Kościół

Ogłoszenia parafialne

2015.04.19 04. Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiejsza trzecia niedziela Wielkanocy rozpoczyna w Kościele kolejny czyli siódmy Tydzień Biblijny, który w swoich rozważaniach nawiązuje do tegorocznego hasła roku duszpasterskiego: Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. Zachęcamy parafian do zwrócenia uwagi na Biblię, czyli Pismo święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego chrześcijanina. Zadbajmy o to, aby ta Święta Księga była w każdym domu i by znajdować czas na jej czytanie.
 2. W najbliższy czwartek obchodzimy w liturgii uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski, a sobotę – święto Świętego Marka, Ewangelisty.
 3. W czwartek 23 kwietnia do auli parafialnej na godz. 18.30 zapraszamy  młodzież z II klas gimnazjalnych na spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym roku.
 4. W niedzielę za tydzień – nazwaną niedzielą Dobrego Pasterza będziemy obchodzić 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele. W sobotę 25 kwietnia br. o godz. 19.00 w kościele parafialnym Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Sochaczewie – Boryszew odbędzie się XI Diecezjalne Czuwanie Modlitewne w Intencji Powołań. „W tym roku będzie to szczególna okazja, aby razem dziękować Bogu za dar życia konsekrowanego i otoczyć modlitwą osoby konsekrowane naszej diecezji”. Na to spotkanie zapraszamy szczególnie młodzież z katechetami i nauczycielami, a także  wszystkich modlących się o dar nowych powołań.
 5. W piątek, 24 kwietnia na godz. 17.00, działająca w Skierniewicach przy ul,. Mazowieckiej 1b  Fundacja ŹRÓDŁA zaprasza na wykład p.t. Opowiedz mi historię mojego powstania  czyli, jak rozmawiać z dziećmi o sprawach intymnych. Szczegóły podane zostały na plakacie w kruchcie kościoła.
 6. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę, a w zakrystii miesięcznik dla dzieci – Mały Gość.

2015.04.12 Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. Dzisiejsza niedziela, zwana Niedzielą Miłosierdzia, wskazuje na podstawową prawdę o Bogu, który objawił się w Jezusie Chrystusie jako Miłość Miłosierna wobec każdego człowieka. Na godz. 15.00 zapraszamy wiernych do świątyni na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Za odmówienie Koronki możemy dzisiaj uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach: stan laski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii świętej, modlitwa w intencjach, jakie z tym odpustem podjął Ojciec Święty. Owoce tego odpustu możemy ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych.
 2. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Poprzez modlitwę i uczynki starajmy się rozwijać w sobie postawę miłosierdzia. Dzisiaj do puszek zbierane są ofiary na Caritas Diecezji Łowickiej.
 3. We wtorek o godz. 20.00 w salce pod plebanią odbywa się przygotowanie narzeczonych do sakramentu małżeństwa. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w tych spotkaniach. Informujemy, że przed wakacjami nie będzie już możliwości zorganizowania tzw. kursu przedmałżeńskiego w naszej parafii!
 4. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny, a w zakrystii miesięcznik dla dzieci – Mały Gość Niedzielny.

2015.04.05 Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Liturgią Wielkiego Postu, a zwłaszcza liturgią Wielkiego Tygodnia jesteśmy zaproszeni do uwierzenia we wszystko, czego dla zbawienia ludzi dokonał Jezus, umierając na Krzyżu. On ze śmierci powstał do życia – zmartwychwstał! Jesteśmy zatem zaproszeni do udziału w radości paschalnej, w którą  wprowadził nas Chrystus przez chrzest, a która już trwa i może być naszym udziałem. Zmartwychwstały Chrystus zaprasza każdego z nas do przyjęcia daru wielkanocnego, jakim jest radość z pustego grobu i życia wiecznego. Ten dar możemy odkryć w wydarzeniach zbawczych, które zawsze są uobecniane w życiu Kościoła, w Słowie Bożym i sakramentach,  zwłaszcza w Eucharystii.  Dajmy zatem Chrystusowi możliwość przyjęcia od Niego  Nadziei, że  po Ogrodzie Oliwnym, po Krzyżu pojawia się Radość poranka wielkanocnego. Wszystkim parafianom, wszystkim osobom przebywającym w naszej świątyni gościnnie, życzymy radosnego i rodzinnego przeżycia Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary i miłości. Serce Jezusa – życie i zmartwychwstanie nasze niech Was wypełnia swoją miłością i mocą swojego zmartwychwstania.
