i czwartek o godz. 16.00 dzieci  będą miały spotkania w kościele, a w piątek od godz. 16.00 będzie spowiedź dla dzieci, rodziców i najbliższych.
 4. Z racji spowiedzi dzieci, w najbliższy piątek kancelaria po południu nie będzie czynna!
 5. Dzisiejsze ofiary składane na tace przeznaczone są na potrzeby organizatorów Światowych Dni Młodzieży, jakie odbędą się w Krakowie w 2016 roku. Natomiast w niedzielę za tydzień do puszek zbierane będą ofiar na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 6. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę.

2015.05.10 06. Niedziela Wielkanocna

 1. Trwa miesiąc maj szczególnie dedykowany Matce Najświętszej. Zapraszamy wiernych na nabożeństwa majowe, które w naszej świątyni odprawiane są w tygodniu o godz. 17.00 , a w sobotę o godz. 18.30. Zachęcamy też do podtrzymywania zwyczaju gromadzenia się wiernych przy kapliczkach na wspólną modlitwę oraz do odmawiania litanii w rodzinach lub indywidualnie, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.
 2. W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu Caritas Polska  zwraca się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli  o modlitwę  w intencji poszkodowanych oraz zbiórkę pieniężną do puszek w dniu dzisiejszym.
 3. Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 12.30, dzieci z klas drugich przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci oraz ich rodziców polecamy modlitwie parafian, aby z wiarą przeżyli tę uroczystość.
 4. W piątek od godz. 16.00 spowiedź dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania, ich świadków i najbliższych.
 5. Z racji spowiedzi, w najbliższy piątek kancelaria po południu nie będzie czynna!
 6. W niedzielę 17 maja, Biskup Józef Zawitkowski przybędzie do naszej parafii. O godz. 7.30 na granicy parafii przy kapliczce na Mokrej Prawej zostanie powitany i w asyście Strażaków z OSP w Mokrej Prawej przyjedzie do kościoła. Biskup Józef będzie uczestniczył we Mszy św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. Podczas Mszy św. przyjmie sprawozdania z działalności wspólnot parafialnych. Spotka się z młodzieżą z gimnazjum i liceum oraz z dziećmi ze szkół podstawowych z ternu naszej parafii. Wygłosi słowo pasterskie i udzieli błogosławieństwa dzieciom, młodzieży, dyrektorom szkół, nauczycielom, wychowawcom i rodzicom. Podczas Mszy św. o godz. 12.30 Ksiądz Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży gimnazjalnej. Na zakończenie pobytu w naszej parafii wszystkim udzieli pasterskiego błogosławieństwa. Zachęcamy wiernych do modlitwy  w intencji Biskupa Józefa, aby Jego obecność i posługa przyniosły wszystkim błogosławione owoce.
 7. W dniach 19/20 i 20/21 czerwca [piątek/sobota i sobota/niedziela] w Łowiczu odbędzie się Zjazd Dużych Rodzin. W tym roku zorganizowanie Zjazdu przypadło na Diecezję Łowicką. Do Łowicza na spotkania, wspólną modlitwę itd. przybędzie dość sporo rodzin wielodzietnych. Trzeba  im zapewnić przede wszystkim nocleg. Zwracamy się do parafian dobrej woli o przyjęcie pod swój dach na dwa noclegi z 19/20  i  20/21  jednej czteroosobowej rodziny [jeden rodzic i troje dzieci]. Parafianie chętni do udzielenia gościny tej rodzinie, proszeni są o pilne zgłoszenie się do parafii. Wyrażamy serdeczną wdzięczność tym parafianom, którzy zgłosili chęć przyjęcia pod swój dach siedmioosobowej rodziny.
 8. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny.

