Kościół

Ogłoszenia parafialne

2014.08.24 21. Niedziela w ciągu roku – zwykła

 1. W związku z postanowieniem Prezydium Konferencji Episkopatu Polski, we wtorek 26 sierpnia, w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, będzie Dniem modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Msze święte w tym dniu będą o godz. 6.30, 9.30, 11.00 i 18.00. Po mszach św. do puszek zbierane będą ofiary na materialną pomoc dla chrześcijan prześladowanych na Wschodzie.
 2. Od niedzieli za tydzień Msze św. będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00,  12.30 i 18.00.
 3. W najbliższą sobotę, w godzinach czynnej kancelarii, przyjmowane będą zgłoszenia dzieci z klas drugich szkół podstawowych  do I Komunii św. w przyszłym roku.
 4. W sobotę, 30 sierpnia, w Żyrardowie o godz. 19.30  odbędzie się kolejne spotkanie młodzieży naszej diecezji jako przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. W imieniu Biskupa Andrzeja Franciszka Dziuby, biskupa łowickiego i Diecezjalnego Koordynatora ŚDM, serdecznie zapraszamy na to spotkanie młodzież naszej parafii i „ambasadorów” ŚDM. Żyrardów, Plac Jana Pawła II, godz. 19.30, sobota.
 5. W poniedziałek, 1 września, Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego  i katechetycznego dla dzieci i młodzieży, nauczycieli i wychowawców ze szkół z terenu naszej parafii będzie o godz. 8.00. O godz. 9.00, Mszę św. na rozpoczęcie roku dla dzieci i młodzieży, nauczycieli i wychowawców z Zespołu Szkół im. Ks. Stanisława Konarskiego, odprawi Biskup Andrzej Franciszek Dziuba, biskup łowicki.
 6. W niedzielę, 7 września, o godz. 17.00 ,  w salce pod kancelarią odbędzie się spotkanie dla katechetów nauczających w szkołach na terenie naszej parafii.

2014.08.17 20. Niedziela w ciągu roku – zwykła

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: dzisiaj – św. Jacka Odrowąża, zakonnika; w środę – św. Bernarda, opata, doktora Kościoła; w czwartek – św. Piusa X, papieża, a w piątek – Najświętszą Maryję Pannę Królową.
 2. Mimo czasu wakacyjnego, trwają prace związane z wyposażeniem naszej świątyni w kolejne okna witrażowe czyli w nawach bocznych i w oknach pod sufitem kościoła. Jest nadzieja, że do końca tego roku, witraże będą wstawione. Pozostanie nam tylko spłacanie kosztów związanych z tą inwestycją. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tace podczas Mszy świętych, za dodatkowe ofiary przekazywane na konto parafii lub bezpośrednio do Ks. Proboszcza. Liczymy na zrozumienie i przychylność wszystkich parafian oraz na wspieranie  tego wspólnego dzieła modlitwą i konkretnymi ofiarami.
 3. Po Mszy św. nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę.

2014.08.10 19. Niedziela w ciągu roku – zwykła

 1. W piątek,  tj. 15 sierpnia, obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie zwaną Matki Bożej Zielnej. Msze św. w tym dniu będą o godz. 6.30,  9.30, 11.00   i   18.00 połączone z obrzędem poświęcenia wianków ziół i kwiatów z naszych pól i łąk.
 2. Dzień 15 sierpnia tego roku jest dla naszej diecezji równie ważnym. W parafii Suserz koło Żychlina, podczas Mszy św. o godz. 12.00 Biskup Andrzej Franciszek Dziuba, biskup łowicki w obecności  biskupów, kapłanów i wiernych przybyłych na tę uroczystość, dokona koronacji „koronami papieskimi” wizerunku Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Na wspólne przeżycie tej uroczystości zostaliśmy zaproszeni przez naszego Biskupa. Skorzystajmy z tego zaproszenia i weźmy udział we wspólnej modlitwie. 15 sierpnia o godz. 8.00 , z przystanku przy Castoramie odjedzie do Suserza autokar  z chętnymi z obu parafii na Widoku. Zapisy przyjmuje Pani Marianna Kowalska [Tel.46/833-97-879].
 3. W niedzielę za tydzień, ofiary składane na tace, będą przeznaczone na fundusz budowy i remontów kościołów w naszej diecezji.
 4. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę.

2014.08.03 18. Niedziela w ciągu roku – zwykła

 1. Sierpień – miesiąc szczególnych przeżyć narodowych [Powstanie Warszawskie, 15 sierpnia „Cud nad Wisłą”, sierpień 80 ] i religijnych, miesiąc pielgrzymowania do sanktuariów maryjnych, zwłaszcza na Jasną Górę, okres wzmożonych prac żniwnych. Odpoczywając, pamiętajmy o tych, którzy nam tę możliwość wywalczyli, czasem ofiarą swojego życie. Włączmy się także w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.
 2. W środę obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w tym dniu będą o godz. 6.30, 930, 11.00  i   18.00. W tym dniu nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy! W godzinach przedpołudniowych zamknięta będzie również kancelaria parafialna.
 3. Trwają wakacje. Dla nas, a także dla dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Pamiętajmy, że nie ma czegoś takiego, jak wakacje od modlitwy, niedzielnej Mszy św. czy wierności Bogu przez zachowywanie Jego przykazań. Zadbajmy też o odpowiedni ubiór w jakim przychodzimy do kościoła, gdyż on także może świadczyć nie tylko o zaniku szacunku wobec Boga w miejscu świętym lecz i o stawianiu wyżej własnej wygody, a zatem o uleganiu grzechowi pychy!
 4. Nabywajmy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedzielę. Starajmy się poszerzać swoją wiedzę na tematy religijne, etyczne, społeczne czerpiąc z dobrych źródeł opartych na Piśmie świętym i nauczaniu Magisterium Kościoła.

2014.07.27 17. Niedziela w ciągu roku – zwykła

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  W piątek – spowiadamy rano od godz. 6.30, a po południu od godz. 16.00. Na Mszę św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa zapraszamy wiernych na godz. 18.00.
 2. W sobotę zapraszamy wiernych  oraz  Kółka Różańcowe  na Mszę św. o godz. 7.00 i na modlitwę różańcową. W niedzielę za tydzień – po Mszy św. o godz. 11.00, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa adoracyjna i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy wspólnoty modlitewne, służby liturgiczne i wiernych  do udziału w adoracji i procesji. Prosimy także mężczyzn do poniesienia chorągwi i baldachimu.
 3. W piątek rozpoczynamy sierpień – miesiąc szczególnych przeżyć religijnych i narodowych. Ze wszystkich stron naszej Ojczyzny, a także Europy na Jasną Górę podążają setki tysięcy pielgrzymów. Łączmy się w modlitwie z tym, którzy podjęli lub niebawem podejmą trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się także w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego czy znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość niech będzie Święty Maksymilian Maria Kolbe.
 4. W piątek, po Mszy św. o godz. 6.30 z naszej parafii wyruszy piesza pielgrzymka do Miedniewic Klasztornych. Zachęcamy wiernych, zwłaszcza młodzież do udziału w pielgrzymce. Osoby, które nie będą mogły udać się w pieszej pielgrzymce, będą mogły następnego dnia, 2 sierpnia,  skorzystać z zamówionego autokaru, stającego przy Castoramie. Zapisy na pielgrzymkę przyjmuje Pani Marianna Kowalska [Tel. 46/833 – 97-89].
 5. W zakrystii kościoła oraz w dniach i godzinach czynnej kancelarii przyjmowane są zapisy na 19 Łowicką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Pielgrzymka, na którą zaprasza nas dzisiaj Biskup Andrzej Dziuba, biskup łowicki, wyruszy z Łowicza dnia 6 sierpnia. Bliższe informacje podane zostały na plakacie w gablotce przed kościołem.
 6. W piątek, 15 sierpnia, organizowany jest wyjazd autokarem na uroczystość koronacji wizerunku Matki Bożej Uzdrowienia Chorych do parafii Suserz [ koło Żychlina]  w naszej diecezji. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tej uroczystości. O godz. 8.00 z przystanku przy Castoramie odjedzie autokar z chętnymi z obu parafii na Widoku. Zapisy przyjmuje Pani Marianna Kowalska [Tel. 46/833-97-89].
 7. W najbliższą sobotę, 2 sierpnia, o godz. 18.00 w salce pod plebanią, Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza chętnych na modlitwę wstawienniczą o uzdrowienie, zwłaszcza tych, którzy w swoim życiu doświadczają różnego rodzaju trudności, cierpienia czy choroby.
 8. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Skierniewicach poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej lub prowadzenia rodzinnego domu dziecka dla dzieci, które nie mogą być wychowywane we własnej rodzinie. W gablotce przed kościołem podane zostały szczegółowe informacje na ten temat.
 9. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 9.30, odbędzie się prezentacja dorobku literackiego Pana Edwarda Włodarczyka. Będzie też można nabyć opracowania książkowe związane z historią Skierniewic oraz uzyskać dedykację ich autora.
 10. Po Mszy świętej nabywamy prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny.

2014.07.20 16. Niedziela w ciągu roku – zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela, z racji bliskiego już wspomnienia św. Krzysztofa, rozpoczyna 15. Tydzień św. Krzysztofa jako czas szczególnej troski o bezpieczną Jazdę. Jest to również okazja, aby wesprzeć polskich misjonarzy. Dziękując Bogu za każdorazowy nasz powrót z podróży do domu, za bezpieczną jazdę, za posiadany pojazd, możemy wesprzeć polskich misjonarzy. Jesteśmy zaproszeni do włączenia się w wielkie dzieło misyjne przez złożenie dzisiaj ofiary do puszek.
 2. W piątek, 1 sierpnia, po Mszy św. o godz. 6.30 wyruszy z naszej parafii piesza pielgrzymka do Miedniewic Klasztornych. Osoby, które nie będą mogły udać się w pieszej pielgrzymce, będą mogły następnego dnia czyli 2 sierpnia skorzystać z zamówionego autokaru. Zapisy na pielgrzymkę przyjmuje Pani Marianna Kowalska [Tel. 46/ 833-97-89].
 3. W uroczystość Przemienienia Pańskiego – 6 sierpnia – wyruszy z Łowicza 19 Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wszystkich chętnych parafian, szczególnie młodzież, zapraszamy do udziału w tej szczególnej formie przeżywania Boga na pątniczym szlaku. Bliższe informacje dotyczące udziału w pielgrzymce, podane zostały na zewnątrz kościoła. Zapisy przyjmowane są w zakrystii kościoła oraz w dniach i godzinach czynnej kancelarii. Za tydzień wysłuchamy listu pasterskiego Biskupa łowickiego zapraszającego nas do udziału w pielgrzymce.
 4. W piątek, 15 sierpnia, organizowany jest wyjazd autokarem na uroczystość koronacji obrazu Matki Bożej Uzdrowienia Chorych do parafii SUSERZ  w naszej diecezji. Zapisy i bliższe informacje można uzyskać u Pani Marianny Kowalskiej [Tel. 46/833-97-89].
 5. W niedzielę za tydzień, po Mszy św. o godz. 9.30, Pan Andrzej Charzewski Przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Skierniewic, dokona prezentacji Pana Edwarda Włodarczyka i jego dorobku literackiego dotyczącego dziejów naszego miasta. Po Mszy św. , przed kościołem będzie można nabyć opracowania książkowe związane z historią Skierniewic, a także uzyskać dedykację ich autora.

2014.07.13 15. Niedziela w ciągu roku – zwykła

 1. Liturgia dzisiejszej niedzieli wskazuje nam na działanie słowa Bożego w naszym życiu. Zechciejmy zwrócić uwagę na to, czy przypadkiem nie jest z nami tak, że wprawdzie słuchamy słowa Bożego, ale ono do nas nie dociera.
 2. Lipiec, sierpień to miesiące żniw. W naszej codziennej modlitwie nie zapominajmy od rolnikach, dla których wakacje nie są czasem wypoczynku, lecz ciężkiej pracy. Wspomagajmy ich przynajmniej duchowo, a czasem i fizycznie, abyśmy razem mogli cieszyć się z obfitych plonów ziemi i dziękować Bogu za Jego dary.
 3. W środę, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku.
 4. Mimo czasu wakacyjnego, trwają parce związane z wyposażeniem naszej świątyni w kolejne okna witrażowe, w nawach bocznych oraz w oknach nad sufitem kościoła. Jest nadzieja, że do końca bieżącego roku, witraże w oknach będą wstawione. Pozostanie nam tylko spłacenie kosztów związanych z tą inwestycją. Liczymy na zrozumienie i przychylność wszystkich parafian oraz na wspieranie tego wspólnego dzieła konkretnymi ofiarami.
 5. W niedzielę 27 lipca, po Mszy św. o godz. 9.30, Pan Andrzej Charzewski, były wojewoda, a obecnie Przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Skierniewic, dokona prezentacji Pana Edwarda Włodarczyka i jego dorobku literackiego dotyczącego dziejów naszego miasta. Po Mszy św. , przed kościołem będzie można nabyć opracowania książkowe związane z historią Skierniewic, a także uzyskać dedykację ich autora.
 6. Po Mszy św. nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę, która wraz ze zmianą głównego redaktora, zmieniać będzie swój dotychczasowy profil, zachowując jednak katolicki charakter.

2014.07.06 14. Niedziela w ciągu roku – zwykła

 1. Trwają wakacje. Dla tych, którzy z nich korzystają, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno, które nas otacza, próbujmy dostrzec obecność Stwórcy i zechciejmy otworzyć nasze serca i umysły dla Niego.
 2. Przypominamy wszystkim korzystającym z wakacyjnego wypoczynku o obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej niedzielnej. Ani dorosły, ani osoba młoda czy dziecko szkolne nie są zwolnieni z uczestniczenia we Mszy świętej niedzielnej wypoczywając w kraju czy za granicą. Pamiętajmy o ubiorze, w jakim przychodzimy do kościoła, a także o zachowaniu zwłaszcza kiedy na szlakach wędrówek wakacyjnych zwiedzamy miejsca święte. Niech troska o chwałę Bożą, o codzienną modlitwę, może też o lekturę Pisma świętego i niedzielną Eucharystię będzie świadectwem naszej żywej wiary.
 3. Dziś niedziela adoracji eucharystycznej. Po Mszy św. o godz. 11.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy adoracyjne i procesja wokół kościoła.
 4. W okresie wakacyjnym, Msze św. w niedziele i święta są o godz. 6.30, 9.30, 11.00[suma]  i  18.00; w tygodniu o godz. 6.30, 7.00  i  18.00, w sobotę o godz.. 19.00 jako Msza św. niedzielna.
 5. Nabywamy prasę katolicką: Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

2014.06.22 12 Niedziela w ciągu roku – zwykła

 1. Trwa uroczysty obchód Bożego Ciała i przygotowanie do uroczystości odpustowej przez Nowennę do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzisiaj i aż do najbliższego piątku [27 czerwca] włącznie, po Mszy św. o godz. 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania i nowenna do Serca Jezusowego oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła. Wiernych, służby liturgiczne [asystę, lektorów, ministrantów i bielanki]  serdecznie zapraszamy do udział w nabożeństwie i procesji.
 2. W tym tygodniu adoracji eucharystycznej w kaplicy Najświętszego Sakramentu nie będzie! Mamy możliwość uwielbienia Chrystusa podczas Mszy św. o godz. 18.00 i w procesjach eucharystycznych oraz w najbliższy piątek od godz. 18.00.
 3. W czwartek, po Mszy św. o godz. 18.00, po nabożeństwie czerwcowym i procesji eucharystycznej wokół kościoła zostaną poświęcone wianki, które będzie można nabyć także u Pań pod chórem.
 4. W piątek, 27 czerwca, obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i odpust w naszej parafii. Jest to także dzień zakończenia roku szkolnego i katechetycznego oraz Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kaplanów.Msze św. w tym dniu będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. Na godz. 8.00 zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli, aby podziękować Bogu za rok nauki i prosić o dobre przeżycie czasu wakacji.
  O godz. 15.00 , w godzinie Bożego Miłosierdzia, w kościele będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji oraz modlitwy w intencji kapłanów. Zachęcamy wszystkich wiernych, którzy mogą oraz wspólnoty modlitewne do udziału w adoracji i modlitwie.

  O godz. 18.00  odprawiona zostanie uroczysta Msza św. odpustowa w intencji parafian. Kazanie odpustowe wygłosi kanonik Kapituły naszej kolegiaty, Ks. Paweł Staniszewski. Uroczysty charakter tego dnia zakończy nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna wokół kościoła, na którą zapraszamy służby liturgiczne, wspólnoty modlitewne, kółka różańcowe, Panów Strażaków z Mokrej Prawej i wszystkich chętnych parafian.

  W piątek, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa -  KANCELARIA  NIE  BĘDZIE CZYNNA!
  W piątek, z racji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa – można spożywać potrawy mięsne.
 5. W sobotę, 28 czerwca, obchodzimy w liturgii wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień bardzo ważny w dziejach naszej parafii. W tym dniu, jak usłyszymy za chwilę, podczas Mszy świętej o godz. 12.00 , w kaplicy „pod lasem”  przy budynku Przedszkola Diecezjalnego Świętej Rodziny z Nazaretu , Biskup Andrzej Franciszek Dziuba, biskup łowicki dokona erygowania nowej parafii. Na tę uroczystość serdecznie zaproszenie kieruje do wiernych Ksiądz Biskup. Do wspólnej modlitwy w tym pamiętnym dniu, a także na pierwszą uroczystość odpustową nowej parafii zapraszają Ksiądz Jacek Bereziński – Proboszcz Parafii na Widoku  i Ksiądz Rafał Babicki – Administrator  -  duszpasterz erygowanej parafii  i budowniczy nowego kościoła.
 6. W niedzielę, za tydzień, obchodzimy uroczystość świętych Apostołów: Piotra i Pawła. O godz. 9.30 odprawiona zostanie Msza św. w intencji naszych księży solenizantów – Księdza Piotra i Księdza Pawła.
 7. Od poniedziałku 31 czerwca do soboty 30 sierpnia b.r. Msze święte w tygodniu będą odprawiane o godz. 6.30, 7.00  i   18.00; w sobotę o godz. 19.00. Msze święte w niedziele i święta będą odprawiane o godz. 6.30, 9.30, 11.00   i    18.00. W niedzielę 31 sierpnia Msze św. będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30  i  18.00.
 8. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Gość Niedzielny i Niedzielę, a w zakrystii  lipcowo/sierpniowy numer Małego Gościa dla dzieci.

2014.06.15 Niedziela Trójcy Przenajświętszej

 1. Dzisiejsza niedziela, uroczystością Najświętszej Trójcy, wprowadza nas w tzw. zwykły okres przeżywania prawd wiary i wydarzeń zbawczych. Liturgia dzisiejszej niedzieli przypomina nam, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach, jest Jeden a najdoskonalszej wspólnocie Osób. W sakramencie Chrztu zostaliśmy obdarowani znakiem Trójcy Przenajświętszej i wprowadzeni w Jej Życie.  Niech ten fakt będzie dla nas zachętą do rozwijania relacji między ludzkich na wzór Trójcy Świętej.
 2. W miesiącu czerwcu, w sposób szczególny oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Pamiętajmy o udziale w nabożeństwach czerwcowych, które  w parafii są odprawiane o godz. 17.30.
  Od najbliższej środy, podczas nabożeństwa czerwcowego, rozpoczniemy nowennę do Najświętszego Serca Pana Jezusa, przez uroczystością odpustową NSPJ w naszej parafii.
 3. W najbliższy czwartek, 19 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w tym dniu będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i  18.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami naszego osiedla do czterech ołtarzy. Trasa procesji przebiegać będzie w następujący sposób: wyjdziemy z kościoła do ulicy Szarych Szeregów, następnie ulicami Szarych Szeregów, Iwaszkiewicza, Narbutta dojdziemy do ulicy szarych Szeregów i tą ulicą powrócimy do kościoła.
  Ołtarze na trasie procesji przygotowują: Kółka Żywego Różańca, wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, wspólnoty Oazowe i parafianie z Mokrej Prawej. Prosimy pozostałych parafian o włączenie się i pomoc przy urządzaniu ołtarzy, porządkowaniu i udekorowaniu trasy procesji. Prosimy mężczyzn o pomoc w niesieniu chorągwi. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału we Mszy św. o godz. 11.00 i w procesji eucharystycznej. Zapraszamy asystę kościelną, lektorów, ministrantów, bielanki, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, Panów Strażaków z Mokrej Prawej, Kółka Różańcowe i wspólnoty modlitewne naszej parafii.
 4. Od piątku po Bożym Ciele do uroczystości odpustowej Najświętszego Serca Pana Jezusa włącznie czyli do piątku 27 czerwca (z wyjątkiem soboty 21 czerwca!) NIE  BĘDZIE  NABOŻEŃSTWA CZERWCOWEGO O GODZ. 17.30! Natomiast, po Mszy św. o godz. 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania i nowenna do Serca Jezusowego oraz procesja eucharystyczna  wokół kościoła. W sobotę, 21 czerwca, procesji nie będzie! Odmówimy litanię i nowennę do Serca Pana Jezusa, po Mszy św. o godz. 7.30.  Zapraszamy do udziału we Mszy św. w procesji służby liturgiczne naszej parafii, wspólnoty modlitewne i wszystkich chętnych parafian.
 5. W zakrystii oraz w dniach i godzinach czynnej kancelarii przyjmowane są zgłoszenia intencji mszalnych do końca tego roku.
 6. U ministrantów nabywamy prasę katolicką: Niedzielę i Gość Niedzielny.