 2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w okresie Wielkiego Postu przez modlitwę i ofiarę spieszyli z pomocą tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebowali. Dziękujemy za ofiary złożone na świąteczny wystrój kościoła i na pokrycie kosztów związanych z wyposażeniem go w okna witrażowe. Dziękujemy młodzieży, wspólnocie Odnowy w Duchu świętym, służbie liturgicznej – asyście kościelnej, lektorom, ministrantom, Bielankom; scholom i chórowi naszej kolegiaty za posługę liturgiczną i oprawę muzyczną. Paniom z Kółek Żywego Różańca oraz pozostałym wspólnotom za udział w przeżywaniu  Okresu Wielkiego Postu i Zmartwychwstania Pańskiego.
 3. Serdeczną wdzięczność  kierujemy ku tym parafianom, którzy ofiarą składaną na tace podczas Mszy świętych lub do puszek, albo wpłacając na konto, wykazują troskę o materialne wspieranie naszej parafii. Za wszelkie przejawy ofiarności, płynące ze szczerego serca – składamy wyrazy wdzięczności, uznania i pamięci w modlitwie.
 4. Msza św. rezurekcyjna poprzedzona procesją wokół kościoła będzie o godz. 6.00 rano. Prosimy o nieparkowanie samochodów wokół kościoła na trasie procesji. Msze święte w ciągu dnia będą o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30  i   18.00. W poniedziałek wielkanocny msze św. będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 [chrzty]  i  18.00.
 5. Przez cały tydzień czyli oktawę, w liturgii Kościoła przeżywamy uroczyście Zmartwychwstanie Pańskie. Dlatego w najbliższą środę nie będzie nowenny, a w piątek nie obowiązuje nas zachowanie postu.
 6. Już w najbliższy wtorek – 7 kwietnia – o godz. 20.00, w salce pod plebanią rozpocznie się tzw. kurs przedmałżeński. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w tych spotkaniach i informujemy, że przed wakacjami nie będzie już możliwości zorganizowania takiego przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa.
 7. W czwartek – 9 kwietnia – zapraszamy  kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w maju tego roku  na Mszę św. o godz. 18.00 i na spotkanie w auli parafialnej. Na to spotkanie zapraszamy przynajmniej jednego z rodziców kandydata.
 8. W sobotę – 11 kwietnia – w salce pod plebanią – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na modlitwę wstawienniczą o uzdrowienie.
 9. W niedzielę za tydzień – obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 12.30, w salce pod plebanią odbędzie się wielkanocne spotkanie dla Kółek Różańcowych, asysty kościelnej i Bielanek.
 10. Zachęcamy parafian do nabywania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

2015.03.29 Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

 1. Liturgia dzisiejszej niedzieli rozpoczyna w Kościele najważniejszy czas przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć zwłaszcza ostatnie dni tego tygodnia w skupieniu, uczestnicząc w popołudniowej liturgii, aby wzmocnić naszą wiarę i coraz głębiej przeżywać wydarzenia historii naszego zbawienia.
 2. Dzisiejsza Niedziela jest obchodzona jako Światowy Dzień Młodzieży. Łączymy się modlitewnie z młodymi, którzy gromadzą się dzisiaj w Rzymie przy papieżu Franciszku i przy biskupach w stolicach diecezji, a więc i przy naszym Biskupie w Łowiczu. Prośmy Boga o łaskę wiary dla młodych chrześcijan i o odwagę wyznawania jej swoim  życiem.