2015.05.03 05. Niedziela Wielkanocna

 1. Trwa miesiąc maj szczególnie dedykowany Matce Najświętszej. Zapraszamy wiernych na nabożeństwa majowe, które w naszej świątyni odprawiane są w tygodniu o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 18.30. Zachęcamy też do podtrzymywania zwyczaju gromadzenia się wiernych przy kapliczkach na wspólną modlitwę oraz do odmawiania litanii w rodzinach lub indywidualnie, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.
 2. Dzisiaj niedziela miesięcznej adoracji. Po Mszy św. o godz. 12.30 będzie wystawienie Najświętszego sakramentu, modlitwa oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 3. W niedzielę za tydzień, podczas Mszy św. o godz. 12.30, dzieci z klas drugich przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Wcześniej w piątek dzieci po raz pierwszy w życiu przystąpią do  sakramentu pokuty i pojednania. Spowiadać będziemy od godz. 15.00.  Dzieci oraz ich rodziców polecamy modlitwie parafian, aby z wiarą przeżyli tę uroczystość. Osoby, które nie są związane z tą uroczystością zapraszamy na  Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.3, 11.00  i  18.00.
 4. Zwracamy się do rodziców i opiekunów dzieci, aby w tych dniach większą niż zazwyczaj troskę i uwagę zwrócili na przygotowanie z dzieckiem pierwszej w jego życiu spowiedzi i Komunii świętej. Niech to będzie okazją do wspólnej modlitwy i do rozmów o Bogu! Nadmierna troska o zewnętrzną oprawę uroczystości tak w kościele, jak i w domu, nie powinna zastąpić tego, co najważniejsze, czyli przeżycia w gronie najbliższych obecności Jezusa w sercu dziecka!
 5. W piątek 8 maja obchodzimy uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Z racji tej uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
 6. W niedzielę 17 maja, Biskup Józef Zawitkowski przybędzie do naszej parafii. O godz. 7.30 na granicy parafii przy kapliczce na Mokrej Prawej zostanie powitany i w asyście Strażaków z OSP w Mokrej Prawej przyjedzie do kościoła. Biskup Józef będzie uczestniczył we Mszy św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00  i 12.30. Podczas Mszy św. przyjmie sprawozdania z działalności wspólnot parafialnych. Spotka się z młodzieżą z gimnazjum i liceum oraz z dziećmi ze szkół podstawowych z ternu naszej parafii. Wygłosi słowo pasterskie i udzieli błogosławieństwa dzieciom, młodzieży, dyrektorom szkół, nauczycielom, wychowawcom i rodzicom. Podczas Mszy św. o godz. 12.30 Ksiądz Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży gimnazjalnej. Na zakończenie pobytu w naszej parafii wszystkim udzieli pasterskiego błogosławieństwa. Zachęcamy wiernych do modlitwy  w intencji Biskupa Józefa, aby Jego obecność i posługa przyniosły wszystkim błogosławione owoce.
 7. W dniach 19/20 i 20/21 czerwca [piątek/sobota i sobota/niedziela] w Łowiczu odbędzie się Zjazd Dużych Rodzin. W tym roku zorganizowanie Zjazdu przypadło na Diecezję Łowicką. Do Łowicza na spotkania, wspólną modlitwę itd. przybędzie dość sporo rodzin wielodzietnych. Trzeba  im zapewnić nocleg i skromny posiłek. Zwracamy się do parafian dobrej woli o przyjęcie pod swój dach na dwa noclegi z 19/20  i  20/21 czerwca trzech dużych rodzin [1– cztery osoby, 2 – 6 osób, 3 – 7 osób]. Parafianie chętni do udzielenia gościny tym rodzinom, proszeni są o pilne zgłoszenie się do parafii.
 8. W związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku, zwracamy się do wszystkich wiernych z prośbą o otoczenie modlitwą młodych z całego świata, młodzież naszej parafii, diecezji i Ojczyzny. Po wakacjach będziemy peregrynację Krzyża i Ikony Matki Bożej – Symboli ŚDM w naszej diecezji, a więc i w naszej parafii. Niech spotkanie z Jezusem i Maryją w Symbolu Krzyża i Ikony posłuży młodym i wszystkim wiernym w diecezji w pogłębieniu wiary i ożywieniu miłości.
 9. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny.

2015.04.26 04. Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiejsza niedziela, zwana niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna w Kościele Tydzień Modlitw  o Powołania kapłańskie i zakonne. Włączmy się całym sercem w wołanie Kościoła, aby Pan posłał nowych, gorliwych i świętych robotników do swojej winnicy. Prośmy o dar powołania do służby w Kościele z naszej parafii. Módlmy się za rodziny i wychowawców młodych ludzi, aby swoim przykładem, zachętą, delikatną radą pomagali im w rozpoznaniu właściwej drogi życiowej także w życiu kapłańskim czy zakonnym. Prośmy o łaskę odwagi w podejmowaniu takich decyzji. Dzisiejsze ofiary złożone na tace są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Łowiczu.
 2. Od najbliższego piątku rozpoczyna się maj – miesiąc poświęcony szczególnie czci NMP. Zapraszamy parafian: dorosłych, młodzież i dzieci na nabożeństwa majowe: w najbliższy piątek o godz. 17.30, w sobotę o godz. 18.30 i w niedzielę o godz. 17.30. Tam, gdzie jest zwyczaj zachęcamy do „majówek” przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych. Prosimy też o szczególne zadbanie, udekorowanie tych miejsc, które powstały dzięki pobożności wiernych.
 3. W piątek, jako pierwszy miesiąca spowiadać będziemy rano podczas mszy świętych, a po południu od godz. 16.00.
 4. W najbliższą sobotę – 2 maja – obchodzić będziemy w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 roku. Msze święte o charakterze świątecznym będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00. O godz. 18.30 nabożeństwo majowe, a o godz. 19.00 msza św. o charakterze niedzielnym.
 5. W sobotę 2 maja o godz. 18.00 w salce pod plebanią – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Miłosierdzie” zaprasza wszystkich chętnych na modlitwę wstawienniczą o uzdrowienie.
 6. W niedzielę 3 maja, jako pierwszą miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa adoracyjna i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy wiernych, asystę kościelną, lektorów, ministrantów, bielanki, kółka różańcowe i wspólnoty modlitewne do udziału w tej szczególnej formie uwielbienia Jezusa.
 7. W niedzielę o godz. 19.00 przy Krzyżu na Mokrej Prawej [pierwszy od strony kościoła] odbędzie się nabożeństwo majowe i modlitwy w intencji mieszkańców. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 8. W niedzielę 10 maja, podczas Mszy św. o godz. 12.30  dzieci z klas drugich szkół podstawowych przystąpią do Pierwszej Komunii świętej. W niedzielę 17 maja Bp Józef Zawitkowski dokona wizytacji kanonicznej naszej parafii i podczas Mszy św. o godz. 12.30 udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania. Natomiast w niedzielę 24 maja podczas Msz św. o godz. 12.30  dzieci z klas trzecich będą miały rocznicę Pierwszej Komunii świętej. Parafian, którzy zazwyczaj uczestniczą w niedzielnej Eucharystii o godz. 12.30 prosimy o wyrozumiałość i o skorzystanie  w te trzy niedziele maja ze Mszy św. o  innej godzinie.
 9. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę, a w zakrystii miesięcznik dla dzieci – Mały Gość.

2015.04.19 04. Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiejsza trzecia niedziela Wielkanocy rozpoczyna w Kościele kolejny czyli siódmy Tydzień Biblijny, który w swoich rozważaniach nawiązuje do tegorocznego hasła roku duszpasterskiego: Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. Zachęcamy parafian do zwrócenia uwagi na Biblię, czyli Pismo święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego chrześcijanina. Zadbajmy o to, aby ta Święta Księga była w każdym domu i by znajdować czas na jej czytanie.
 2. W najbliższy czwartek obchodzimy w liturgii uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski, a sobotę – święto Świętego Marka, Ewangelisty.
 3. W czwartek 23 kwietnia do auli parafialnej na godz. 18.30 zapraszamy  młodzież z II klas gimnazjalnych na spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym roku.
 4. W niedzielę za tydzień – nazwaną niedzielą Dobrego Pasterza będziemy obchodzić 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele. W sobotę 25 kwietnia br. o godz. 19.00 w kościele parafialnym Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Sochaczewie – Boryszew odbędzie się XI Diecezjalne Czuwanie Modlitewne w Intencji Powołań. „W tym roku będzie to szczególna okazja, aby razem dziękować Bogu za dar życia konsekrowanego i otoczyć modlitwą osoby konsekrowane naszej diecezji”. Na to spotkanie zapraszamy szczególnie młodzież z katechetami i nauczycielami, a także  wszystkich modlących się o dar nowych powołań.
 5. W piątek, 24 kwietnia na godz. 17.00, działająca w Skierniewicach przy ul,. Mazowieckiej 1b  Fundacja ŹRÓDŁA zaprasza na wykład p.t. Opowiedz mi historię mojego powstania  czyli, jak rozmawiać z dziećmi o sprawach intymnych. Szczegóły podane zostały na plakacie w kruchcie kościoła.
 6. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę, a w zakrystii miesięcznik dla dzieci – Mały Gość.

2015.04.12 Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. Dzisiejsza niedziela, zwana Niedzielą Miłosierdzia, wskazuje na podstawową prawdę o Bogu, który objawił się w Jezusie Chrystusie jako Miłość Miłosierna wobec każdego człowieka. Na godz. 15.00 zapraszamy wiernych do świątyni na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Za odmówienie Koronki możemy dzisiaj uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach: stan laski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii świętej, modlitwa w intencjach, jakie z tym odpustem podjął Ojciec Święty. Owoce tego odpustu możemy ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych.
 2. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Poprzez modlitwę i uczynki starajmy się rozwijać w sobie postawę miłosierdzia. Dzisiaj do puszek zbierane są ofiary na Caritas Diecezji Łowickiej.
 3. We wtorek o godz. 20.00 w salce pod plebanią odbywa się przygotowanie narzeczonych do sakramentu małżeństwa. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w tych spotkaniach. Informujemy, że przed wakacjami nie będzie już możliwości zorganizowania tzw. kursu przedmałżeńskiego w naszej parafii!
 4. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny, a w zakrystii miesięcznik dla dzieci – Mały Gość Niedzielny.

2015.04.05 Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Liturgią Wielkiego Postu, a zwłaszcza liturgią Wielkiego Tygodnia jesteśmy zaproszeni do uwierzenia we wszystko, czego dla zbawienia ludzi dokonał Jezus, umierając na Krzyżu. On ze śmierci powstał do życia – zmartwychwstał! Jesteśmy zatem zaproszeni do udziału w radości paschalnej, w którą  wprowadził nas Chrystus przez chrzest, a która już trwa i może być naszym udziałem. Zmartwychwstały Chrystus zaprasza każdego z nas do przyjęcia daru wielkanocnego, jakim jest radość z pustego grobu i życia wiecznego. Ten dar możemy odkryć w wydarzeniach zbawczych, które zawsze są uobecniane w życiu Kościoła, w Słowie Bożym i sakramentach,  zwłaszcza w Eucharystii.  Dajmy zatem Chrystusowi możliwość przyjęcia od Niego  Nadziei, że  po Ogrodzie Oliwnym, po Krzyżu pojawia się Radość poranka wielkanocnego. Wszystkim parafianom, wszystkim osobom przebywającym w naszej świątyni gościnnie, życzymy radosnego i rodzinnego przeżycia Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary i miłości. Serce Jezusa – życie i zmartwychwstanie nasze niech Was wypełnia swoją miłością i mocą swojego zmartwychwstania.
 2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w okresie Wielkiego Postu przez modlitwę i ofiarę spieszyli z pomocą tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebowali. Dziękujemy za ofiary złożone na świąteczny wystrój kościoła i na pokrycie kosztów związanych z wyposażeniem go w okna witrażowe. Dziękujemy młodzieży, wspólnocie Odnowy w Duchu świętym, służbie liturgicznej – asyście kościelnej, lektorom, ministrantom, Bielankom; scholom i chórowi naszej kolegiaty za posługę liturgiczną i oprawę muzyczną. Paniom z Kółek Żywego Różańca oraz pozostałym wspólnotom za udział w przeżywaniu  Okresu Wielkiego Postu i Zmartwychwstania Pańskiego.
 3. Serdeczną wdzięczność  kierujemy ku tym parafianom, którzy ofiarą składaną na tace podczas Mszy świętych lub do puszek, albo wpłacając na konto, wykazują troskę o materialne wspieranie naszej parafii. Za wszelkie przejawy ofiarności, płynące ze szczerego serca – składamy wyrazy wdzięczności, uznania i pamięci w modlitwie.
 4. Msza św. rezurekcyjna poprzedzona procesją wokół kościoła będzie o godz. 6.00 rano. Prosimy o nieparkowanie samochodów wokół kościoła na trasie procesji. Msze święte w ciągu dnia będą o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30  i   18.00. W poniedziałek wielkanocny msze św. będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 [chrzty]  i  18.00.
 5. Przez cały tydzień czyli oktawę, w liturgii Kościoła przeżywamy uroczyście Zmartwychwstanie Pańskie. Dlatego w najbliższą środę nie będzie nowenny, a w piątek nie obowiązuje nas zachowanie postu.
 6. Już w najbliższy wtorek – 7 kwietnia – o godz. 20.00, w salce pod plebanią rozpocznie się tzw. kurs przedmałżeński. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w tych spotkaniach i informujemy, że przed wakacjami nie będzie już możliwości zorganizowania takiego przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa.
 7. W czwartek – 9 kwietnia – zapraszamy  kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w maju tego roku  na Mszę św. o godz. 18.00 i na spotkanie w auli parafialnej. Na to spotkanie zapraszamy przynajmniej jednego z rodziców kandydata.
 8. W sobotę – 11 kwietnia – w salce pod plebanią – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na modlitwę wstawienniczą o uzdrowienie.
 9. W niedzielę za tydzień – obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 12.30, w salce pod plebanią odbędzie się wielkanocne spotkanie dla Kółek Różańcowych, asysty kościelnej i Bielanek.
 10. Zachęcamy parafian do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

2015.03.29 Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

 1. Liturgia dzisiejszej niedzieli rozpoczyna w Kościele najważniejszy czas przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć zwłaszcza ostatnie dni tego tygodnia w skupieniu, uczestnicząc w popołudniowej liturgii, aby wzmocnić naszą wiarę i coraz głębiej przeżywać wydarzenia historii naszego zbawienia.
 2. Dzisiejsza Niedziela jest obchodzona jako Światowy Dzień Młodzieży. Łączymy się modlitewnie z młodymi, którzy gromadzą się dzisiaj w Rzymie przy papieżu Franciszku i przy biskupach w stolicach diecezji, a więc i przy naszym Biskupie w Łowiczu. Prośmy Boga o łaskę wiary dla młodych chrześcijan i o odwagę wyznawania jej swoim  życiem.
 3. Dzisiaj ostatnie w tym Poście nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15. Po Mszy św. o godz. 18.00, w kościele, Chór naszej kolegiaty wykona śpiewy pasyjne. Zapraszamy parafian do udziału we Mszy św. i do wspólnej refleksji nad treściami pasyjnymi zawartymi w tych pieśniach.
 4. Od najbliższego poniedziałku do poniedziałku po niedzieli Miłosierdzia Bożego – NIE BĘDZIE ADORACJI  EUCHARYSTYCZNEJ W KAPLCY! Zachęcamy parafian do adoracji Pana Jezusa w tzw. Ciemnicy i w Grobie Pańskim, zwłaszcza w Wielką Sobotę.
 5. W Wielki Czwartek – o godz. 10.00, w bazylice katedralnej w Łowiczu, podczas Mszy św. koncelebrowanej przez kapłanów zgromadzonych wokół Biskupa naszej diecezji, zostaną poświęcone oleje używane do namaszczenia chorych, podczas chrztu, bierzmowania i święceń kapłańskich. Jest to także dzień parafialnej służby liturgicznej. Wyrażając już dzisiaj serdeczną wdzięczność za posługę przy ołtarzu: asyście kościelnej, lektorom i ministrantom, zapraszamy ich do Łowicza, a po południu na wspólną liturgię w parafii.
 6. W Wielki Czwartek – o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta Wieczerzy Pańskiej  z obrzędem umycia nóg. Po Mszy św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Adoracji. Zapraszamy parafian, szczególnie dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe, młodzież, wspólnoty modlitewne do udziału w liturgii.
 7. Wielki Piątek – Dzień Męki i Śmierci Jezusa. Tego dnia nie sprawuje się Mszy świętej w całym Kościele. Liturgie Męki Pańskiej z adoracją Krzyża rozpoczniemy o godz. 18.00. Podczas adoracji Krzyża – jak co roku – zbierane będą ofiary na utrzymanie bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po zakończeniu liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do „Grobu Pańskiego”. Przypominamy, że w tym dniu jesteśmy zobowiązani do zachowania ścisłego postu [czyli całkowitego wstrzymania się od  spożywania potraw mięsnych i ograniczenia posiłków do trzech w ciągu dnia, w tym jednego do syta]. Wyrażając serdeczną wdzięczność Strażakom z Mokrej Prawej za dotychczasową obecność w życiu naszej parafii, zapraszamy do wzięcia udziału w liturgii Wielkiego Tygodnia, adoracji i w procesji rezurekcyjnej.
 8. W Wielką Sobotę – adorujemy Pana Jezusa. Do adoracji zapraszamy parafian, a szczególne: od godz. 9.00-10.30 – ministrantów i bielanki, od godz. 10.30-12.00 – lektorów, od godz. 12.00-14.00 Kółka Żywego Różańca, od godz. 14.00-15.30 wspólnotę oazową, od godz. 15.30-17.00 – wspólnotę Odnowy w Duchu świętym, od godz. 17.00-18.30 – Kościół Domowy i parafian. Adorujmy Chrystusa w ciszy i w skupieniu. Starajmy się zachować post wciągu dnia do czasu liturgii wieczornej. W tym roku Liturgię Paschalną Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 19.00 na zewnątrz świątyni obrzędem poświęcenia ognia, a następnie Mszą św. o charakterze rezurekcyjnym. Uczestnicy liturgii wieczornej, już rezurekcyjnej, po jej zakończeniu mogą świętować pamiątkę Zmartwychwstania Pańskiego. Na liturgię wieczorną przynosimy świece zabezpieczone przed rozlaniem!
 9. ŚWIĘCENIE  POKARMÓW – w Wielką Sobotę  w kościele będzie w godzinach od 9.00 do 16.30 włącznie. W remizie OSP w Mokrej Prawej będzie o godz. 11.00. W ciągu dnia, przed głównym wejściem do kościoła, będzie można nabrać wodę święconą do buteleczek przyniesionych ze sobą i złożyć ofiarę na potrzeby parafii.
 10. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja będzie o godz. 6.00 rano. W ciągu dnia Msze św. będą o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30  i  18.00.  W poniedziałek Wielkanocny – Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00,  12.30 [chrzty]  i 18.00.
 11. We wtorek, po świętach rozpoczynamy w parafii przygotowanie kandydatów do zawarcia sakramentu małżeństwa. Pierwsze spotkanie będzie już 7 kwietnia o godz. 20.00  w salce pod plebanią.  Zapraszamy wszystkich chętnych informując jednocześnie, że przed wakacjami nie będzie już możliwości zorganizowania tzw. kursu przedmałżeńskiego!
 12. Dyrekcja i grono pedagogiczne Zespołu Szkół Nr 3 – tzw. EKONOMIK  zaprasza młodzież i ich rodziców na  DZIEŃ OTWARTYCH   DRZWI  w sobotę 11 kwietnia  w godz. 10.00-14.00.
 13. Nabywamy prasę katolicką – wydania świąteczne.

2015.03.22 05. Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiejsza niedziela wprowadza nas w pasyjny charakter Wielkiego Postu kierując naszą uwagę bardziej ku cierpiącemu za nasze grzechy Chrystusowi. Zachęcamy parafian do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali. W najbliższy piątek, 27 marca po Mszy św. o godz. 18.00 wyruszymy  na Drogę Krzyżową ulicami naszego osiedla. Wyjdziemy z kościoła i ulicą Szarych Szeregów przejdziemy do ronda, następnie ulicą Melchiora Wańkowicza i Bolesława Leśmiana przejdziemy do ulicy Szarych Szeregów i tą ulicą powrócimy do kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców osiedla, którzy mogą, do udziału w tym nabożeństwie, a szczególnie dzieci, młodzież i dorosłych, asystę kościelną, lektorów, ministrantów, bielanki, kółka różańcowe i wspólnoty modlitewne naszej parafii. Prosimy także mężczyzn o pomoc w niesieniu Krzyża. Na procesją przynosimy zapalone świece lub znicze.
 2. Za tydzień – niedziela Męki Pańskiej czyli Palmowa. Podczas Mszy świętych wsłuchamy opisu Męki Naszego Pana i dokonamy obrzędu poświecenia palm. Panie z Kółek Żywego Różańca przygotują palmy, które będzie można u nich nabyć. Sami też możemy wykonać palmy i przynieść je do kościoła. W tym dniu zapraszamy młodzież zwłaszcza gimnazjalną do Łowicza na uroczystą procesją, Mszę św. i konkurs palm. Liczymy, że z pomocą rodziców, nauczycieli i katechetów młodzież ta pozytywnie odpowie na zaproszenie Biskupa łowickiego, jakie do niej skierował.
 3. W niedzielę za tydzień, po Mszy św. o godz. 18.00, Chór naszej kolegiaty – jak co roku – wykona w kościele śpiewy pasyjne. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału we Mszy św. i do wspólnej refleksji nad treściami zawartymi w pieśniach pasyjnych.
 4. Zachęcamy wiernych do spowiedzi wielkopostnej w tym tygodniu i do skorzystania z rekolekcji, które w Wielkim Tygodniu odbędą się w parafii Niepokalanego Serca NMP na Widoku, czyli „pad lasem”.
 5. W środę, 25 marca obchodzimy w liturgii uroczystość Zwiastowania Pańskiego i rocznicę erygowania Diecezji Łowickiej.
 6. W czwartek 26 marca zapraszamy młodzież trzecich klas gimnazjalnych – kandydatów do przyjęcie sakramentu bierzmowania w maju tego roku na Mszę świętą o godz. 18.00, a potem na spotkanie w Auli parafialnej.
 7. Do puszek w kościele zbieramy ofiary na bardziej potrzebujących w naszej parafii oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego i świąteczny wystrój świątyni.
 8. Z pewnym wyprzedzeniem informujemy Parafian, liturgię paschalną Wielkiej Soboty rozpoczniemy w tym roku o godz. 19.00! Liturgia Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku będzie o godz. 18.00
 9. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę.