Kościół

Ogłoszenia parafialne

2015.03.01 02. Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy objąć naszą modlitwą misjonarki i misjonarzy z Polski, którzy  mimo wielu przeciwności, a niekiedy i ryzyka życia, wytrwale głoszą Chrystusa w wielu miejscach świata. Oprócz pomocy modlitewnej misje potrzebują naszego finansowego wsparcia. Pomóżmy misjonarzom przekazując dziś ofiarę do puszek. Poprzez naszą hojność stajemy się współpracownikami misjonarzy.
 2. Dzisiejsza niedziela jako pierwsza miesiąca jest niedzielą adoracji. PO Mszy św. o godz. 12.30  będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy modlitwy adoracyjne.
 3. W czwartek, jako pierwszy miesiąca, zapraszamy wiernych na Mszę św. O Chrystusie Najwyższym Kapłanie o godz. 18.00 i wspólną modlitwę w intencji powołań do życia kapłańskiego i zakonnego, a także na adorację eucharystyczną w tej intencji do godz. 20.00.
 4. W piątek, jako pierwszy miesiąca, spowiadać będziemy na Mszach św. rano, a po południu od godz. 16.00. Zapraszamy parafian na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00  i na Mszę św. O Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00.
 5. W sobotę, jako pierwszą miesiąca – Msza św. O Niepokalanym Sercu Maryi będzie o godz. 7.30, potem różaniec i spotkanie dla Kółek Żywego Różańca. W sobotę na godz. 18.00 do salki pod plebanią zapraszamy wszystkich, którzy w życiu doświadczają różnego rodzaju udręk duchowych i fizycznych – na modlitwę wstawienniczą prowadzoną przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym „Miłosierdzie”.
 6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest w piątek o godz. 17.00; nabożeństwo Gorzkich Żali – w niedzielę o godz. 17.15. REKOLEKCJE w naszej parafii rozpoczniemy w niedzielę 15 marca trwać będą do wtorku 17 marca włącznie. Szczegółowy plan podany jest w gablotce przed kościołem i na  tablicy w kruchcie.
 7. Do puszek w kościele zbierane są ofiary na bardziej potrzebujących w naszej parafii oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego i świąteczny wystrój świątyni.
 8. W minionym tygodniu zakończone zostały prace związane z wymianą dotychczasowych okien na okna witrażowe. Pozostała nam tylko spłata należności wobec wykonawcy. Ofiary z tegorocznej kolędy są przeznaczone między innymi na spłatę znacznej części kosztów związanych z tą inwestycją.
 9. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w  rodzinach naszej parafii.
  Wyrażamy serdeczne podziękowanie wszystkim tym Parafianom, którzy przyjęli kapłana z błogosławieństwem Bożym i nie ulegli pokusie zamykania przed nim drzwi swoich mieszkań! Dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary na materialne wsparcie naszej parafii. Część zebranych ofiar przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Łowiczu, pozostała część zostanie przeznaczona na spłatę kosztów związanych z witrażami  w naszej świątyni.
 10. Od 02 marca br KANCELARIA  PARAFIALNA będzie czynna [z wyjątkiem niedziel i świąt] poniedziałki, środy, piątki w godz. 9.00-11.00  i  16.00-18.00, a w soboty w godz. 9.00-11.00.
 11. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny.

2015.02.22 01. Niedziela Wielkiego Postu

 1. Od Środy Popielcowej rozpoczęliśmy w Kościele Wielki Post. Jest on szczególną okazją do pogłębienia więzi z Chrystusem cierpiącym i umierającym na Krzyżu dla naszego zbawienia, aby przez osobiste nawrócenie i podjęcie pokuty z Jezusem zmartwychwstać do nowego życia.
 2. Zachęcamy Parafian do intensywniejszej – w tym czasie – osobistej modlitwy, do nawiedzania Chrystusa w kaplicy Najświętszego Sakramentu w naszym kościele, do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, w REKOLEKCJACH.
 3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest w piątek o godz. 17.00; nabożeństwo Gorzkich Żali – w niedzielę o godz. 17.15. REKOLEKCJE w naszej parafii rozpoczniemy w niedzielę 15 marca i trwać będą do wtorku 17 marca włącznie! Zaplanujmy swój czas, a także dzieci i młodzieży tak, aby wziąć udział w rekolekcjach parafialnych i skorzystać z sakramentu spowiedzi. Szczegółowy plan rekolekcji został już wywieszony w gablotce przed kościołem.
 4. Do puszek stojących w kościele zbierane są ofiary na bardziej potrzebujących w naszej parafii  oraz  na kwiaty do Grobu Pańskiego i świąteczny wystrój świątyni.
 5. W niedzielę za tydzień zbierane będą do puszek ofiary na Pomoc Kościołowi w Świecie.
 6. W niedzielę za tydzień, po Mszy św. o godz. 12.30  odbędzie się spotkanie  dla Asysty kościelnej, a także chętnych do posługi przy ołtarzu w naszej świątyni panów. Serdecznie zapraszamy.
 7. WIZYTA  DUSZPASTERSKA
  Poniedziałek – 23 lutego – ul. Wańkowicza nr 4; ul. Wańkowicza nr 5 m 13 i 45[w bloku wojskowym]; ul. Wańkowicza nr 8 i 10;
  Wtorek – 24 lutego – ul. Wańkowicza nr  11  i   12;
  Środa – 25 lutego – ul. Sucharskiego  nr  1, 3, 5;
  Czwartek – 26 lutego – ul. Sucharskiego  nr 2, 4, 7;
  Piątek – 27 lutego – ul. Sucharskiego nr 8, 9, 10, 11;
  Sobota – 28 lutego – ul. Sucharskiego  nr  12A, 12B, 13, 14, 14A, 15, 16 i 18.
  Zakończenie wizyty duszpasterskiej.
  Początek godz. 16.00; w sobotę – godz. 9.00.
 8. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę, w zakrystii marcowy numer Małego Gościa dla dzieci.

2015.02.15 06. Niedziela w ciągu roku – zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym roku szczególnie będziemy się modlić za dzieci, aby rodziny, Kościół, cały naród i państwo troszczyli się o ich abstynencję.
 2. Dzisiaj, o godz. 17.00, w salce pod kancelarią odbędzie się zebranie katechetów pracujących w szkołach na terenie naszej parafii.
 3. W najbliższą środę, zwaną Popielcową, rozpoczyna się w Kościele Okres Wielkiego Postu. Msze św. połączone z obrzędem posypania głów popiołem będą w tym dniu o godz. 6.30,  8.00,  9.30  i  18.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje wszystkich od 14 roku życia – POST  ŚCISŁY. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć jeden posiłek do syta, pozostałe zaś skromniej! Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych i dzieci do lat 14-tu , co nie znaczy, że dzieci nie powinny włączyć się w ten szczególny charakter dnia, poprzez jakąś formę wstrzemięźliwości np. przez rezygnację ze słodyczy!
 4. W najbliższy piątek na godz. 17.00 zapraszamy wiernych na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a w niedzielę za tydzień na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15.
 5. Trwa okres rozliczeń podatkowych za ubiegły rok. Możemy 1% podatku od dochodu przekazać organizacjom pożytku publicznego. W naszej diecezji działa i niesie pomoc charytatywną i opiekuńczą – Fundacja Diecezji Łowickiej. Zwracamy się do parafian dobrej woli o przekazanie 1% na rzecz Fundacji Caritas Diecezji Łowickiej : KRS: 000 252 350. W kościele pod chórem i w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu można pobrać ulotkę z kontem Fundacji.
 6. PLAN  WIZYTY  DUSZPASTERSKIEJ
  Poniedziałek – 16 lutego – ul. 19 lutego  nr 2, 4, 6
  Wtorek – 17 lutego – ul. 19 lutego nr 8 i 10
  Czwartek – 19 lutego – ul. Wagnera  nr 2, 4, 6; ul. Wańkowicza nr 14
  Piątek – 20 lutego – ul. Wańkowicza  nr  1 i  2
  Sobota- 21 lutego – ul. M.C. Skłodowskiej od torów do ul. Widok po obu stronach, ul. Wańkowicza nr 3
  Początek wizyty od godz. 16.00, w sobotę od godz. 9.00
 7. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny.

2015.02.08 05. Niedziela w ciągu roku – zwykła

 1. W najbliższą środę, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzimy światowy Dzień Chorego. W tym dniu, w naszym kościele Msze św. będą o godz. 6.30 i 7.00. Mszy św. o godz. 7.30 nie będzie! Na godz. 9.00 zapraszamy do świątyni osoby starsze i chore, które z pomocą najbliższych mogą przybyć na Mszę św. w ich intencji i przyjąć sakrament Chorych. Podczas Mszy św. będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi, aby będąc w stanie łaski, przyjąć sakrament Chorych.
 2. W sobotę, 14 lutego, obchodzimy w liturgii święto Cyryla i Metodego. Obaj święci są uważani za apostołów Słowian. W 1980 roku święty Jan Paweł II papież ogłosił ich współpatronami Europy.
 3. W niedzielę za tydzień – 15 lutego – o godz. 17.00 , w salce pod kancelarią odbędzie się spotkanie dla katechetów nauczających w szkołach na terenie naszej parafii.
 4. PLAN  WIZYTY  DUSZPASTERSKIEJ
  Poniedziałek – 09 lutego -  ul. Kpt Hali  nr 4
  Wtorek – 10 lutego – ul. Kpt Hali  nr 6
  Środa – 11 lutego – ul. Kpt Hali nr 8  i ul. 19 lutego nr 12
  Czwartek – 12 lutego – ul. 19 lutego nr 1
  Piątek – 13 lutego – ul. 19 lutego nr 3
  Sobota – 14 lutego – ul. 19 lutego nr 5
  Początek wizyty – godz. 16.00; w sobotę – godz. 9.00
 5. Od tygodnia, w każdy piątek od godz. 19.00-20.00 w salce pod kancelarią spotykają się dorosłe dzieci z rodzin dysfunkcyjnych[  dorosłe dzieci  alkoholików ]. Na te spotkania serdecznie zapraszamy osoby dorosłe, które na co dzień doświadczają obciążeń wyniesionych z domów rodzinnych i nie zawsze są w stanie sobie pomóc.
 6. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny.

2015.02.01 04. Niedziela w ciągu roku – zwykła

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy adoracyjne.
 2. W poniedziałek 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego – tradycyjnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30  i  18.00. Podczas Mszy św. zostaną pobłogosławione świece, które w tym dniu przynosimy do kościoła. Poświęcona świeca ma nam wskazywać Chrystusa, Który swoim blaskiem może oświecać nasze życie zwłaszcza w chwilach próby, cierpienia i innych doświadczeń.
  Bardzo prosimy, aby przyniesione do kościoła świece były zabezpieczone przed rozlaniem. Wylewanie ciekłej zawartości świecy na posadzkę lub ławki nie powinno mieć miejsca! Zadbajmy, aby było inaczej.
 3. Z inicjatywy świętego Jana Pawła II, święto Ofiarowania Pańskiego jest także światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Ten rok, z ustanowienia papieża Franciszka, jest Rokiem Życia Konsekrowanego. Mając na uwadze te dwa ważne motywy modlitwą i ofiarą wspomagajmy osoby służące Bogu i ludziom w zakonach  i zgromadzeniach zwłaszcza zamkniętych czyli klauzurowych. Do puszek zbierane będą ofiary na materialną pomoc wspólnotom klauzurowym w naszej diecezji. Są nimi: Siostry Bernardynki z Łowicza, Siostry Klaryski z Miedniewic i Siostry Służebnice Bożego Miłosierdzia z Rybna.
 4. W najbliższy czwartek, jako pierwszy miesiąca, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy adorację eucharystyczną w tej intencji i zakończymy ją o godz. 20.00.
 5. W piątek, jako pierwszy miesiąca, spowiadamy rano, a po południu od godz. 16.00. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie odprawiona o godz. 7.30   i    18.00.
 6. W sobotę, jako pierwszą miesiąca, Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi będzie o godz. 7.30.
 7. Wspólnota Odnowy w Duchu świętym – „Miłosierdzie”, w sobotę na godz. 18.00 zaprasza do salki pod plebanią na modlitwę wstawienniczą o uzdrowienie. Na modlitwę zapraszamy wszystkich, którzy w życiu doświadczają różnego rodzaju udręk duchowych i fizycznych.
 8. PLAN  WIZYTY  DUSZPASTERSKIEJ
  Poniedziałek – 02 lutego – ul. Tetmajera nr 2 i  ul. Konarskiego nr 2
  Wtorek – 03 lutego – ul. Tetmajera nr 4 i 6; oraz bloki wojskowe – ul. Konarskiego nr 1 mieszkania 9 i 15 ul.  Konarskiego nr 4 mieszkania 12, 13, 19, 33; ul. Konarskiego nr 6 mieszkania 4, 8, 18, 21, 33.
  Środa – 04 lutego – ul. Leśmiana  nr  1 i 3;
  Czwartek – 05 lutego – ul. Wagnera nr 1;
  Piątek – 06 lutego – ul. Kpt Hali  nr 2;
  Sobota – 07 lutego -  ulice: Twarowskiej, Sienna, Rolna, Wiejska, Stęborowskiego, Kombatantów i Sułkowskiego.
  Początek wizyty od godz. 16.00; w sobotę od godz. 9.00
 9. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny.

2015.01.25 03. Niedziela w ciągu roku – zwykła

 1. W dzisiejszą niedzielę kończymy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i Światowy Dzień Chorych na Trąd. Kończy się Tydzień Ekumeniczny, ale nie kończy się troska o jedność wyznawców Chrystusa. W dalszym ciągu pogłębiajmy swoją wiarę, módlmy się o jedność i podejmujmy czyny chrześcijańskiego miłosierdzia w odniesieniu do braci odłączonych.
 2. W niedzielę za tydzień, jako pierwszą miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy adoracyjne.
 3. PLAN  WIZYTY  DUSZPASTERSKIEJ
  Poniedziałek – 26 stycznia – ul. Norwida  nr  7  i  8;
  Wtorek – 27 stycznia – ul. Norwida nr  9, 11  i  13;
  Środa – 28 stycznia – ul. Orkana  nr  8  i  10 oraz w bloku wojskowym ul. Orkana 3 mieszkania  13  i  14;
  Czwartek – 29 stycznia – ul. Orkana  nr 12, ul. Szarych Szeregów [domki] i Szarych Szeregów  nr 3;
  Piątek – 30 stycznia – ul. Tetmajera  nr  1, 3 i 5;
  Sobota – 31 stycznia – ulice: Jasna, Widok, Wyszyńskiego, Hibnera, Wiosenna, Samotna, Kameralna i Orzeszkowej.

  Początek wizyty godz. 16.00  , w sobotę – godz. 9.00

 4. W zakrystii oraz w dniach i godzinach czynnej kancelarii przyjmowane są intencje mszalne do końca czerwca bieżącego roku.
 5. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny.

2015.01.18 02. Niedziela w ciągu roku – zwykła

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy o tych, którzy przebywają poza granicami kraju z własnej woli. Szczególnie polecajmy Bogu w modlitwie tych, którzy w pośpiechu zmuszeni byli opuścić swoje domy, ojczyznę z powodu wojen czy regionalnych konfliktów tracąc wszystko, co do tej pory zyskali. Niech los tych ludzi nie będzie nam obojętny. Zechciejmy włączyć się w akcje pomocy, zwłaszcza jeśli możemy choć trochę materialnie czy duchowo przyczynić się do poprawy ich losu.
 2. Od dzisiejszej niedzieli w Kościele rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W naszych modlitwach prośmy Boga o dar zjednoczenia wszystkich wyznawców Chrystusa. W tygodniu podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji jedności chrześcijan.
 3. Dzisiaj do puszek zbierane są ofiary na odbudowę katedry diecezji sosnowieckiej, która w październiku ubiegłego roku po pożarze uległa poważnym zniszczeniom.
 4. Dzisiaj, we Mszy św. o godz. 18.00 weźmie udział Miejska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Pana Szczepana Bieszczada. Po Mszy świętej Orkiestra zagra także kilka kolęd, w które będzie można włączyć się przez wspólny śpiew.
 5. PLAN  WIZYTY  DUSZPASTERSKIEJ
  Poniedziałek – 19 stycznia – ul. Iwaszkiewicza  nr 5 i 7;
  Wtorek – 20 stycznia – ul. Iwaszkiewicza  nr  8, 9, 10;
  Środa – 21 stycznia – Iwaszkiewicza  nr  12  i   14 oraz w bloku wojskowym nr 11 – mieszkania  11 i  30;
  Czwartek – 22 stycznia – ul. Iwaszkiewicza  nr 16; ul. Norwida nr  2 i 4;
  Piątek – 23 stycznia – ul. Orkana nr 2A; ul. Norwida  nr  3  i  5;
  Sobota – 24 stycznia – ul. Norwida nr 6; ulice – Bielańska, Składowa i Nowobielańska[nr 1-33A  i nr 6-42].

  Początek wizyty od godz. 16.00; w sobotę od godz. 9.00.

 6. W związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży zapraszamy młodzież z parafii na rekolekcje ewangelizacyjne, jakie odbędą się w czasie ferii zimowych w Kutnie – Woźniakowie w dniach od 5 do 8 lutego i od 12 do 15 lutego [dla województwa łódzkiego]. Szczegółowe informacje można uzyskać w naszej parafii  u Koordynatora przygotowań do ŚDM – Księdza Pawła Pietrzaka.
 7. W tym roku, w Łowiczu odbędą się dwa ważne wydarzenia: Zjazd Dużych Rodzin z Polski oraz Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Niewidomych i Niedowidzących. Zjazd Dużych Rodzin odbędzie się w dniach 19-21 czerwca br. natomiast Pielgrzymka Osób Niewidomych w dniach 11-12 września br. Zwracamy się do Parafian dobrej woli o przyjęcie do swoich domów rodziny wielodzietnej [dwa noclegi], jak również pielgrzymów niewidomych wraz z opiekunami [jeden nocleg]. Księża podczas odwiedzin kolędowych przyjmować będą zapisy i adresy parafian chętnych do  przyjęcia tych osób. Również w dniach i godzinach czynnej kancelarii, a także w zakrystii przyjmowane będą zgłoszenia oraz udzielane bliższe informacje.
 8. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny.

2015.01.11 Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego

 1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy uroczysty obchód Narodzin naszego Zbawiciela. Wprawdzie, zgodnie z polską tradycją, będziemy śpiewać kolędy aż do 2 lutego, to w kalendarzu liturgicznym od jutra rozpocznie się tzw. okres zwykły, w którym naszą uwagę kierować będziemy na Chrystusa nauczającego.
 2. W niedzielę za tydzień, 18 stycznia, zapraszamy parafian na Mszę św. o godz. 18,00, w której weźmie udział Miejska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Pana Szczepana Bieszczada.  Po Mszy św. Orkiestra zagra także kilka kolęd, w które będzie można się włączyć przez wspólny śpiew. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych parafian.
 3. Ze środków przekazu, zwłaszcza radia i telewizji wiemy, że w październiku ubiegłego roku w pożarze  poważnemu uszkodzeniu uległ kościół katedralny diecezji sosnowieckiej. Spłonęła znaczna część dachu, zniszczeniu uległy cenne freski i wyposażenie katedry. Na prośbę Konferencji Episkopatu Polski zwracamy się do wszystkich wiernych dobrej woli z prośbą o materialną pomoc w odbudowie zniszczeń. Dlatego, w niedzielę za tydzień, do puszek zbierane będą ofiary na ten cel.
 4. Za tydzień – w trzecią niedzielę w ciągu roku – obchodzony będzie Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Rozpoczniemy także Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 5. PLAN  KOLĘDY  W  TYM  TYGODNIU:
  Poniedziałek – 12 stycznia -  ul. Armii Krajowej nr  59; ul. Prusa  nr 1
  Wtorek – 13 stycznia – ul. Prusa nr 2, 3  i   4
  Środa – 14 stycznia – ul. Prusa  nr  5  i  8
  Czwartek – 15 stycznia – ul. Prusa nr 6 i  8A; ul. Iwaszkiewicza nr 2
  Piątek – 16 stycznia – ul. Iwaszkiewicza  nr  4  i  6
  Sobota – 17 stycznia – ul. ŁowickaPoczątek kolędy od godz. 16.00; w sobotę od godz. 9.00
 6. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę.

2014.12.28 Niedziela – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

 1. Dzisiejsza niedziela kończącego się roku kalendarzowego jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu. Pomimo trudności, jakich doświadczali Maryja i Józef w związku z narodzeniem Jezusa, pozostali otwarci na działanie Boga, powierzając Mu całe swoje życie. Święta Rodzina niech będzie dla naszych rodzin przykładem godnym naśladowania.
 2. W środę, w ostatni dzień roku kalendarzowego na godz. 18.00 zapraszamy parafian na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynno-błagalne.
 3. W czwartek- 1 stycznia 2015 roku – w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, pierwsza Msza św. będzie o godz. 8.00, następne o godz. 9.30, 11.00, 12.30  i  18.00.
 4. W piątek, jako pierwszy miesiąca – spowiadać będziemy od godz. 16.00, a podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę –oddajemy się Niepokalanemu Sercu NMP.
 5. W niedzielę za tydzień, po Mszy św. o godz. 12.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna.
 6. We wtorek, 6 stycznia, obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną także jako święto Trzech Króli. Msze św. w tym dniu będą, jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje. U Pań pod chórem będzie można nabyć kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych domów. Na godz. 11.00 zapraszamy w tym dniu szczególnie dzieci. Prosimy, aby z pomocą rodziców i katechetów przyniosły na Mszę św. wykonane przez siebie KORONY z kolorowego papieru!
 7. W uroczystość Trzech Króli, po Mszy św. o godz. 12.30 w salce pod plebanią odbędzie się spotkanie opłatkowe dla Kół Żywego Różańca, Bielanek i asysty kościelnej. Serdecznie zapraszamy.  W tym samym dniu, po Mszy św. o godz. 18.00, w kościele, odbędzie się  k o n c e r t k o l ę d  w wykonaniu Orkiestry, Kameralnego Zespołu Wokalnego Państwowych Szkół Muzycznych w Skierniewicach i Chóru naszej kolegiaty. Parafian oraz wszystkich chętnych zapraszamy na Mszę św. i na koncert w naszej świątyni.
 8. W związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży, jakie z udziałem Ojca świętego Franciszka odbędą się w Krakowie w 2016 roku, zapraszamy Ambasadorów i Wolontariuszy, a także chętną młodzież z parafii na rekolekcje ewangelizacyjne. Odbędą się one w czasie ferii zimowych: od 22 do 25 stycznia  oraz od 29 stycznia do 1 lutego [dla województwa mazowieckiego], jak również od 5 do 8 lutego oraz od 12 do 15 lutego [dla województwa łódzkiego]. Zaproszenie do udziału w rekolekcjach  w Kutnie – Woźniakowie kierujemy do każdego, kto ukończył 15 rok życia, jak również do kapłanów i katechetów. Jest to szansa, aby zaangażować się w dzieło przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji i w Krakowie. Szczegółowe informacje i zapisy można uzyskać na stronie internetowej: www.sdmlowicz.pl. W naszej parafii koordynatorem przygotowań do ŚDM jest Ks. Paweł Pietrzak.  On też służy wszelką informacją dotyczącą między innymi rekolekcji ewangelizacyjnych w czasie ferii zimowych.
 9. W dniach 11 – 12 września 2015 r. w Łowiczu odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka osób niewidzących i słabo widzących oraz ich opiekunów. Zwracamy się z prośbą  o zapewnienie uczestnikom tej pielgrzymki noclegu w rodzinach naszej parafii. Chodzi o przenocowanie i posiłek osoby niedowidzącej lub osoby niewidzącej i jej opiekuna [jedna noc]. Podczas odwiedzin kolędowych kapłani będą przyjmowali zgłoszenia od wszystkich parafian, którzy będą mogli przyjąć pod swój dach taką osobę lub osoby. Mając na uwadze okazywaną często wielką życzliwość i chęć pomocy parafian wobec potrzebujących – ufamy, że zgłoszeń będzie wiele.
 10. PLAN  KOLĘDY
  29 grudnia [pon] – ul. Asnyka 2-76[segmenty] i Asnyka  nr 3 i 5
  30 grudnia [wt] – ul Asnyka  nr  7, 9  i  78
  02 stycznia [pt] – ul. Asnyka 84
  03 stycznia [sob]- Mokra Prawa – prawa strona idąc od kościoła w kierunku Łowicza.
  05 stycznia [pon] – ul Armii Krajowej [domki], Armii Krajowej nr 41, 47;
  06 stycznia – kolędy nie ma!
  07 stycznia [śr] – ul. Armii Krajowej n 45 i 49
  08 stycznia [czw] – ul. Armii Krajowej nr 49A, 51, 53
  09 stycznia [pt] – ul. Armii Krajowej nr 55 i  57
  10 stycznia [sob] – Mokra Prawa – lewa strona idąc od kościoła w kierunku Łowicza.
  Początek wizyty  od godz. 16.00 ; w sobotę od godz. 9.00

2014.12.21 04. Niedziela Adwentu

 1. W minionym tygodniu zakończyliśmy rekolekcje adwentowe. Wyrażamy serdeczną wdzięczność Księdzu Dyrektorowi, Księdzu Piotrowi za bardzo dobrze przygotowane i wygłoszone nauki. Niech ich treść stanie się  źródłem pogłębienia chrześcijańskiej tożsamości przez otwarcie się na Bożą Miłość  przychodzącą do nas w Dzieciątku Jezus.
 2. W kościele pod chórem można jeszcze nabyć opłatek wigilijny oraz kalendarz na rok przyszły.
 3. Ostatnie dni przed wigilią starajmy się przeżyć także w klimacie oczekiwania  z Matką Bożą na Narodzenie się Jezusa, naszego Zbawiciela. W środę zapraszamy na ostatnie w tym adwencie – Roraty! ŚRODA jest także dniem wigilijnym. W domach, rodzinach zadbajmy o chrześcijańską oprawę tego wieczoru. Wieczerzy wigilijnej niech towarzyszy modlitwa, lektura fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Zbawiciela, dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd. Zachowując chrześcijański charakter wigilii zadbajmy, aby nie było na niej alkoholu i pokarmów mięsnych. Pamiętajmy także o osobach samotnych, często mieszkających za ścianą naszych mieszkań, osobach chorych, bezdomnych i bardziej potrzebujących. Dodatkowe miejsce przy wigilijnym stole, a także w czasie świąt, nie musi być puste  lub tylko wspomnieniem tych, którzy od nas już odeszli. Czas radosnego świętowania niech będzie wypełniony szczerą, wzajemną życzliwością. Pasterka o godz. 24.00.
 4. W czwartek, 25 grudnia, w uroczystość Narodzenia Pańskiego – pierwsza Msza św. po pasterce będzie dopiero o godz. 8.00; następnie o godz. 9.30, 11.00, 12.30  i   18.00.
 5. W piątek, 26 grudnia, w święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika – Msze św. będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 [chrzty]  i 18.00. W tym dniu nie ma obowiązku zachowania postu!
 6. W kalendarzu liturgicznym Kościół obchodzi uroczystość Bożego Narodzenia przez osiem kolejnych dni czyli  oktawę dla podkreślenia doniosłości tego wydarzenia dla naszego zbawienia. Adorację eucharystyczną w kaplicy rozpoczniemy od środy 7 stycznia 2015 roku.
 7. W niedzielę 28 grudnia obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na godz. 12.30  zapraszamy na Mszę św. szczególnie małżonków z różnym stażem przeżytych lat. Podczas Mszy św. małżonkowie będą  mogli odnowić przyrzeczenia małżeńskie i przyjąć Boże błogosławieństwo.
 8. W środę, 31 grudnia, w ostatni dzień roku kalendarzowego, zapraszamy parafian na godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynno-błagalne.
 9. Od poniedziałku 29 grudnia br. rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie rodzin. Pragniemy odwiedzić wszystkich, którzy przed księdzem nie zamkną drzwi swoich mieszkań, przyjmą go z życzliwością i bez uprzedzeń. Odwiedziny dla wielu osób czy rodzin mogą być jedyną okazją w roku, aby w osobie księdza zaprosić do domu samego Boga i przyjąć Jego błogosławieństwo.

  PLAN  WIZYTY
  Poniedziałek, 29 grudnia – ul. Asnyka 2-76[segmenty], Asnyka  nr  3  i 5;
  Wtorek , 30 grudnia – ul. Asnyka  numery: 7, 9 i  78;
  Piątek , 02 stycznia 2015 r. – ul. Asnyka  84
  Sobota, 03 stycznia 2015 r. – Mokra Prawa – prawa strona idąc od kościoła w kierunku Łowicza.
  Początek wizyty  od godz. 16.00; w sobotę od godz. 9.00

  Na czas wizyty prosimy, aby zwierzęta domowe, zwłaszcza psy i koty pozostały w innym pomieszczeniu. Tegoroczne ofiary kolędowe, zgodnie z zapowiedzią, będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z ubezpieczeniem budynku kościoła i wiernych oraz  górnych witraży założonych w świątyni. Wszystkim dotychczasowym Ofiarodawcom oraz wszystkim czującym potrzebę materialnego wspierania naszej parafii wyrażamy serdeczną wdzięczność i ofiarujemy modlitwę.

 10. Na czas trwania kolędy czyli do końca lutego 2015 r.  – kancelaria parafialna będzie czynna  w poniedziałki, środy i piątki  t y l k o  przed południem; w soboty  kancelaria nie będzie czynna!
 11. U ministrantów nabywamy świąteczną prasę religijną: Niedzielę i Gość Niedzielny.