 3. Dzisiaj ostatnie w tym Poście nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15. Po Mszy św. o godz. 18.00, w kościele, Chór naszej kolegiaty wykona śpiewy pasyjne. Zapraszamy parafian do udziału we Mszy św. i do wspólnej refleksji nad treściami pasyjnymi zawartymi w tych pieśniach.
 4. Od najbliższego poniedziałku do poniedziałku po niedzieli Miłosierdzia Bożego – NIE BĘDZIE ADORACJI  EUCHARYSTYCZNEJ W KAPLCY! Zachęcamy parafian do adoracji Pana Jezusa w tzw. Ciemnicy i w Grobie Pańskim, zwłaszcza w Wielką Sobotę.
 5. W Wielki Czwartek – o godz. 10.00, w bazylice katedralnej w Łowiczu, podczas Mszy św. koncelebrowanej przez kapłanów zgromadzonych wokół Biskupa naszej diecezji, zostaną poświęcone oleje używane do namaszczenia chorych, podczas chrztu, bierzmowania i święceń kapłańskich. Jest to także dzień parafialnej służby liturgicznej. Wyrażając już dzisiaj serdeczną wdzięczność za posługę przy ołtarzu: asyście kościelnej, lektorom i ministrantom, zapraszamy ich do Łowicza, a po południu na wspólną liturgię w parafii.
 6. W Wielki Czwartek – o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta Wieczerzy Pańskiej  z obrzędem umycia nóg. Po Mszy św. nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Adoracji. Zapraszamy parafian, szczególnie dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe, młodzież, wspólnoty modlitewne do udziału w liturgii.
 7. Wielki Piątek – Dzień Męki i Śmierci Jezusa. Tego dnia nie sprawuje się Mszy świętej w całym Kościele. Liturgie Męki Pańskiej z adoracją Krzyża rozpoczniemy o godz. 18.00. Podczas adoracji Krzyża – jak co roku – zbierane będą ofiary na utrzymanie bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po zakończeniu liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do „Grobu Pańskiego”. Przypominamy, że w tym dniu jesteśmy zobowiązani do zachowania ścisłego postu [czyli całkowitego wstrzymania się od  spożywania potraw mięsnych i ograniczenia posiłków do trzech w ciągu dnia, w tym jednego do syta]. Wyrażając serdeczną wdzięczność Strażakom z Mokrej Prawej za dotychczasową obecność w życiu naszej parafii, zapraszamy do wzięcia udziału w liturgii Wielkiego Tygodnia, adoracji i w procesji rezurekcyjnej.
 8. W Wielką Sobotę – adorujemy Pana Jezusa. Do adoracji zapraszamy parafian, a szczególne: od godz. 9.00-10.30 – ministrantów i bielanki, od godz. 10.30-12.00 – lektorów, od godz. 12.00-14.00 Kółka Żywego Różańca, od godz. 14.00-15.30 wspólnotę oazową, od godz. 15.30-17.00 – wspólnotę Odnowy w Duchu świętym, od godz. 17.00-18.30 – Kościół Domowy i parafian. Adorujmy Chrystusa w ciszy i w skupieniu. Starajmy się zachować post wciągu dnia do czasu liturgii wieczornej. W tym roku Liturgię Paschalną Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 19.00 na zewnątrz świątyni obrzędem poświęcenia ognia, a następnie Mszą św. o charakterze rezurekcyjnym. Uczestnicy liturgii wieczornej, już rezurekcyjnej, po jej zakończeniu mogą świętować pamiątkę Zmartwychwstania Pańskiego. Na liturgię wieczorną przynosimy świece zabezpieczone przed rozlaniem!
 9. ŚWIĘCENIE  POKARMÓW – w Wielką Sobotę  w kościele będzie w godzinach od 9.00 do 16.30 włącznie. W remizie OSP w Mokrej Prawej będzie o godz. 11.00. W ciągu dnia, przed głównym wejściem do kościoła, będzie można nabrać wodę święconą do buteleczek przyniesionych ze sobą i złożyć ofiarę na potrzeby parafii.
 10. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja będzie o godz. 6.00 rano. W ciągu dnia Msze św. będą o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30  i  18.00.  W poniedziałek Wielkanocny – Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00,  12.30 [chrzty]  i 18.00.
 11. We wtorek, po świętach rozpoczynamy w parafii przygotowanie kandydatów do zawarcia sakramentu małżeństwa. Pierwsze spotkanie będzie już 7 kwietnia o godz. 20.00  w salce pod plebanią.  Zapraszamy wszystkich chętnych informując jednocześnie, że przed wakacjami nie będzie już możliwości zorganizowania tzw. kursu przedmałżeńskiego!
 12. Dyrekcja i grono pedagogiczne Zespołu Szkół Nr 3 – tzw. EKONOMIK  zaprasza młodzież i ich rodziców na  DZIEŃ OTWARTYCH   DRZWI  w sobotę 11 kwietnia  w godz. 10.00-14.00.
 13. Nabywamy prasę katolicką – wydania świąteczne.

2015.03.22 05. Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiejsza niedziela wprowadza nas w pasyjny charakter Wielkiego Postu kierując naszą uwagę bardziej ku cierpiącemu za nasze grzechy Chrystusowi. Zachęcamy parafian do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali. W najbliższy piątek, 27 marca po Mszy św. o godz. 18.00 wyruszymy  na Drogę Krzyżową ulicami naszego osiedla. Wyjdziemy z kościoła i ulicą Szarych Szeregów przejdziemy do ronda, następnie ulicą Melchiora Wańkowicza i Bolesława Leśmiana przejdziemy do ulicy Szarych Szeregów i tą ulicą powrócimy do kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców osiedla, którzy mogą, do udziału w tym nabożeństwie, a szczególnie dzieci, młodzież i dorosłych, asystę kościelną, lektorów, ministrantów, bielanki, kółka różańcowe i wspólnoty modlitewne naszej parafii. Prosimy także mężczyzn o pomoc w niesieniu Krzyża. Na procesją przynosimy zapalone świece lub znicze.
 2. Za tydzień – niedziela Męki Pańskiej czyli Palmowa. Podczas Mszy świętych wsłuchamy opisu Męki Naszego Pana i dokonamy obrzędu poświecenia palm. Panie z Kółek Żywego Różańca przygotują palmy, które będzie można u nich nabyć. Sami też możemy wykonać palmy i przynieść je do kościoła. W tym dniu zapraszamy młodzież zwłaszcza gimnazjalną do Łowicza na uroczystą procesją, Mszę św. i konkurs palm. Liczymy, że z pomocą rodziców, nauczycieli i katechetów młodzież ta pozytywnie odpowie na zaproszenie Biskupa łowickiego, jakie do niej skierował.
 3. W niedzielę za tydzień, po Mszy św. o godz. 18.00, Chór naszej kolegiaty – jak co roku – wykona w kościele śpiewy pasyjne. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału we Mszy św. i do wspólnej refleksji nad treściami zawartymi w pieśniach pasyjnych.
 4. Zachęcamy wiernych do spowiedzi wielkopostnej w tym tygodniu i do skorzystania z rekolekcji, które w Wielkim Tygodniu odbędą się w parafii Niepokalanego Serca NMP na Widoku, czyli „pad lasem”.
 5. W środę, 25 marca obchodzimy w liturgii uroczystość Zwiastowania Pańskiego i rocznicę erygowania Diecezji Łowickiej.
 6. W czwartek 26 marca zapraszamy młodzież trzecich klas gimnazjalnych – kandydatów do przyjęcie sakramentu bierzmowania w maju tego roku na Mszę świętą o godz. 18.00, a potem na spotkanie w Auli parafialnej.
 7. Do puszek w kościele zbieramy ofiary na bardziej potrzebujących w naszej parafii oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego i świąteczny wystrój świątyni.
 8. Z pewnym wyprzedzeniem informujemy Parafian, liturgię paschalną Wielkiej Soboty rozpoczniemy w tym roku o godz. 19.00! Liturgia Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku będzie o godz. 18.00
 9. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę.

2015.03.15 04. Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w parafii rekolekcje wielkopostne dla dorosłych, młodzieży i dzieci, które będą trać do  wtorku włącznie. Nauki rekolekcyjne głosić będzie Ks. Paweł Olszewski, kapłan diecezji łowickiej, aktualnie odbywający dalsze studia na UKSW w Warszawie. Witami Go bardzo serdecznie i modlitwie wiernych polecamy Jego posługę rekolekcyjną w naszej parafii.
 2. Dzisiaj nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy świętych.
 3. W poniedziałek i wtorek nauki dla dorosłych będą podczas Mszy św. o godz. 6.30 , 18.00   i   19.30.  Dla młodzieży gimnazjalnej – dzisiaj, w poniedziałek i wtorek podczas Mszy św. o godz. 8.00.  Dla dzieci z klas IV-VI – dzisiaj, w poniedziałek i wtorek podczas Mszy św. o godz. 9.30. Dla dzieci z klas 0-III, dzisiaj o godz. 11.00 oraz w poniedziałek i wtorek o godz. 11.00.
 4. SPOWIEDŹ – dzisiaj podczas Mszy świętych [są Ojcowie Franciszkanie z Niepokalanowa] oraz w poniedziałek i wtorek od godz. 8.00-12.00 i od godz. 16.00-20.00. Adoracja eucharystyczna w poniedziałek i we wtorek będzie od godz. 16.00  w kościele. Kapłani w tym czasie będą spowiadać. Prosimy, aby w adoracja Najświętszego sakramentu odbywała się w skupieniu i ciszy!
 5. Spowiedź i Komunia św. osób chorych i starszych pozostających w domach będzie w poniedziałek od godz. 11.00. W zakrystii można jeszcze zgłosić wizytę księdza.
 6. W poniedziałek – z racji rekolekcji – kancelaria nie będzie czynna. Kancelaria będzie nieczynna również w najbliższą sobotę – 21 marca.
 7. W czwartek obchodzimy w liturgii uroczystość św. Józefa , Oblubieńca NMP. W tym dniu pamiętajmy o Biskupie Józefie Zawitkowskim. Polecajmy Opiece św. Józefa i Matki Bożej Biskupa seniora i wszystkich, którym patronuje św. Józef.
 8. W czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież gimnazjalną z klas II – kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w przyszłym roku. Po Mszy św. w kościele będzie też spotkanie.
 9. W piątek na godz. 17.00 zapraszamy wiernych na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 10. Dzisiaj o godz. 17.00, w salce pod kancelarią, odbędzie się spotkanie katechetów nauczających w gimnazjach na terenie naszej parafii.
 11. Nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę.

2014.03.08 03. Niedziela Wielkiego Postu

 1. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli przypomina nam dekalog oraz prawdę o ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu Pana Jezusa. W misterium paschalne Chrystusa włączył nas sakrament chrztu świętego, który zobowiązuje nas do zachowywania przykazań Bożych.
 2. Dzisiaj przypada Dzień Kobiet. W modlitwach polecajmy je Bogu, aby wpatrzone w najdoskonalszą Kobietę Świata – Maryję, rozwijały wszelkie walory będące przejawem kobiecości.
 3. W niedzielę za tydzień, 15 marca br. rozpoczniemy w naszej parafii  REKOLEKCJE  WIELKOPOSTNE  dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Nauki rekolekcyjne będzie głosił Ks. Paweł Olszewski, kapłan naszej diecezji, odbywający dalsze studia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego [UKSW] w Warszawie. Polecamy modlitwom wiernych osobę Księdza Pawła i jego posługę w naszej parafii. Szczegółowy program podany jest w kruchcie i w gablotce przed kościołem.
 4. W niedzielę nauki głoszone będą podczas wszystkich Mszy świętych, czyli o godz. 6.30, 8.30, 9.30, 11.00, 12.30   i   18.00.
  W poniedziałek Msze św. z naukami dla dorosłych będą o godz. 6.30, 18.00  i  19.30; dla młodzieży gimnazjalnej o godz. 8.00; dla dzieci z klas IV-VI  o godz. 9.30; o godz. 11.00 – nauka dla dzieci z klas 0-III.
  We wtorek-ostatni dzień rekolekcji, Msze św. z naukami będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 18.00  i  19.30.
  SPOWIEDŹ  BĘDZIE w niedzielę na wszystkich Mszach świętych [będą spowiednicy], w poniedziałek i wtorek w godz. 8.00 – 12.00, a po południu od godz. 16.00.
 5. SPOWIEDŹ  dla osób starszych i chorych pozostających w domach będzie w poniedziałek 16 marca od godz. 11.00 . W zakrystii i w dniach i godzinach czynnej kancelarii przyjmujemy zgłoszenia tych osób oraz ich adresy.
 6. Pamiętajmy o nabożeństwie Gorzkich Żali  – w niedzielę o godz. 17.15 i Drogi Krzyżowej – w piątek o godz.17.00.  DROGA  KRZYŻOWA  ULICAMI   OSIEDLA „WIDOK”  będzie w piątek przed Niedzielą Palmową czyli 27 marca, po Mszy  św. o godz. 18.00. Do udziału w niej zapraszamy dorosłych, młodzież oraz dzieci i prosimy o przygotowanie lampionów lub świec.
 7. W czwartek  12 marca na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. młodzież gimnazjalną – kandydatów do przyjęcia  sakramentu bierzmowania w tym roku i na spotkanie w kościele.
 8. W piątek, z racji drugiej rocznicy wyboru Ojca świętego Franciszka, podczas Mszy świętych modlić się będziemy w jego intencji. Modlitwie wiernych polecamy osobę naszego papieża.  W tym dniu przypada 6 rocznica śmierci Ks. Juliana Wróbla. Wdzięczni na jego kapłańską posługę w naszej parafii i za ofiarowany  do kaplicy wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej, wypraszajmy dla niego radość nieba.
 9. Od poniedziałku – w Parafialnym Punkcie Caritas wydawana będzie żywność tym osobom, które złożyły już skierowanie z Miejskiego Oddziału Pomocy Społecznej w Skierniewicach. Można jeszcze składać u Pań w Caritasie skierowania z MOPS-u w celu otrzymania żywności.  Składamy serdeczne  podziękowania panu Zbigniewowi Okrasce, Zbigniewowi Łopatce i panom strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach za przywiezienie i wyładowanie żywności.
 10. Do puszek w kościele zbierane są ofiary na bardziej potrzebujących oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego i świąteczny wystój kościoła.
 11. W niedzielę za tydzień, ofiary składane na tace będą przeznaczone na budowę i remonty kościołów w naszej diecezji.
 12. W gablotce przed kościołem i w kancelarii wywieszone zostały terminy sakramentu chrztu świętego udzielanego w naszej parafii podczas Mszy świętej  do końca czerwca br.
 13. W niedzielę za tydzień o godz. 17.00, w salce pod kancelarią odbędzie się spotkanie katechetów nauczających w gimnazjach na terenie naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
 14. Klasyczne Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. Ks. S. Konarskiego [KLASYK] zaprasza rodziców zainteresowanych przyszłością swoich dzieci na Dzień Otwarty, który odbędzie się w sobotę 14 marca, w  godz. 9.00-13.00. Będzie można zwiedzić szkołę, zapoznać się z zasadami i programami, porozmawiać z uczniami i nauczycielami, wziąć udział w prezentacjach itp.
 15. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę.

2015.03.01 02. Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy objąć naszą modlitwą misjonarki i misjonarzy z Polski, którzy  mimo wielu przeciwności, a niekiedy i ryzyka życia, wytrwale głoszą Chrystusa w wielu miejscach świata. Oprócz pomocy modlitewnej misje potrzebują naszego finansowego wsparcia. Pomóżmy misjonarzom przekazując dziś ofiarę do puszek. Poprzez naszą hojność stajemy się współpracownikami misjonarzy.
 2. Dzisiejsza niedziela jako pierwsza miesiąca jest niedzielą adoracji. PO Mszy św. o godz. 12.30  będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy modlitwy adoracyjne.
 3. W czwartek, jako pierwszy miesiąca, zapraszamy wiernych na Mszę św. O Chrystusie Najwyższym Kapłanie o godz. 18.00 i wspólną modlitwę w intencji powołań do życia kapłańskiego i zakonnego, a także na adorację eucharystyczną w tej intencji do godz. 20.00.
 4. W piątek, jako pierwszy miesiąca, spowiadać będziemy na Mszach św. rano, a po południu od godz. 16.00. Zapraszamy parafian na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00  i na Mszę św. O Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00.
 5. W sobotę, jako pierwszą miesiąca – Msza św. O Niepokalanym Sercu Maryi będzie o godz. 7.30, potem różaniec i spotkanie dla Kółek Żywego Różańca. W sobotę na godz. 18.00 do salki pod plebanią zapraszamy wszystkich, którzy w życiu doświadczają różnego rodzaju udręk duchowych i fizycznych – na modlitwę wstawienniczą prowadzoną przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym „Miłosierdzie”.
 6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest w piątek o godz. 17.00; nabożeństwo Gorzkich Żali – w niedzielę o godz. 17.15. REKOLEKCJE w naszej parafii rozpoczniemy w niedzielę 15 marca trwać będą do wtorku 17 marca włącznie. Szczegółowy plan podany jest w gablotce przed kościołem i na  tablicy w kruchcie.
 7. Do puszek w kościele zbierane są ofiary na bardziej potrzebujących w naszej parafii oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego i świąteczny wystrój świątyni.
 8. W minionym tygodniu zakończone zostały prace związane z wymianą dotychczasowych okien na okna witrażowe. Pozostała nam tylko spłata należności wobec wykonawcy. Ofiary z tegorocznej kolędy są przeznaczone między innymi na spłatę znacznej części kosztów związanych z tą inwestycją.
 9. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w  rodzinach naszej parafii.
  Wyrażamy serdeczne podziękowanie wszystkim tym Parafianom, którzy przyjęli kapłana z błogosławieństwem Bożym i nie ulegli pokusie zamykania przed nim drzwi swoich mieszkań! Dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary na materialne wsparcie naszej parafii. Część zebranych ofiar przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Łowiczu, pozostała część zostanie przeznaczona na spłatę kosztów związanych z witrażami  w naszej świątyni.
 10. Od 02 marca br KANCELARIA  PARAFIALNA będzie czynna [z wyjątkiem niedziel i świąt] poniedziałki, środy, piątki w godz. 9.00-11.00  i  16.00-18.00, a w soboty w godz. 9.00-11.00.
 11. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny.

2015.02.22 01. Niedziela Wielkiego Postu

 1. Od Środy Popielcowej rozpoczęliśmy w Kościele Wielki Post. Jest on szczególną okazją do pogłębienia więzi z Chrystusem cierpiącym i umierającym na Krzyżu dla naszego zbawienia, aby przez osobiste nawrócenie i podjęcie pokuty z Jezusem zmartwychwstać do nowego życia.
 2. Zachęcamy Parafian do intensywniejszej – w tym czasie – osobistej modlitwy, do nawiedzania Chrystusa w kaplicy Najświętszego Sakramentu w naszym kościele, do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, w REKOLEKCJACH.
 3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest w piątek o godz. 17.00; nabożeństwo Gorzkich Żali – w niedzielę o godz. 17.15. REKOLEKCJE w naszej parafii rozpoczniemy w niedzielę 15 marca i trwać będą do wtorku 17 marca włącznie! Zaplanujmy swój czas, a także dzieci i młodzieży tak, aby wziąć udział w rekolekcjach parafialnych i skorzystać z sakramentu spowiedzi. Szczegółowy plan rekolekcji został już wywieszony w gablotce przed kościołem.
 4. Do puszek stojących w kościele zbierane są ofiary na bardziej potrzebujących w naszej parafii  oraz  na kwiaty do Grobu Pańskiego i świąteczny wystrój świątyni.
 5. W niedzielę za tydzień zbierane będą do puszek ofiary na Pomoc Kościołowi w Świecie.
 6. W niedzielę za tydzień, po Mszy św. o godz. 12.30  odbędzie się spotkanie  dla Asysty kościelnej, a także chętnych do posługi przy ołtarzu w naszej świątyni panów. Serdecznie zapraszamy.
 7. WIZYTA  DUSZPASTERSKA
  Poniedziałek – 23 lutego – ul. Wańkowicza nr 4; ul. Wańkowicza nr 5 m 13 i 45[w bloku wojskowym]; ul. Wańkowicza nr 8 i 10;
  Wtorek – 24 lutego – ul. Wańkowicza nr  11  i   12;
  Środa – 25 lutego – ul. Sucharskiego  nr  1, 3, 5;
  Czwartek – 26 lutego – ul. Sucharskiego  nr 2, 4, 7;
  Piątek – 27 lutego – ul. Sucharskiego nr 8, 9, 10, 11;
  Sobota – 28 lutego – ul. Sucharskiego  nr  12A, 12B, 13, 14, 14A, 15, 16 i 18.
  Zakończenie wizyty duszpasterskiej.
  Początek godz. 16.00; w sobotę – godz. 9.00.
 8. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę, w zakrystii marcowy numer Małego Gościa dla dzieci.

2015.02.15 06. Niedziela w ciągu roku – zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym roku szczególnie będziemy się modlić za dzieci, aby rodziny, Kościół, cały naród i państwo troszczyli się o ich abstynencję.
 2. Dzisiaj, o godz. 17.00, w salce pod kancelarią odbędzie się zebranie katechetów pracujących w szkołach na terenie naszej parafii.
 3. W najbliższą środę, zwaną Popielcową, rozpoczyna się w Kościele Okres Wielkiego Postu. Msze św. połączone z obrzędem posypania głów popiołem będą w tym dniu o godz. 6.30,  8.00,  9.30  i  18.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje wszystkich od 14 roku życia – POST  ŚCISŁY. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć jeden posiłek do syta, pozostałe zaś skromniej! Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych i dzieci do lat 14-tu , co nie znaczy, że dzieci nie powinny włączyć się w ten szczególny charakter dnia, poprzez jakąś formę wstrzemięźliwości np. przez rezygnację ze słodyczy!
 4. W najbliższy piątek na godz. 17.00 zapraszamy wiernych na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a w niedzielę za tydzień na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15.
 5. Trwa okres rozliczeń podatkowych za ubiegły rok. Możemy 1% podatku od dochodu przekazać organizacjom pożytku publicznego. W naszej diecezji działa i niesie pomoc charytatywną i opiekuńczą – Fundacja Diecezji Łowickiej. Zwracamy się do parafian dobrej woli o przekazanie 1% na rzecz Fundacji Caritas Diecezji Łowickiej : KRS: 000 252 350. W kościele pod chórem i w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu można pobrać ulotkę z kontem Fundacji.
 6. PLAN  WIZYTY  DUSZPASTERSKIEJ
  Poniedziałek – 16 lutego – ul. 19 lutego  nr 2, 4, 6
  Wtorek – 17 lutego – ul. 19 lutego nr 8 i 10
  Czwartek – 19 lutego – ul. Wagnera  nr 2, 4, 6; ul. Wańkowicza nr 14
  Piątek – 20 lutego – ul. Wańkowicza  nr  1 i  2
  Sobota- 21 lutego – ul. M.C. Skłodowskiej od torów do ul. Widok po obu stronach, ul. Wańkowicza nr 3
  Początek wizyty od godz. 16.00, w sobotę od godz. 9.00
 7. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny.